EN Kablosuz yaşam
Çözümler Ürünler Hakkımızda Basın Destek
Press Awards
Basın Bültenleri Duyurular Görsel Basın

9 Dec 2015 AirTies, 2015 Red Herring Top 100 Global Kazananlarından

Ürünlerini birçok ülkeye ihraç eden kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, 2015 Red Herring tarafından hazırlanan “ Top 100 Global” ödülünü alarak önemli bir başarıya imza attı.

9 Dec 2015 Amerikalı Midcontinent Communications® Ev-İçi Yüksek Kaliteli Kablosuz İnternet İçin AirTies’ı Seçti

AirTies ABD’ye Teknoloji Satmaya Başladı

 

Midcontinent Communications® ev içi kablosuz internet kapsama alanında kullanıcılarına daha iyi çözüm sunmak için AirTies’ın Akıllı Mesh sistemini kullanan ilk Amerikan internet servis sunucusu oldu.

13 Sep 2014 AirTies Amsterdam’dan Ödülle Döndü
AirTies, dünyanın en hızlı Kablosuz Video Erişim Köprüsü Air 4820 modem ile Uluslararası Kablo ve Uydu Ödülleri’nde “Best Customer Premise Technology” (En İyi Tüketici Ev İçi Teknolojisi) ödülüne layık görüldü.

AirTies Amsterdam’dan Ödülle Döndü

AirTies, dünyanın en hızlı Kablosuz Video Erişim Köprüsü Air 4820 modem ile Uluslararası Kablo ve Uydu Ödülleri’nde “Best Customer Premise Technology” (En İyi Tüketici Ev İçi Teknolojisi) ödülüne layık görüldü.

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Kablo ve Uydu Ödülleri’nde (CSI Awards) 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürünü Air 4820 ile en iyi tüketici teknolojilerine verilen “Best Customer Premise Technology” ödülüne layık görüldü. 12 – 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Yayıncılık Kongresi’nde (IBC 2014- International Broadcasting Convention) dağıtılan ödüller, sektör profesyonellerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi.

Evde video aktarımını kablosuz olarak yapabilmenin en kolay çözümünü sunan dünyanın en hızlı Kablosuz Video Erişim Köprüsü AirTies Air 4820, aldığı ödülle başarısını pekiştirdi. Ayrıca, aynı anda 10 cihaza kadar yüksek çözünürlüklü (High Definition - HD) video aktarımı yapabilen Air 4820, evin her yerinde interneti aynı hızda kullanma imkanı sunuyor.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Bülent Çelebi ödülle ilgili yaptığı açıklamada; “’Best Customer Premise Technology’ kategorisinde bu prestijli ödülü almış olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Ödüle layık görülmüş olmamız, ürünümüzün IPTV ve Pay-TV operatörlerinin müşterilerine ev için sunabileceği en iyi kablosuz çözüm olduğunu gösteriyor” dedi.

Alanında uzman profesyoneller tarafından değerlendirilen Uluslararası Kablo ve Uydu Ödülleri, sektörün en kapsamlı, rekabetçi ve saygın ödüllerinden biri olma özelliği taşıyor. Ödüller kablo, uydu, televizyon yayıncılığı, mobil ve IPTV (İnternet üzerinden TV yayını) sektörlerinde teknik ve ürün pazarlama alanlarında üstün başarı gösteren ürün ve şirketlere veriliyor.

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir

büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylı Bilgi için:

prfit İletişim Danışmanlığı / Melike Eraslan

melike@prfit.com.tr

0212 287 67 05 – 0537 615 65 37

14 Aug 2014 AirTies, Finale koşuyor
Dünyanın en hızlı WiFi video aktarım cihazı Air 4820, Uluslararası Kablo ve Uydu Ödüllerinin Finalisti Oldu…

AirTies, Finale koşuyor…

Dünyanın en hızlı WiFi video aktarım cihazı Air 4820, Uluslararası Kablo ve Uydu Ödüllerinin Finalisti Oldu…

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürünü Air 4820 ile Uluslararası Kablo ve Uydu Ödüllerinde “En iyi Tüketici Teknolojisi” kategorisinde finale kaldı.

Evde video aktarımını kablosuz olarak yapabilmenin en kolay çözümünü sunan AirTies Air 4820, dünyanın en hızlı Kablosuz Video Erişim Köprüsü olma özelliğine sahip. Air 4820, hızı 600Mbps’den 1.7Gpbs’ye çıkaran en ileri teknolojiyi kullanırken, geleneksel kablosuz video hızına kıyasla 5 kat daha hızlı.

Ayrıca, aynı anda 10 cihaza kadar yüksek çözünürlüklü (High Definition - HD) video aktarımı yapabilen Air 4820, evinizin her yerinde interneti aynı hızda kullanmanızı mümkün kılıyor.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Bülent Çelebi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu önemli sektörel ödül için finalist olarak gösterilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Air 4820 oyunun kurallarını değiştiren bir ürün. Kullanıcılar birden fazla cihazda, kesintisiz yüksek çözünürlüklü görüntü aktarımı talep ederken, operatörler de kurulumu kolay ve arıza müdahalelerini azaltacak problemsiz cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. Ev içi kablosuz yaşam için kusursuz ürünler sunma noktasında ön saflarda yer almaktan gurur duyuyor ve IBC’de son nesil kablosuz video köprülerimizi ve set üstü kutularımızı tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Finalist 12 Eylül’de Amsterdam’da gerçekleşecek IBC 2014’te açıklanacak olup, AirTies IBC 2014’de 5.B33 no’lu stantta yer alacak.

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylı Bilgi için:

prfit İletişim Danışmanlığı / Gökçe Bezirgan

gokce@prfit.com.tr

0212 287 67 05 – 0505 524 66 06

4 Jul 2014 İnternetim neden çekmiyor
İnternetim neden çekmiyor

İnternetim neden çekmiyor?”

 

Evde ya da iş yerinizde aynı anda birçok farklı cihazdan internete giriş yaptığınızda internet hızınız mı yavaşlıyor? Evinizin herhangi bir odasından internete erişmekte zorlanıyor musunuz?  Belki de sorun modeminizin kablosuz kapsama alanında…

 AirTies kablosuz alan genişletici ürünleri ile internetinize sınır koymadan kolayca bağlanabilirsiniz.

 

İnternet teknolojisi her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Masaüstü bilgisayarlar, laptoplar derken GSM operatörleri aracılığı ile cep telefonlarımızdan da artık günün her saati internete erişebilir olduk. İnternette aramalar yapabiliyor, video, film izleyebiliyor, oyunlar oynayabiliyor, sosyal ağlar ve sosyal medya (facebook, twitter, instagram gibi) sayesinde internetsiz bir hayatı düşünemiyoruz.

 

İnternet kullanıcıları tüm bu platformlara bağlanmak; oyun oynamak, film seyretmek vs. gibi sanal dünyanın kapılarını aralamaya çalışırken, evinin ya da iş yerinin herhangi bir yerinde istedikleri erişimi sağlayabilmek için her ay yüksek paralar öderken, internet sağlayıcı firmalar ise devamlı internet üzerinden yüksek çözünürlükte videolar izlenebileceği reklamlarını veriyor.

 

Peki hayatımızın merkezinde yer alan internete ne kadar sorunsuz erişiyoruz?

 

Kullanıcılar tarafından zaman zaman iletilen sorunlara bakıldığında birçoğunun, hat kesintisi, indirme hızı sorunu ya da kapsama alanı problemlerinden şikayet ettiğini görüyoruz. Biz kullanıcıların ilk aklına gelen sorun internet sağlayıcısından kaynaklı problem yaşadığını düşünerek, abone olduğumuz kurumu aramak. Ancak sorunun belki de modemin ortamınızdaki bağlantı kapasitesinde olduğunu düşünmüyoruz. Belki de sorun kullandığımız modemde…

 

Neden herhangi bir içeriği, evin herhangi bir odasında sağlıklı olarak izleyemiyoruz?

 

Google raporuna göre ABD’de kullanıcıların % 77’si her gün mobil cihazlarından televizyon seyrederken, akıllı telefonlar arama ve sosyalleşme gibi alanlarda öncelikle kullanılan cihaz konumunda. Bu yüzden birçok insan evdeyken de telefonlarından video izleyip paylaşıyor. Evde ya da iş yerinde aynı anda birçok farklı cihazdan internete giriş yapıldığında ise internet hızı etkileniyor.

 

İstanbul’da gerçekleştirilen kablosuz ağ testinde çıkan sonuçlara göre, üç cihazın aynı anda bağlanması toplam kablosuz ağ data akımını % 65 azaltıyor.

 

WiFi üzerinden dağılımdaki bir diğer sorun ise, WiFi sinyalinin duvarları geçememesi ve evin ya da ofisinizin her yerine ulaşmasının zor olması. İdeal olarak video kalitesini, kullanıcının evin neresinde bulunduğunun etkilememesi gerekiyor ancak etkiliyor.

 

AirTies, evde kablosuz ağ üzerinden video izlenirken, kullanıcıların beklentilerinin kesinlikle karşılanmadığını belirtiyor.  AirTies çözümü WiFi ev ağı ile birden fazla ekranda daha kaliteli video izleme imkanı sunuyor. Ayrıca AirTies, kablosuz alan genişletici ürünleri ile eviniz ve iş yerinizdeki kablosuz kapsama alanı problemine son veriyor.

 

Sonuç olarak, eğer internette yaşadığınız sorunlar internet sağlayıcı firmadan kaynaklanmıyorsa, doğru ve etkili modem seçimi ile internetinize sınır koymadan özgürce bağlanabilirsiniz.

 

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.  Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.  AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies,  başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

 

 

Detaylı Bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı / Gökçe Bezirgan

gokce@prfit.com.tr

0212 287 67 05 – 0505 524 66 06

 

 

 

 

 

 

30 Jun 2014 Tatilde kendinizi sınırlamayın! İnternete özgürce erişmenin keyfini yaşayın
Geleceğin teknolojisini bugünden sunan AirTies, kablosuz alan genişletici Air 4443 ile tatilde ailece sınırsız internet deneyimini yaşamanızı sağlıyor.

Tatilde kendinizi sınırlamayın!

İnternete özgürce erişmenin keyfini yaşayın…

Geleceğin teknolojisini bugünden sunan AirTies, kablosuz alan genişletici Air 4443 ile tatilde ailece sınırsız internet deneyimini yaşamanızı sağlıyor.

Evinizdeki kablolu modeminize bağlayacağınız Air 4443 sayesinde internetinizi kablosuza dönüştürebilir ve tüm cihazlarınız ile özgürce internete bağlanabilirsiniz.

Ayrıca GSM operatörünüzden aldığınız VINN, Vodem veya Jet cihazlarınızı Air 4443’e takıp, interneti tek bir bilgisayar ile sınırlamadan tüm aileniz ile paylaşmanın zevkini yaşarsınız.

USB tak&paylaş özelliği, USB 3G desteği ve kablonet kullanıcıları için router özelliği ile

Air 4443 size 3’ü bir arada çözüm üretiyor.

Air 4443’ün Medya Sunucu özelliği ile USB portuna bağlayacağınız harici diskinizdeki fotoğraf, film ve müzik içeriklerine akıllı tabletinizde, akıllı telefonunuzdan ve laptopınızdan kablosuz olarak erişmeniz mümkün.

Sahip olduğu 802.11n ile 300 Mbps’ye varan hızlarda kablosuz veri taşımanıza olanak sağlayan Air 4443 ile tatilde internetsiz kalmayın, internet keyfini özgürce yaşayın!

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Tuğçe Tarhan

tugce@prfit.com.tr

0212 287 67 05 – 0532 204 00 12

27 Jun 2014 AirTies’a Birincilik Ödülü
İnterpromedya i-Research markasının geleneksel “ En Büyük 500 Bilişim Şirketi” araştırmasının sonuçları açıklandı. Sektörün lider kuruluşlarının patron ve üst düzey yöneticilerini bir araya getiren törende AirTies iki farklı kategoride 1.lik ödülüne sahip oldu.

AirTies’a Birincilik Ödülü

İnterpromedya i-Research markasının geleneksel “ En Büyük 500 Bilişim

Şirketi” araştırmasının sonuçları açıklandı. Sektörün lider kuruluşlarının

patron ve üst düzey yöneticilerini bir araya getiren törende AirTies iki farklı

kategoride 1.lik ödülüne sahip oldu.

Kablosuz ağ uzmanlığı ile geliştirdiği yenilikçi ürünleri ve teknolojileri ile birçok

uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, Türkiye bilişim sektörünün referansı

niteliğindeki, Türkiye bilişim sektörünün ciro sıralamasına göre ilk 500 şirketini

belirleyen araştırmada “Türkiye Merkezli Üretici Donanım Kategorisi” ve

“Donanım İhracatı” kategorilerinde birincilik ödülüne layık bulundu.

Bu yıl 15'incisi gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarına göre, 300

şirket 2013 yılını büyümeyle kapattı. Yüzde 100'ün üzerinde büyüyen şirket

sayısı 19, yüzde 50 ile 99 arasında büyüyen şirket sayısı 56 oldu.

Bilişim pazarı verilerine ışık tutan ödül töreni 25 Haziran Çarşamba günü TİM

Maslak Show Center’da gerçekleşti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer’in katılımıyla

gerçekleşen törende Acarer; katmadeğer, altyapı, yatırım gibi sektörde yaşanan

sorunlara değindi. Acarer, “ 21. yüzyılın petrolü 'data' olacak, bu trendlere

uygun yeni teknolojiler ve altyapıları geliştirilmesi, kendisini farklılaştırmak

isteyen işletmeler için büyük önem arz ediyor. Bizim açımızdan Türkiye’deki

şirketlerin bu gelişime ayak uydurmasını çok önemsiyorum" diye konuştu.

Airties adına ödülleri şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent

Çelebi aldı.

Bülent Çelebi ödüle ilişkin “İki kategoride özellikle ihracat kategorisinde

birincilik ödülünü almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu başarılar, AR-GE ve

İnovasyon alanında yaptığımız yatırımların doğrudan sonucudur. Hedefimiz ise

kablosuz ev ağlarında dünya lideri olmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.

Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.

AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor.

Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor.

Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor.

IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylı Bilgi İçin:

prfit İletişim Danışmanlığı

Tuğçe Tarhan

tugce@prfit.com.tr

+90 212 287 67 05

11 Jun 2014 HD Video, müzik, oyun ve uygulamalar için ideal performans : Air 5760
AirTies’ın 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürünü Air 5760 hız, performans ve kapasitesindeki yenilikler ile geleceğin teknolojisini sunuyor.

HD Video, müzik, oyun ve uygulamalar için ideal performans : Air 5760

AirTies’ın 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürünü Air 5760 hız, performans ve kapasitesindeki yenilikler ile geleceğin teknolojisini sunuyor.

Yeni bir çağ başlatan ve dünyanın en hızlı kablosuz video erişim teknolojisi olan 802.11ac, AirTies’ın yeni ürün ailesi ve inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı ile bambaşka bir deneyime dönüşüyor.

AirTies’ın 802.11ac teknoloji ile üretilmiş dört mükemmel ürününden biri olan Modem ürünü Air 5760 mevcut tüm internet altyapılarına uyumlu, hem ADSL hem VDSL hem de Fiber internet bağlantısı sağlamak mümkün. 3X3 802.11ac ve aynı zamanda 2X2 802.11n teknolojisine sahip.

Erişim hızını 1.6 Gbit’e çıkaracak olan 802.11ac ürün ailesi, cihazlardaki hız, kapasite ve performansı optimize eden teknolojiyi sunuyor ve daha geniş bir alanda, birden fazla cihaza yüksek performansla veri aktarma ve video izleme keyfi yaşatıyor.

2.4GHz ve 5GHz’den aynı anda yayın imkanı ile hem yeni hem de mevcut cihazlarla uyum içerisinde. Sahip olduğu 4 adet Gigabit Ethernet portu ile ağınızdaki kablolu cihazlarda yüksek hızda veri aktarabiliyorsunuz.

HD video, müzik, oyun ve uygulamalar için ideal performans sağlayan Air 5760, 2 USB portuna sahip ve bağlanan USB bellek üzerinde kayıtlı tüm içerikleri, medya sunucu özelliği sayesinde ağınızdaki tüm cihazlara aktarılabiliyor. Bununla birlikte USB portuna bağlı olan yazıcınıza tüm kablosuz cihazlardan erişimi ve evinizdeki tüm cihazların ortak dilde konuşabildiği ve birbirlerine sorunsuz erişebildiği ev networkunu mümkün kılıyor.

Yine sık yaşanan sorunlardan birisi olan evdeki cihazlarının birbiriyle konuşmasında karşılaşılan düşük performans, Air 5760’ın beamforming özelliği ile tamamen ortadan kalkıyor.

BitTorrent özelliği ile de bilgisayar açık olmadan da indirilen dosyaları direk USB belleğe kaydetme özelliğine sahip.

Kablosuz zamanlayıcı özelliği sayesinde wi-fi on/off tuşu ile kablosuz ağınızı dilediğiniz zaman açıp kapayarak enerji tasarrufu sağlanıyor.

AirTies Mesh teknolojisi ile çok katlı betonarme yapılarda ve geniş alanlarda yaşanan sinyal zayıflama sorunu ise tarihe karışıyor. Air 5760 aynı zamanda otomatik kullanıcı arayüzüne yönlendirmesi ile kolayca kurulum sağlıyor. Otomatik yazılım güncelleme özelliği sayesinde her an en güncel yazılım versiyonunu kullanma olanağı sunuyor. İnternet televizyonu servisine hazır olan Air 5760 IP QoS, VLAN (802.1Q), PVC-Port haritalama ve IGMP özellikleri sayesinde herhangi bir IPTV alıcısına kesintisiz olarak HD video iletmek için ideal.

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Tuğçe Tarhan

0212 287 67 05 – 0532 204 00 12

12 May 2014 11ac Teknolojisinde ‘Yeni Çağ’ AirTies ile Başlıyor
AirTies’ın, inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı geleceğin teknolojisini bugünden sunuyor. AirTies’ın 802.11ac teknolojisine sahip 4 yeni ürünü Air 5760, Air 2610, Air4820 ve Air 4920 hız, performans ve kapasite boyutlarında getirdiği yenilikler ile kablosuz iletişimde yeni çağı başlatıyor.

Basın Bülteni 6 Mayıs 2014

11ac Teknolojisinde ‘Yeni Çağ’ AirTies ile Başlıyor

AirTies’ın, inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı geleceğin teknolojisini bugünden sunuyor. AirTies’ın 802.11ac teknolojisine sahip 4 yeni ürünü Air 5760, Air 2610, Air4820 ve Air 4920 hız, performans ve kapasite boyutlarında getirdiği yenilikler ile kablosuz iletişimde yeni çağı başlatıyor.

AirTies, 10 yıldan bu yana kablosuz iletişim alanında geliştirdiği inovatif teknolojiler ile müşterilerine benzersiz bir kullanıcı memnuniyeti sunuyor. Şu anda dünyanın en hızlı kablosuz video erişim teknolojisi olan 802.11ac, AirTies’ın yeni ürün ailesiyle bambaşka bir deneyime dönüşüyor.

AirTies, inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığını bir kez daha konuşturuyor. Bunun son adımı da 802.11ac teknoloji ile üretilmiş dört mükemmel ürün oldu. Air 5760, Air 2610, Air4820 ve Air 4920 ile daha geniş bir alanda, birden fazla cihaza yüksek performansla veri aktarma ve video izleme keyfi yaşanabilecek. Erişim hızını 1.7 Gbit’e çıkaracak olan 802.11ac ürün ailesi, cihazlardaki hız, kapasite ve performansı optimize eden teknolojiyi sunuyor.

BitTorrentTM özelliği ile bilgisayar açık olmadan da indirilen dosyaları direk USB belleğe kaydetme özelliğine sahip Gateway/Modem Air 5760, bilgisayarınıza 802.11ac teknolojisi ve wireless özelliği kazandıran USB kablosuz ağ erişim cihazı Air 2610, benzersiz kapsama alanı ve performans ile ev kullanımı için HD video aktarım çözümü sunan Kablosuz Video Akratıcı Air 4820 ve internete bağlı evler için dünyanın en küçük çift

bantlı 11ac kablosuz Alan Genişletici ve Erişim Noktası Air 4920, kablosuz iletişimde oyunun kurallarını yeniden yazıyor.

Video, müzik, oyun ve uygulamalar için ideal: Air 5760

AirTies’ın Gateway Modem ürünü Air 5760 mevcut tüm internet altyapılarına uyumlu, hem ADSL hem VDSL hem de Fiber internet bağlantısı sağlamak mümkün., 3X3 802.11ac ve aynı zamanda 2X2 802.11n teknolojisine sahip. HD video, müzik, oyun ve uygulamalar için ideal performans sağlayan Air 5760, 2 USB portuna sahip ve bağlanan USB bellek üzerinde kayıtlı tüm içerikleri, medya sunucu özelliği sayesinde ağınızdaki tüm cihazlara aktarılabiliyor. Bununla birlikte USB portuna bağlı olan yazıcınıza tüm cihazlardan erişimi mümkün kılıyor. Evinizdeki tüm cihazların ortak dilde konuşabildiği ve birbirlerine sorunsuz erişebildiği ev networkunu mümkün kılarken, sahip olduğu 4 adet Gigabit Ethernet portu ile de ağınızdaki kablolu cihazlarda yüksek hızda veri aktarabiliyorsunuz. Yine sık yaşanan sorunlardan birisi olan evdeki cihazlarının birbiriyle konuşmasında karşılaşılan düşük performans, Air 5760’ın beam forming özelliği ile tamamen ortadan kalkıyor.

AirTies Mesh teknolojisi ile çok katlı betonarme yapılarda ve geniş alanlarda yaşanan sinyal zayıflama sorunu ise tarihe karışıyor. Air 5760 aynı zamanda otomatik kullanıcı arayüzüne yönlendirmesi ile kolayca kurulum sağlıyor. Otomatik yazılım güncelleme özelliği sayesinde her an en güncel yazılım versiyonunu kullanma olanağı sunuyor. İnternet televizyonu servisine hazır olan Air 5760 IP QoS, VLAN (802.1Q), PVC-Port haritalama ve IGMP özellikleri sayesinde herhangi bir IPTV alıcısına kesintisiz olarak HD video iletmek için ideal.

Yeni nesil teknoloji, yüksek performans: Air 2610

USB kablosuz ağ erişim cihazı Air 2610, Windows işletim sistemleriyle uyum sayesinde kolay kurulum sağlıyor ve takılan cihaza 802.11ac teknolojisi ve Wireless özelliği kazandırıyor. Air 2610 HD vieo uygulamalarını akıllı cihazlar ile paylaşmak için ideal bir çözüm ve aynı anda birden fazla cihaza veri aktarımı sağlayabiliyor. USB uzatma kablolu stand ile ideal konumlandırmanın getirdiği yüksek performans her yerde her zaman kablosuz internet kolaylığı sağlıyor.

Eski nesil cihazlar Air 4820 ile yeni çağı yakalıyor

Evde video aktarımını kablosuz olarak yapabilmenin en kolay çözümünü Air 4820 sunuyor. Gerek mevcut modemler, gerekse Set top box’lar ile bağlayarak, Air 4820 ile 802.11ac performansının keyfini yaşamak mümkün. Air 4820 benzersiz bir kapsama alanı ve performans sunarak ev kullanımı için yüksek çözünürlüklü (High Definition - HD) video aktarım çözümü ile öne çıkıyor. Air 4820 ile daha geniş bir alanda, birden fazla sayıda cihaza, içeriğin 3 kat daha hızlı aktarılması ve HD kalitede kesintisiz video izleyebilirsiniz. Merkezi bir kutudan ağa bağlı TV, tablet ve mobil cihazlara aktarım yapılabilen Air 4820 ile aynı anda 10 cihaza HD video aktarımı yapılabiliyor. Dünyanın en hızlı ve ilk Quantenna 802.11ac 11ac kullanan video erişim noktası olan AirTies Air 4820, hızı 600Mbps’den 1.7Gpbs’ye çıkaran en ileri teknolojiyi uygulamaya sokan, en küçük donanım tasarımına sahip. Kablosuz performansı ve kapsama alanını evlerin %100’ünde gözle görülür şekilde arttıran Air 4820 şık tasarımıyla, evinizde minimum yer kaplıyor.

Bir çift Air 4820, birden çok HD videonun her yerden kesintisiz aktarılması ile elde edilen yüksek performans sağlıyor. Eşzamanlı olarak 10 HD videonun rahatça kesintisiz aktarımını sağlayan ürün AirTies Mesh teknolojisi ile sinyal zayıflama sorununu da ortadan kaldırıyor. En gelişmiş kablosuz güvenlik sağlayan Air 4820 WPS tuşu ile en üst seviyede güvenlik ayarı yapılabiliyor. Ayrıca WPS sayesinde bilgisayar ağı üzerinde yapılan değişiklikler otomatik olarak kablosuz erişim noktaları üzerinde paylaşılıyor.

Elektrik hattı üzerinden evlerin farklı odalarına taşınan internet çözümlerine kablosuz ve daha hızlı bir alternatif olan Air 4820, kablo üzerinden aktarılabilen hızı kablosuz ortamda kullanıcılara sunabilen ileri teknolojiye sahip en yenilikçi ürünler arasında.

Air 4920 AirPlay özelliği ile kolayca paylaşım

Dünyanın en küçük çift bantlı 11ac kablosuz alan genişletici cihazı Air 4920 yeni nesil 802.11ac teknolojisinde performansı ikiye katlıyor.

Air 4920, tek tuşla kolay kurulum özelliği sayesinde, kullanıcıların teknik bilgiye gereksinim duymaksınız evlerindeki kablosuz sinyalin etki alanını genişletiyor. Dünyanın en küçük çift bantlı 11ac erişim noktası olan AirTies Air 4920 ile hem 5GHz yeni teknoloji cihazlar hem de 2.4GHz eski teknoloji cihazlar için evin her köşesinde, karanlık nokta bırakmaksızın yüksek hızda internet kullanım keyfi sunuyor.

AirTies Mesh teknolojisi ile donatılan Air 4920, yüksek hızlı kablosuz internetin, eski cihazlarda bile evin her köşesine ulaşmasını sağlıyor.

Air 4920, dünyanın operatör sınıfında kesintisiz video aktarımı kapasitesi olan ilk kablosuz alan genişletici ve erişim noktası’dır. Set top box'lara bağlanarak, 10 HD video kanalından kesintisi video aktarımı yapabilir, çoklu gönderim ve tekli gönderim trafiği ile çalışabilir. Ayrıca, Airplay ile uyumlu müziğin şifresini çözerek elektrikli hoparlörlere aktarabilir ve eklenmiş USB 3.0 ile uyumlu disk sürücüleri için bir medya sunucusu görevi görebilir.

İleri teknoloji mühendislik harikası olarak nitelendirilen Air 4920, birçok farklı özellikliği bünyesinde barındırması nedeni ile “Harika Kutu” olarak değerlendiriliyor.

Beşinci nesil kablosuz internet teknolojisi 802.11ac

Beşinci nesil kablosuz internet teknolojisi olan 802.11ac tüketiciler ve kurumlar için dünyanın en hızlı ve en güvenilir kablosuz interneti olarak biliniyor.

802.11ac her zaman ve her yerde içeriğe ulaşmak için daha hızlı ve daha güvenilir bir yol sunuyor. 802.11ac, 802.11a/b/g/n’a göre daha üstün, en önemlisi de daha güvenilir bir teknoloji. Daha hızlı veri aktarımı, daha yüksek kapasite, daha geniş kapsama alanı ve daha uzun pil ömrü sağlaması ise 802.11ac’nin öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.

Filim, oyun gibi yüksek performanslı video indirenlerin en büyük kabusu olan kesinti ve düşük hız, 802.11ac teknolojisi ile sorun olmaktan çıkıyor. Daha hızlı veri aktarımı özelliği ile telefon, tablet veya PC’ye içerik, yüksek performansa ihtiyaç duyan videolar kesintisiz ve sorunsuz aktarılabiliyor.

Birden fazla cihazın aynı anda ağa bağlanmasıyla daha yüksek performans ve daha geniş kapsama alanı ile kullanıcının beklentilerinin üzerinde çözümler sunuyor.

Tüketicilere son yıllarda sunulan bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi farklı cihazların içerisinde yer alan 802.11ac teknolojisinin yüksek verim ve performans ile çalışabilmesi için evdeki internet altyapısının ve kablosuz performansın da aynı teknolojiye uyumlu olması önemli. Dolayısıyla kullanıcıların evlerindeki kablosuz interneti 802.11ac teknolojisine yükseltmeleri ilerleyen dönemlerde bir ihtiyaçtan öte zorunluluk olarak görünüyor.

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Filiz Burhan

0212 287 67 05 – 0533 322 41 50

filiz@prfit.com.tr

24 Mar 2014 AirTies geleceğin teknolojisinde oyunun kurallarını değiştiriyor

AirTies geleceğin teknolojisinde oyunun kurallarını değiştiriyor

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies; sektör devlerini Londra’da bir araya getiren 10.TV Connect Fuarı’nda yeni nesil kablosuz teknoloji ürünlerini tanıttı. AirTies, yeni ürünleri ile yüksek hızda, yüksek kaliteli videoyu evlerin her köşesine ulaştıracak. AirTies’ın 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürün ailesi, erişim hızını 1,7Gbit’e çıkartarak hız deneyiminde devrim yaratacak.

AirTies, yeni tasarımı olan 9cmx10cm boyutlarındaki IP set üstü kutular ile teknoloji el çantasında taşınabilir hale geliyor. Yeni IP set üstü kutular kablosuz bağlantı özelliği sayesinde, ethernet kablosuna ihtiyaç duymadan TV yayınını IP üzerinden alabilecek.

AirTies, hızda ve boyutta devrim yaratan yeni ürünlerini 10. TV Connect Fuarı’nda tanıttı. Yeni nesil teknolojiye sahip yeni ürünler ile artık evlerin her köşesinde yüksek hızda, yüksek kaliteli video keyfi yaşanabilecek.

Dünyanın en hızlı kablosuz video erişim teknolojisi 802.11 ac’ye sahip yeni ürün ailesi Air 4820 ve Air 4920, rekabetin gün geçtikçe arttığı kullanıcı deneyimlerinde operatörlerin karşı karşıya olduğu en kritik iki soruna aynı anda çözüm sunuyor. Bu iki ürün ile Pay TV hizmeti kurmanın yüksek maliyeti ortadan kalkacak, ayrıca tüketicilerin farklı odalardaki veya farklı katlardaki cihazları birbirine bağladıkları zaman internet hızları azalmayacak.

Dünyanın en hızlı kablosuz video aktarıcısı olan Air4820, video transfer hızını 600 Mbps’den 1.7Gbps’e çıkarıyor. Dünyanın en küçük çift bantlı kablosuz alan genişleticisi olan Air4920 ise aynı anda en son model 5GHz tabletlerde yüksek performanslı videoları desteklerken, akıllı telefonlar gibi 2.4GHz cihazlardaki video performansını optimize ediyor. 9cmx10cm küçük form ile tasarlanan Air 4820 ve Air 4920 cihazları TV kabininde minimum yer kaplıyor. Tabletler, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlara bağlanabilen Air4820 ve Air4920, evin her yerine yüksek kalitede TV hizmetini dağıtmayı mümkün kılıyor.

Yeni Taşınabilir Set Üstü Kutusu el çantasına sığacak kadar küçük

AirTies, son teknoloji taşınabilir bir kablosuz set üstü kutusunu da vitrine çıkarıyor. El çantasına bile sığabilen 9cmx10cm boyutundaki set üstü kutu istenilen her yere taşınabilecek ve kablosuz kurulum özelliği sayesinde kolaylıkla internet’e bağlanıp yüksek kalitede HD video gösterebilecek. Zigbee RF4C özelliği de bulunan yeni set üstü kutu ev otomasyonuna yönelik uygulamalar için de hazır bir altyapı sunuyor.

AirTies’ın 4K çözünürlük teknolojisini destekleyen yeni HEVC set üstü kutu ailesi, geniş bant bağlantısı olan tüm abonelere uydu kalitesinde canlı video özellikleri sunuyor. HEVC, Pay TV operatörlerinin de “Her Yerde TV” hizmetlerini geniş bant bağlantısı olan herkese ulaştırıyor.

Yeni Air 7410 set üstü kutu ailesi, Yüksek Verimli Video Kodlama (HEVC)’nın sıkıştırma yeteneğinden faydalanarak, aynı bit hızında iki kat üstün video kalitesi sağlıyor. En yeni 3X3 802.11ac kablosuz bağlantı özelliğine sahip Air7410, aynı anda on adet HD video aktarımı yapma imkanı tanıyor, birden fazla cihazda birden fazla odada yüksek kaliteli video sunuyor.

Her yerde TV hizmeti

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu ortağı Bülent Çelebi şu açıklamalarda bulundu:

“Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yılda, yeni teknolojileri ürünleştirmekteki hızımız sayesinde dünyanın önemli telekom operatörleri ve servis sağlayıcıları ile işbirliği yapan bir şirket konumuna geldik. Geliştirdiğimiz inovatif teknolojiler ile müşterilerimize benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak hep önceliğimiz oldu. 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürün ailemiz de bu vizyonun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu ürün ailesi, hız ve kalite alanında oyunun kurallarını değiştirecek. Yeni ürünlerimiz tüketicilerin internet hızındaki değişimi evin her köşesinde tecrübe etmesine imkan sunacak.”

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki lider telekom operatörleri ve perakende kanalları ile işbirliği bulunan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

Detaylı bilgi için:

prfit İletişim Danışmanlığı

Piraye Kirişçi

piraye@prfit.com.tr

0212 287 67 05

0537 370 66 83

3 Mar 2014 En başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü AirTies’ın
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi. AirTies Ar-Ge Merkezi, Performans Endeksi Değerlendirmesi sonuçlarına göre sektör bazında ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

En başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü AirTies’ın

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi. AirTies Ar-Ge Merkezi, Performans Endeksi Değerlendirmesi sonuçlarına göre sektör bazında ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Merkezleri 2012 Yılı Performans Endeksi Değerlendirmesi sonuçlarına göre sektör bazında, En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü AirTies’ın oldu.

Geçtiğimiz hafta, Kocaeli'nde gerçekleştirilen Ar-Ge Merkezleri Performans Değerlendirmesi ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile İşbirliği Çalıştayı'na Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Erslan Arslan, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Yücel Altunbaşak, Bilim Sanayi ve Teknoloi Genel Müdürü Prof.Dr. Cevahir Uzkurt ödül ile sanayici ve işadamları katıldı. Ödülü AirTies adına Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Müjdat Pakkan aldı.

AirTies Ar-Ge ile büyüyor

AirTies’ın, geliştirdiği ürünlerin donanım, tasarım ve doğrulamasını yapmak amacıyla kurduğu Ar-Ge altyapısı, özellikle kablosuz iletişim cihazları gibi hassas ürünler için Türkiye’nin önde gelen örneklerinden birisi olma özelliği taşıyor.

Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor.

AirTies, kablosuz ağ üzerinden yüksek çözünürlüklü (HD) kesintisiz video aktarımı, birden çok nokta üzerinden kablosuz aktarım yaparak kapsam genişletmeye yarayan göze (mesh) teknolojisi, internet üzerinden adaptif akışlı teknolojisi ile televizyon yayını (OTT) gibi teknolojiler bulunan AR-GE yatırımlarını yenilikçi ağ bağlantı teknolojileri konusunda yoğunlaştırmıştır.

AirTies, geliştirdiği inovatif teknolojiler sayesinde dünyada kablosuz ağ üzerinden video iletimi konusunda uzman sayılı firmalardan birisi konumundadır. Bu teknolojilere sahip ürünler İngiltere, Fransa, İsviçre, Danimarka, İtalya ve İspanya gibi katma değeri yüksek teknolojilere değer verilen Batı Avrupa telekom operatörleri ile yapılan anlaşmalarla, bu operatörlerin kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.. Bu AR-GE yeteneği sayesinde ağ teknolojileri alanında Uzakdoğu üretici firmaları ile fiyat noktasında rekabet edebilir hale gelen AirTies, gerek teknolojik gerek maliyet olarak birçok dünya markasına üstünlük sağlamış ve 2013 itibariyle yurtdışı satışlarını toplam cirosunun %50’sine yükseltmiş durumdadır.

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor. Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor. AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies, başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

Detaylı bilgi için:

prfit İletişim Danışmanlığı

Piraye Kirişçi

piraye@prfit.com.tr

0212 287 67 05

21 Jan 2014 YÜZDE 100 YERLİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİ İÇİN İŞBİRLİĞİ
AirTies geliştirdi, Karel üretecek, TTNET kullanıcılarla buluşturacak

AirTies, Karel ve TTNET, yüzde 100 yerli teknoloji üretimi için düğmeye bastı. AirTies’ın, Karel ile yaptığı işbirliği ile TTNET’in Tivibu Ev servisi için geliştirdiği set üstü kutular Türkiye’de üretilecek.

 

AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı ile geliştirilen geleceğin televizyon teknolojisinin ürünü yeni IPTV set üstü kutular, Karel’in Ankara’daki tesislerinde 2014’ün ilk yarısında, yüzde 100 yerli üretim ile sunulacak. Yıllık 300 bin adetlik kapasiteyle Türkiye’de üretilen set üstü kutular yurtdışındaki operatörlere de ihraç edilecek.

 

 

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies Kablosuz İletişim, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine sahip olan Karel işbirliği ile üretiminin bir bölümünü Türkiye’ye taşıyor ve Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET için set üstü kutuların üretimine başlıyor.

 

AirTies, TTNET’in Tivibu Ev hizmeti için geliştirdiği set üstü kutu ürününü Karel ile yaptığı bu işbirliği çerçevesinde ilk kez Türkiye’de üretecek.

 

“İnovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanı AirTies’ın ürünleri artık Türkiye’de de üretiliyor”

 

Kuruluşundan bu yana geçen 10 yıl içerisinde dünyanın önemli telekom operatörlerine ve servis sağlayıcılarına ürün ve teknoloji temin eden bir şirket konumuna gelen AirTies, geleceğin televizyon teknolojisini bugünden Türkiye’deki kullanıcılara ulaştırıyor. Geleceğin televizyon teknolojisi OTT (set üstü kutu), AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme yeteneği, Karel’in üretim uzmanlığı ve TTNET’in Tivibu Ev hizmetinin bir araya gelmesiyle %100 yerli teknoloji olarak pazardaki yerini alıyor.

 

 

“Karel, yıllık 300 bin adetlik üretim hattı kurdu”

 

AirTies ve Karel yaptıkları işbirliği ile IPTV set üstü kutu ailesinin üretimi için bir işbirliği anlaşması imzaladılar. Karel bu işbirliği çerçevesinde, AirTies markalı IPTV set üstü kutularının yerli üretimi için Ankara’daki tesislerinde yıllık toplam 300 bin kapasitelik yeni bir üretim hattı kurdu. Kablosuz video dağıtımı konusundaki çözümlerini de entegre edeceği IPTV ve OTT kutularla oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanan AirTies,  en gelişmiş teknolojik ürünleri hem Türkiye hem de Avrupa’ya bir hafta içinde sevk edebilme esnekliğine ulaşmayı hedefliyor.

 

“Tivibu Ev, Türkiye’deki televizyon yayıncılık anlayışını değiştiriyor”

 

Geleceğin televizyon yayıncılığı IPTV teknolojisiyle yayın yapan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği film, dizi, spor, belgesel, çocuk, müzik gibi binlerce içeriğin yanı sıra interaktif uygulamalarıyla da farklı deneyimler sunuyor.

 

Türkiye’de televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren, Türkiye’nin ilk ve tek IPTV’si Tivibu Ev ile izleyiciler 173 adet yerli ve yabancı TV kanalına, binlerce film, dizi, spor, belgesel ve çocuk içeriğine kolayca ulaşabiliyor. Kullanıcılar, kaçırdıkları dizi ve programları kaydetmeye gerek kalmadan Tekrar İzle servisi ile tekrar izleyebiliyor. Canlı yayını durdurup geri alabiliyor, Seç İzle servisi ile en yeni filmleri sinemalardan hemen sonra istedikleri an seyredebiliyorlar. İnternet tabanlı TV yayıncılığı olan IPTV teknolojisi ile evlere gelen Tivibu Ev, yeni nesil set üstü kutularla kullanıcılarına daha da keyifli bir seyir deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

 

Müşterilerine sunduğu deneyimi her geçen gün geliştirmeyi hedefleyen TTNET, AirTies ve Karel işbirliğiyle üretilecek yerli set üstü kutular ile de kullanıcılarının dijital dünyanın sunduğu en üstün geniş bant iletişim ve eğlence olanaklarından yararlanmalarını hedefliyor.

 

“AirTies teknolojisi ile yüksek kalitede HD televizyon yayını”

 

Yerli üretim cihazlarda kullanılan AirTies teknolojisi sayesinde Internet Protokolu üzerinden HD TV yayınları yüksek kalitede alınabilecek. RF4CE bağlantı özelliği sayesinde kullanıcılar, kumandayı cihaza doğrultmak zorunda kalmadan, başka bir odadan dahi kanalı değiştirilebilecek, cihaz açılıp kapatılabilecek.

 

 

“AirTies’ın inovasyondan üretime tüm süreçleri artık Türkiye’de”

 

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan AirTies CEO’su Philippe Alcaras, bu işbirliği ile AirTies’ın inovasyondan üretime tüm süreçlerini Türkiye’de gerçekleştirecek olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Alcaras sözlerine şöyle devam etti: “Bu işbirliği ile AirTies olarak dünya çapındaki müşterilerimiz için sunmakta olduğumuz ileri televizyon teknolojilerini artık Türkiye’deki kullanıcılara da ulaştırıyoruz. İlk olarak TTNET’in Tivibu Ev hizmeti için başlayacak yerli üretim sürecimizi ilerleyen günlerde yerli ve yabancı diğer operatörleri de kapsayacak şekilde geliştireceğiz. Bu işbirliği ile ürünlerimizi özellikle Avrupa’daki müşterilerimize çok daha hızlı bir şekilde ulaştırma imkanına sahip olacağız.”

 

Üretim için kendi tesislerini kurmak yerine Karel gibi konusunda uzman bir iş ortağı ile çalışmayı özellikle tercih ettiklerini belirten Alcaras, “Ekiplerimiz arasındaki yakın iletişim ve kalite anlamında alınacak hızlı sonuçların başarımız için en güçlü unsurlar olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

AirTies Genel Müdürü Philippe Alcaras sözlerine, ürünlerini tüm dünyaya sunan yüzde 100 yerli bir teknoloji firması olan AirTies için Ar-Ge’nin en önemli iş süreçlerinin başında geldiğini ekledi ve “TTNET için geliştirdiğimiz bu yeni set üstü kutular da AirTies Ar-Ge uzmanlığının ürünü” dedi.

 

“Karel’in PBX pazar liderliği ile pekişen mühendislik ve üretim yetkinlikleri OTT pazarına da taşınacak”

 

Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmasında “Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yeni ve rasyonel teknolojiler geliştirebilmek ve bunları satılabilir ürünlere çevirmek hayati önem taşıyor. Bu nedenle, güçlü Ar-Ge kabiliyetlerine sahip olmak, gelişmiş mühendislik bilgisiyle, yeni teknoloji üretim yöntemleriyle daha kaliteli ve uygun maliyetli ürün üretmek, bu ürünleri güçlü dağıtım kanallarıyla son kullanıcıyla buluşturmak büyük öneme sahip.

 

Karel 1.300 çalışanı olan PBX pazarının lideri bir marka. PBX sektöründen gelen birikim ve tecrübelerimizi bugün haberleşme elektroniği başta olmak üzere Türkiye ve dünyada önemli markalarla üretim işbirlikleri yaparak pekiştirmiş durumdayız. Bu alan tasarımdan üretime kadar tüm süreçleri kapsayan, uluslararası platformda hizmet vererek rekabetçi olduğumuz bir faaliyetimiz haline geldi” dedi.

 

Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi de güçlü iki Türk şirketiyle yapacağımız yeni bir işbirliği sayesinde önümüzdeki dönemde gittikçe önemli hale gelen OTT sektörüne yönelik ürünlerle faaliyetimizi geliştirmiş oluyoruz. Bununla beraber Türkiye pazarına %100 yerli bir teknoloji ürünü kazandırarak, yerli sermaye, istihdam ve tüketiciyi koruyan, gerek sektörümüze gerekse ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir işbirliğine adım atıyoruz. Karel olarak istikrarlı ve uzun soluklu işbirliklerine büyük önem veriyoruz.  Bugün yeni başlayan işbirliğimizi de uzun vadeli değerli bir işbirliğinin adımı olarak görüyoruz.”

 

“Tivibu için yerli ve yabancı 100’den fazla firma ile çalışarak dijital yayıncılık ekosistemini büyütüyoruz”

 

Basın toplantısında bir konuşma yapan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “Ülkelerin sürdürülebilir kalkınmalarını sağlamada; internet ve internetin yarattığı ekosistem çok önemli bir yere sahip. Türkiye’nin lider internet şirketi olarak yeni teknolojileri ve dijital platformları son kullanıcıya sunarak teknoloji kullanımını yaygınlaştırıyor, bu sayede ülkemizdeki dijital ekosistemin büyümesine destek sağlıyoruz. Türkiye’den dünyaya örnek olacak dijital çözümlerin sunulması, başarı hikayelerinin yazılması için global ve yerel iş ortaklarımız ile beraber yeni uygulamalar geliştiriyoruz. Bu sinerji ile dijital ekosistemi büyütürken günün sonunda ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak en büyük amacımız. Tivibu ekosisteminde; içerik, yazılım, donanım için yerli ve yabancı 100’den fazla firma ile çalışıyoruz. Böylelikle hem sektörümüzü hem de dijital yayıncılık ekosisteminin büyümesini destekliyoruz. Yerli set üstü kutu üretimi de bunun güzel bir örneği” dedi.

 

AirTies’ın, Karel ile yaptığı işbirliği ile TTNET’in Tivibu Ev servisi için geliştirdiği ve Türkiye’de üretilecek set üstü kutuların yerli üretimin gücünü göstermesi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Kaya; “Bu işbirliği ile Türkiye’nin ekonomik gelişimine ve dijital ekosistemin büyümesine katkı sağlayacak olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Yerli teknoloji üretimi, dünya liginde hak ettiği noktaya gelene kadar bu desteğimizi sürdürmeye ve Türkiye’yi en yeni teknolojiler ile tanıştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

AirTies Hakkında:

2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.  Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.  AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies,  başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

 

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

 

 

Karel Hakkında:

1986 yılında kurulan Karel, ana faaliyeti telekomünikasyon alanında çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde  PBX sistemleri ve bu sistemlere ait, yüzlerce çevre birimini geliştirip tasarlıyor, üretiyor ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor. Kurumsal müşterilerine sunduğu Tümleşik İletişim ve Çağrı Merkezi çözümleriyle de yakınsama alanında öncülük ediyor. Görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da faaliyet gösteren Karel, iletişim altyapısı konusunda kamu ve özel sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler ve savunma sanayine yönelik ürün ve çözümler hazırlıyor.

 

Diğer önemli bir faaliyet alanı olan Karel, elektronik üretim servislerinde (EMS), 20.500 m2 kapalı alanda, 318.000 komp. / saatlik kapasitesiyle, en son üretim teknolojilerini kullanıyor. Uzmanlaştığı ve uluslararası platformda rekabetçi olduğu bu yetkinliği sayesinde önemli markalarla uluslararası işbirlikleri yapıyor. 

 

Toplam 1300 çalışanı ile Türkiye'nin konusunda en gelişmiş  Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Karel, üretim süreç ve tesisleriyle sektörünün pazar lideri konumunda yer alıyor. Sadece Türkiye’de 600 bini aşkın işletmede PBX sistemleri kullanılırken, 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyor. Dünyada 10 milyonu aşkın kullanıcı iletişimini Karel sistemler üzerinden gerçekleştiriyor. Uluslararası araştırma kurumlarının verilerine göre Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra Avrupa’nın ilk 3, dünyanın ilk 15 PBX üreticisinden biri. Daha fazla bilgi için lütfen www.karel.com.tr ‘yi ziyaret ediniz.

 

TTNET Hakkında:

 

2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunan TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL, fiber internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL ve Metro Ethernet internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmaktadır. TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve Cep servisi ile ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'i de Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmıştır.

 

İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında yerli ve yabancı birçok şarkıyı dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve dijital oyun platformu Playstore bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.

 

Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.  www.ttnet.com.tr

 

 

 

 

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Ece Elgin

0212 287 67 05 – 0532 408 02 75

 

ece@prfit.com.tr          

9 Jan 2014 AirTies, girişimcilerle tekno girişim deneyimlerini paylaştı
AirTies, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası’nın düzenlediği yeni iş geliştirme programına katılan, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi doktora öğrencileri ve öğretim görevlilerine inovasyona dayalı ürün geliştirme deneyimlerini aktardı.

Gelişmiş kablosuz çözüm teknolojilerinin önde gelen firması AirTies, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası tarafından düzenlenen yeni iş geliştirme programına katılan Suudi Arabistan, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi girişimcilerini ağırladı. İş fikirleri yatırım almış ve bu iş fikirlerini ticarileştirmek üzere çalışmaya başlayan doktora öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan grup, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası iş geliştirme programı kapsamında bölgesel en iyi uygulama örneği olarak AirTies Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti.

 

“AirTies, tekno girişim alanındaki tecrübelerini yeni girişimcilerle paylaşıyor”

 

AirTies Genel Müdürü Phillipe Alcaras, İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yoğurtçugil ve Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Müjdat Pakkan ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, girişimciler ile yeni girişim şirketinin kurulum ve büyüme süreçleri ile ilgili deneyimler paylaşıldı. AirTies’ın kuruluş sürecinde izlenen yol ve büyümenin ana motoru olan Ar-Ge sürecinin yönetimi ile ilgili bilgiler verildi. Girişimciler, AirTies’ın 10 yıl içerisinde  ‘yeni girişim’ şirketinden, teknoloji alanında bir dünya oyuncusu haline gelişinin de hikayesini dinlediler.

 

Özellikle AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme konusundaki uzmanlığından faydalanmak isteyen girişimciler, Ar-Ge merkezine yaptıkları ziyarette AirTies mühendislerinin deneyimlerini dinleme fırsatı buldular. Ayrıca kablosuz teknoloji alanında dünyadaki yeni trendler ve AirTies’ın konuyla ilgili gelecek öngörüleri ile ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.  Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.  AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies,  başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

 

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

 

 

 

 

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Ece Elgin

0212 287 67 05 – 0532 408 02 75

 

ece@prfit.com.tr

6 Jan 2014 AR-GE ŞAMPİYONLARI
27 Dec 2013 AirTies’dan Orange İspanya’ya teknoloji ihracı
AirTies geliştirdiği teknoloji ile Orange İspanya’nın, İspanya’daki internet kullanıcılarına, diledikleri televizyon yayınını diledikleri zaman izlemelerine imkan veren OTT televizyon hizmeti vermesine olanak sağladı.

Gelişmiş kablosuz çözümler ve OTT teknolojilerinin önde gelen tedarikçisi AirTies Wireless Networks, Orange İspanya için ileri STB platform kurulumu yapmak üzere endüstride çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Bu işbirliği kapsamında, AirTies yenilikçi OTT uzmanlığı ile, önde gelen mobil, sabit hat ve geniş bant operatörü Orange’ın son teknoloji çoklu ekran ve “seç izle” TV servislerini vermesine olanak sağlamış oldu.

 

“Orange İspanya, AirTies uzmanlığı sayesinde dünyada bir ilke imza atmış oldu!”

 

Orange İspanya, AirTies Ar-Ge ekibi tarafından Türkiye’de geliştirilen OTT teknolojisi sayesinde internet bağlantısı olan herkese, aynı ara yüz üzerinden cep telefonu, tablet, bilgisayar veya televizyonlarından aynı yayını izleme imkanı sunuyor. Bu yeni teknoloji sayesinde Orange TV kullanıcıları aynı ara yüz üzerinden hem OTT hem DTT kanalları, hem de “seç izle” ve çoklu ekran erişimlerini kesintisiz olarak sağlayabiliyorlar.

 

AirTies, Orange İspanya STB projesini hayata geçirmek üzere Microsoft Smooth Streaming ve PlayReady DRM kullanarak, IP / OTT teknolojisinin gelişmiş özellikleri ile geleneksel yayın teknolojilerinin birleştirildiği yeni bir melez ürün geliştirdi. AirTies, bu proje için Orange mevcut kullanıcı ara yüzü, TR-069 bazlı uzaktan cihaz yönetimi, Viaccess-Orca Purple DRM ve RIGHTv yanı sıra Verivue CDN de dahil olmak üzere Orange ekosistemi ile entegre olarak çalıştı.

 

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Bülent Çelebi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘İki yıl önce AirTies olarak bir öngörüde bulunduk: OTT’nin ödemeli TV pazarında, sadece streaming servisler ile değil, geleneksel ödemeli TV’ler ile de entegre edileceğini iddia ettik. Orange İspanya gibi halihazırda ödemeli TV hizmetinde hibrid DTT / OTT teknolojisini kullanan bir sektör lideri ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. OTT ve Bulut teknolojilerini kullanmanın Pay TV operatörleri için bir çok avantajı bulunuyor. Tek bir anten ucu ile bir entegre kullanıcı ara yüzü üzerinden akıllı telefonları, tabletleri ve televizyonu yönetmek mümkün oluyor. Operatörler mevcut hızla uyumlu veri aktarım hızı ile müşterilerinin geniş bant bağlantısını takip edebiliyor. Pahalı ortam geçitleri kullanmadan birden fazla oda veya televizyon desteklenebiliyor. Bulut üzerinde yeni pazarlama servisleri kolaylıkla uygulanabiliyor” dedi.

 

Orange İspanya Ürün Geliştirme Genel Müdürü Yves Bazin ise “AirTies’ın böylesine karmaşık ve yenilikçi bir projeyi zamanında teslim etmedeki hızlı geri dönüş ve deneyimlerinden çok etkilendik. AirTies’ın geliştirdiği OTT teknolojisi, Orange TV servisimizin çok önemli ve başarılı bir lansman yapmasını mümkün kıldı” dedi.

 

 

 

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.  Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.  AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies,  başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslararası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

 

AirTies’ın dünya genelinde 10 milyon’dan fazla cihazı bulunuyor.Daha fazla bilgi için lütfen www.airties.com ziyaret ediniz.

 

 

Orange İspanya Hakkında:

 

Daha fazla bilgi için lütfen http://acercadeorange.orange.es ziyaret ediniz.

 

 

 

Detaylı bilgi için:

PRfit İletişim Danışmanlığı

Ece Elgin

0212 287 67 05 – 0532 408 02 75

 

ece@prfit.com.tr

6 Dec 2013 AIRTIES BITTORRENTTM TEKNOLOJİSİNİ ÜRÜNLERİNE TAŞIDI
AirTies, BitTorrentTM teknolojisini ürünlerine entegre etti. Bu yeni teknolojiyle birlikte bilgisayar açık olmasa dahi, torrent içerikleri harici USB diske indirilebilecek.

İnternetten film indirmenin en yaygın yolu olan BitTorrentTM teknolojisi, AirTies ürünlerine taşınıyor. AirTies’ın BitTorrentTM ile yaptığı işbirliği ile AirTies ürünlerine eklenen bu yeni teknoloji sayesinde, bilgisayara bile gerek olmadan torrent içeriklerini doğrudan AirTies ürününe bağlı USB diske indirmek mümkün hale geliyor.

 

Birçok internet kullanıcısının medya arşivi oluşturmak için kullandığı BitTorrentTM teknolojisi, AirTies ile çok daha kolay ve ulaşılabilir hale geliyor.  Mevcut durumda, bilgisayar üzerinden torrent linklerinin programın ara yüzüne eklenmesi ile kullanılan uygulamanın zorluklarından bir tanesi, özellikle yüksek boyutlu ve uzun medya dosyalarının yüklenebilmesi için bilgisayarın açık tutulması gerekliliği…  Üstelik kullanıcının bilgisayar başında olmadığı durumlarda herhangi bir elektrik veya internet kesintisi yaşanırsa, bilgisayara uzaktan müdahale şansı olmadığı için dosya yüklemesi de yarıda kalabiliyor.

 

BitTorrentTM teknolojisini barındıran AirTies ürünlerinde ise torrent içerikleri doğrudan modem veya kablosuz medya sunucu  bağlı olan USB harici diske indiriliyor. Böylece bilgisayara hiç ihtiyaç duyulmadan istenen içerikler yüklenebiliyor. Program, elektrik veya internet kesintilerinden de etkilenmiyor ve bağlantı geldiği anda indirmeye kaldığı yerden devam ediyor.

 

UZAKTAN ERİŞİM İLE İSTEDİĞİNİZ YERDEN İSTEDİĞİNİZ ZAMAN

BitTorrentTM teknolojili AirTies ürünleri ile evde olmasanız dahi uzaktan erişim ile evde indirmekte olduğunuz torrent dosyalarının durumunu görebilir, yeni torrent dosyaları indirmeye başlayabilirsiniz. Uzaktan erişim özelliği ile BitTorrentTM kimliğinizi girerek ulaşacağınız arayüz sayesinde internet erişiminizin olduğu dilediğiniz yerden torrent işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Android uygulaması da bulunan programa tabletler ve akıllı cep telefonlarından da ulaşılabiliyor.

 

 

 

 

 

 

İNTERNETTEN İNDİR TV’DE İZLE

DLNA desteği de bulunan AirTies BitTorrentTM cihazlarla Akıllı TV’lere medya içeriğini kablosuz olarak göndermek de mümkün… Böylece AirTies cihazınıza bağlı diskinize indirdiğiniz tüm içerikleri kablosuz olarak Akıllı TV’nizde izleyebilirsiniz.   

 

AirTies’ın yeni medya sunucusu Air 4742 ve yeni modemi Air 5650’de yer alan BitTorrentTM teknolojisinden, www.airties.com adresinden ulaşılabilecek yazılım güncellemesiyle mevcut AirTies kullanıcıları da yararlanabilecek.   

 

Tek Tuşla Kurulum ve Güvenlik

AirTouch teknolojisi sayesinde karmaşık ve zorlayıcı bir süreç olan kablosuz ağ güvenliği yapılandırması otomatik olarak gerçekleşir. Ürünlerin üzerinde yer alan AirTouch düğmesi sayesinde bilgisayarların kablosuz ağa güvenli olarak bağlantısı tek bir dokunuşla gerçekleşir.

 

Tek Tuşla Mesh Ağı

AirTouch teknolojisi ile kablosuz ağ altyapısını genişleterek MESH ağı kurmak kolaylaşır. Evinizin ya da ofisinizin büyüklüğü ne olursa olsun kablo çekmeye gerek kalmadan kablosuz ağın etki alanı istenildiği kadar genişletilebilir. Bunun için sinyalin zayıfladığı noktalara AirTouch teknolojisine sahip erişim noktalarını yerleştirmek ve AirTouch düğmesine basmak yeterlidir. 

 

Kolay Ağ Yönetimi

AirTies Network Asistanı (ANA) sayesinde,  ağa bağlı tüm cihazlar tek bir uygulama üzerinde yönetilebilir, yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak diğer erişim noktalarına ulaşır. Cihazınızın yazılım güncellemesi ANA programı sayesinde otomatik olarak yapılır.

 

Önemli Not: “İnternetteki bazı torrent dosyaları fikri hakları ihlal edebilir. AirTies söz konusu fikri hakları ihlal eden dosyaları yüklemeden önce potansiyel riskleri araştırmanız konusunda kullanıcıyı uyarır. Bu yüklemelerden yalnızca kullanıcı sorumlu olacaktır. AirTies bu yüklemelere ilişkin olarak herhangi bir sorumluluğu kabul etmemektedir.”

 

 

AirTies Hakkında: 2004 yılında ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından kurulan AirTies, elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiriyor.  Ürün portföyünde kablolu-kablosuz yerel ağ ürünleri (LAN) internet üzerinden telefon (VoIP), aksesuarlar ve internet üzerinden televizyon (IPTV) ürünleri yer alıyor.  AirTies, bugün geldiği noktada, başta Doğu ve Kuzey Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ev kullanıcıları ve KOBİ’ler için çözüm geliştiriyor. Türkiye’deki tüm telekom operatörleri ile işbirliği bulanan AirTies,  başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen telekom operatörleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip 82 şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapan AirTies, bu yaklaşımın sonucu olan yerelleştirme stratejisi ile girdiği pazarlarda hızlı bir büyüme sergiliyor. IP ve Web TV projelerine yönelik çözümleri ile birçok uluslar arası ödüle layık bulunan AirTies, müşteri odaklı yaklaşımını Ar-Ge gücüyle birleştirerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran teknolojiler geliştiriyor.

 

 

18 Jan 2013 AirTies'dan İsviçre’de Önemli Adım
İsviçre’nin en büyük telekom operatörü Swisscom, IPTV hizmetlerinde kablosuz çözümler için AirTies’ın 2 ürününü seçti: 600 + 300 Mbps Dual-Band Concurrent Medya dağıtıcısı ve 600 Mbps Video aktarıcısı.

 

SWISSCOM AIRTIES’I SEÇTİ

 

İsviçre’nin en büyük telekom operatörü Swisscom, IPTV hizmetlerinde kablosuz

çözümler için AirTies’ın 2 ürününü seçti: 600 + 300 Mbps Dual-Band Concurrent

Medya dağıtıcısı ve 600 Mbps Video aktarıcısı.

 

AirTies yurtdışı açılımında çok önemli bir adım daha attı. İsviçre’nin en büyük Telekom ve

IPTV operatörü Swisscom, IPTV servislerine abonelerine kablosuz video servisleri sunmak için

AirTies’ı seçti. İşbirliği kapsamında AirTies, Swisscom’a 2 farklı kablosuz çözüm sunacak.

 

AirTies’ın Swisscom için özel olarak geliştirdiği WLAN Magic Box, 600+300 Mbps hıza sahip

özel çipi ve çift bant desteği ile kablosuz video aktarımında benzersiz bir performans sağlıyor.

4x4 MIMO ve 802.11n standardı taşıyan ürün, performansıyla bu alanda bir ilk olma özelliği

de taşıyor. 5GHz 600 Mbps hızında yüksek hızda kablosuz bağlantı sağlayan cihaz DLNA

medya sunucusu da barındırıyor. 2.4GHz frekansı üzerinden 300 Mbps hızında eski teknolojili

kablosuz cihazlarla da sorunsuz çalışıyor.

 

Swisscom, abonelerine yüzde 100 kablosuz kapsama alanı sağlamak için ise Air4641 erişim

noktasını tercih etti. AirTies Mesh teknolojisi sayesinde erişim noktaları arasında otomatik

optimizasyon sunan cihaz, böylece video aktarımı sırasında kayıp ve kesintilerin önüne

geçiyor. Air4641 ile kurulan ağ sayesine bir çok TV’ye HD görüntü aktarımı aynı anda

yapılabiliyor.

 

İşbirliğiyle ilgili bir açıklama yapan AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi,

Swisscom’un hizmetlerini tamamlamak ve geliştirmek için WLAN Magic Box ve Air4641 Video

Bridge ürünlerini sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “AirTies, ürün

ve hizmetlerini inovatif yaklaşımlarla, yeni yöntemlerle geliştiriyor ve operatörlere katma

değerli çözümler sunuyor. Bu yaklaşım AirTies’ın rekabette bir adım önde olmasını sağlıyor.

Bu işbirliği aynı zamanda tam entegre kablosuz ev vizyonu için atılmış önemli bir adım”

 

Swisscom Digital Home Başkanı Andreas Martschitsch ise AirTies’ın girişimci iş modeli ile

Swisscom müşterilerinin artan ihtiyaçlarını karşılayabilecek benzersiz ürünler geliştirmeye

olanak sağladığını belirterek AirTies’ın çözümleri ile en iyi video izleme deneyimi için akıllı,

uyarlanabilir kablosuz teknolojiler sunduğunu dile getirdi.

 

10 Jan 2013 AIRTIES BRITISH SKY BROADCASTING’IN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU
Avrupanın en büyük televizyon yayıncılarından British Sky Broadcasting, Sky TV izleyicilerine sunduğu seç-izle (on demand) servisleri için AirTies’ın kablosuz çözümlerini seçti.

AIRTIES BRITISH SKY BROADCASTING’IN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

 

Avrupanın en büyük televizyon yayıncılarından British Sky Broadcasting, Sky

TV izleyicilerine sunduğu seç-izle (on demand) servisleri için AirTies’ın kablosuz

çözümlerini seçti.

 

AirTies’ın çözümü sayesinde Sky müşterileri mevcut modemlerine Sky+HD set top box’ı

bağlayarak Sky’ın geniş video arşivine kablosuz olarak erişebilecekler.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, kablosuz

dijital ev kavramının AirTies’ın DNA’sını oluşturduğunu belirterek şunları söyledi: “British Sky

Broadcasting gibi prestijli şirketlerin bu alandaki çözümlerimizi tercih etmesi kablosuz dijital

ev vizyonumuzun başarısını gösteriyor.”

7 Jan 2013 AIRTIES MICROSOFT SMOOTH STREAMING TEKNOLOJİSİNİ ÜRÜNLERİNE ENTEGRE ETTİ
AirTies, internet uzerinden video aktarımında mükemmel görüntü kalitesi için önemli bir adım daha attı. Microsoft Smooth Streaming Teknolojisini Over the Top (OTT) ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünlerine entegre eden AirTies, internet üzerinden yayınlanan videoların yüksek kalitede ve kesintisiz olarak görüntülenmesini sağlıyor.

AirTies, internet üzerinden video aktarımında mükemmel görüntü kalitesi için

önemli bir adım daha attı. Microsoft Smooth Streaming Teknolojisini Over

the Top (OTT) ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünlerine entegre eden AirTies,

internet üzerinden yayınlanan videoların yüksek kalitede ve kesintisiz olarak

görüntülenmesini sağlıyor.

 

Microsoft tarafından geliştirilen Smooth Streaming teknolojisi, internet tabanlı videoların akış

hızının kullanıcıların bant genişliğine göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu teknolojide medya

dosyaları parçalara ayrılarak iletilmesine karşın parçaların HD kalitesi korunur ve yayın

herhangi bir kesintiye uğramaz.

 

AirTies’ın bu teknolojiyi taşıyan set top box cihazlarıyla Internet üzerinden video (OTT)

servisi sağlayıcıları, abonelerine kesintisiz ve yüksek kalitede canlı yayın izleyebilme imkanı

sunarken, hoş olmayan görüntü deformasyonlarının da önüne geçebilecekler. Bunun için

OTT servis sağlayıcıların IIS Medya Sunucuları veya Windows Azure Medya Sunucularını

kullanmaları yeterli… Microsoft Smooth Streaming canlı yayının yanı sıra isteğe bağlı video

(on demand) içeriği için de kullanılabiliyor.

 

Günümüz tüketicilerinin daha fazla internet video içeriğine ulaşmak istediğini ve bu eğilimin

katlanarak büyümeye devam ettiğini belirten AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür

Yardımcısı Metin İsmail Taşkın, bu durumun, HD video ve kesintisiz video akışına talebi

artırdığını ifade etti. Taşkın, şöyle devam etti: “Microsoft Smooth Streaming teknolojisi

entegre AirTies set top box’lar ile operatör müşterilerimizin, abonelerine sundukları video

içeriklerini HD kalitesinde internet üzerinden direk televizyona ulaştırabilecekler.”

 

Smooth Streaming AirTies’ın Air7200, Air7210 ve Air7310 set top box modellerinde

bulunuyor.

 

 

24 Jul 2012 AVRUPA’NIN EN HIZLISI AIRTIES’I SEÇTİ
Tüm abonelerinin evlerine fiber internet götürerek Avrupa’da fiber geçişi tamamlayan ve böylece dünyadaki en hızlı internet erişimine sahip olan Andorra Telecom, IPTV hizmetlerini genişletmek için AirTies’ı tercih etti. İşbirliği kapsamında AirTies ve Andorra Telecom PVR (kayıt) özelliği taşıyan yeni nesil set-top box (IPTV alıcısı) Air7130’un geliştirilmesi ve dağıtımında birlikte yol alacak.

 

 Tüm abonelerinin evlerine fiber internet götürerek Avrupa’da fiber geçişi tamamlayan ve böylece dünyadaki en hızlı internet erişimine sahip olan Andorra Telecom, IPTV hizmetlerini genişletmek için AirTies’ı tercih etti. İşbirliği kapsamında AirTies ve Andorra Telecom PVR (kayıt) özelliği taşıyan yeni nesil set-top box (IPTV alıcısı) Air7130’un geliştirilmesi ve dağıtımında birlikte yol alacak.   

 

Abonelerine Video on Demand (VoD isteğe bağlı video) dahil olmak üzere geniş bir yelpazede IPTV servisi sunan Andorra Telecom, AirTies tarafından geliştirilen Air7130 PVR ile mevcut ve yeni müşterilerine yayınları kayıt ederek istedikleri zaman izleyebilme imkanı sunacak. Bugüne kadar IPTV servisleri için önemli yatırımlar yapan ve Verimatrix Conditional Access, Orca Middleware, sistemlerini kullanan Andorra Telecom, Air7130 PVR ile geleceğin set-top box platformunu bugünden erişilebilir kılmayı hedefliyor.  

 

AirTies CEO'su Bülent Çelebi, işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Andorra Telecom ile yapılan işbirliğinin stratejik bir proje olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Andorra Telekom, IPTV servisleri alanında en yüksek teknolojiyi sunma vizyonu ile değerlerimizin son derece örtüştüğü bir şirket. Andorra Telecom ileri görüşlü yaklaşımı ile müşterilerine her geçen gün daha çok gelişmiş hizmet sunmayı planlıyor. İnanıyorum ki uzun süre devam edecek bu işbirliği sayesinde AirTies olarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak güçlü bir iş ortağı olacağız.” 

 

Andorra Telecom CTO'su Jordi Sebastiá Cerqueda ise AirTies’ın teknik uzmanlığı ile ön plana çıktığını belirterek, uluslararası ödüller almış ürünlerden oluşan dikkat çekici bir ürün portföyüne sahip olduğunu söyledi. Cerqueda konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti: “AirTies ile işbirliği yapmış olmaktan son derece mutluyuz. Air7130, sektörün standartlarının çok üzerinde bir ürün. Özellikle hızı dikkat çekici… Mevcut ihtiyaçlarımızın yanı sıra planladığımız ve ilerleyen dönemde gelişebilecek hizmetlerimiz için açık ve işlevsel bir platform sunuyor.  Air7130 ile abonelerimiz için TV izlemeyi daha da keyifli hale getireceğiz. Önümüzdeki dönemde AirTies ile olan işbirliğimizin daha ileri noktalara gideceğine inanıyoruz.”

 

 

 

 

 

AirTies Hakkında: AirTies, Şubat 2004’te ABD Silikon Vadisi bölgesinden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından, sektörde EMEA pazarında liderlik hedefleyen stratejik amaç doğrultusunda kurulmuştur. AirTies, bugün geldiği noktada Avrupa başta olmak üzere, dünya genelinde ev kullanıcıları ve küçük, orta boy işletmeler için kablolu, kablosuz, VoIP, aksesuarlar ve IPTV olmak üzere, 5 farklı ana ürün grubu ile hizmet vermektedir. Ürün geliştirme konusunda çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine AirTies, kendi ürünlerini tasarlayıp geliştirmekte ve ürünlerle birlikte teknik destek hizmeti vermektedir. AirTies mühendisleri tarafından geliştirilen AirTies Mesh Teknolojisi sayesinde kablosuz erişimde beton duvarlar ve çok katlı binalarda görülebilen sinyal zayıflaması sorunları çözülebiliyor. Sahip olduğu birçok patentin yanı sıra 11N ile kullanıcılarına teknolojide son noktayı sunan AirTies’ın tüm ürünleri 3 yıl garanti, 7/24 teknik destek ve kolay kurulum özelliğine sahiptir.

 

Andorra Telecom Hakkında: Sabit hat, mobil telefon, veri iletimi, internet ve destekleyici telekomünikasyon hizmetleri sunan Andorra Telecom, Andorra Prensliği’nin kamuya bağlı operatörü olarak ülkedeki tüm genel telekomünikasyon faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için: www.andorratelecom.ad

 

9 May 2012 AirTies'ın Kalitesi ISO 9001:2008 sertifikası ile Tescillendi
AirTies, kaliteli ürün ve hizmet üretimi anlayışını profesyonel denetimle pekiştirerek ISO 9001 sertifikası almaya hak kazandı

AirTies, ürün geliştireme ve yönetim süreçlerinde sürekli iyileştirme ve gelişim esasına dayanan anlayışı ile kalite yönetimi standardı ISO 9001 sertifikası almaya hak kazandı. Uluslar arası geçerliliği olan ISO 9001 standardı, şirketlerin süreçlerinin sürekli iyileştirilmesi ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor. 

Uluslararası bağımsız denetim kuruluşu TÜV Rheinland tarafından sertifikalandırılan AirTies’ın aldığı ISO 9001 kalite sertifikası; tasarım, iş/ürün geliştirme, üretim, ithalat, ihracat, pazarlama, satış, satış sonrası destek ve müşteri ilişkileri yönetimi ile AirTies’ın geliştirmiş olduğu kablolu ve kablosuz ağ ürünleri, genişbant erişim ürünleri, ev içi ağ ve multimedya cihazları, DVB ve set top box’lar, VoIP cihazlar ve diğer ağ iletişim ürünleri ilgili yazılım ve donanım hizmetlerini kapsıyor.   

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AirTies CEO'su Bülent Çelebi, ISO 9001 sertifikası ile AirTies’ın gelişimin sürekliliği esasına dayanan başarısında kalite yaklaşımının tescilliğinde belirterek şunları söyledi: “Bu belge ile tasarımdan dağıtıma AirTies’ın tüm süreçlerinde uçtan uca kalite yönetimi için hayata geçirdiğimiz uygulamalar ve bu uygulamaların devamlılığını sağlamaktaki kararlılığımız doğrulanmış oldu. Bu standartları korumak ve daha fazla kalite iyileştirmesinin gerçekleşmesini sağlamak kişisel hedefim olacak. AirTies, mevcut ve gelecekteki müşteri ve iş ortaklarımıza en yüksek kalitede hizmet sunmaya devam edebilmek adına tüm departmanlarında kalite anlayışını daha ileri taşımak için çalışmaya devam edecek.”

26 Mar 2012 AirTies IPTV ile İzlanda'ya Uzandı
AirTies IPTV alanında Avrupa’da önemli bir adım daha attı. Avrupa’nın birçok önde gelen operatörü ile işbirliği yapan ve Avrupalı kullanıcıların evine set top box ürünleri ile giren AirTies, şimdi de Síminn ile İzlanda'ya uzandı. İşbirliği kapsamında AirTies, Síminn’in IPTV servisinde kullanılmak üzere Air7120 set top box alıcılarını sağlayacak.

AirTies IPTV alanında Avrupa’da önemli bir adım daha attı. Avrupa’nın birçok önde gelen operatörü ile işbirliği yapan ve Avrupalı kullanıcıların evine set top box ürünleri ile giren AirTies, şimdi de Síminn ile İzlanda'ya uzandı.  İşbirliği kapsamında AirTies, Síminn’in IPTV servisinde kullanılmak üzere Air7120 set top box alıcılarını sağlayacak.

İşbirliği ile AirTies ve Síminn, mevcut IPTV hizmetini yüksek çözünürlüklü görüntü, gelişmiş grafik ve HTML5 desteği sağlayan yeni nesil set top box’larla zenginleştirmek için birlikte çalışacak. Bu ortaklık, Síminn'in aboneleri için yepyeni bir TV izleme deneyiminin kapısını aralıyor. AirTies çözümüyle Síminn, abonelerine yüksek çözünürlüklü televizyon yayını, yüksek çözünürlüklü grafik arayüzü, interaktif servisler, isteğe bağlı video (video on demand) ve yayın akışı rehberi özelliklerini sunacak.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan Síminn CEO'su Sævar Freyr Þráinsson Síminn'in AirTies'ı seçmesinin esas nedeninin genç ve yenilikçi bir araştırma geliştirme ekibiyle desteklenen geniş ürün portföyü olduğunu belirterek şöyle devam etti: “AirTies’ın Air7120 ürünü kaliteli donanım, hızlı yazılım, gelişmiş grafik işleme teknolojisi gibi taşıdığı özelliklerle beklentilerimizin de üzerine çıkan bir çözüm…” 

AirTies CEO'su Bülent Çelebi konuyla ilgili açıklamasında “Síminn ile çalışmak sektöre katma değer getiren çözümler ve teknolojiler sunmamız açısından bize büyük fırsatlar sağlıyor. Síminn’e Air 7120’nin yanısıra AirTies'ın yeni nesil yüksek tanımlı set top box’larını da tedarik edeceğiz. Her sektörde olduğu gibi, HD ile tüketicinin televizyon izleme deneyimi en üst düzeye ulaşıyor, ayrıca interaktif servisler de kullanıcıya ev eğlence sistemlerinde yepyeni imkanlar sağlıyor. İzlandalı tüketiciler için heyecan verici bir dönem olduğuna ve Síminn’in bu hizmetinin son derece başarılı olacağına inanıyoruz.” dedi.

26 Mar 2012 Danimarka'nın Lider Triple Play Servis Sağlayıcısı Waoo, AirTies'ı Seçti
AirTies, peş peşe gerçekleştirdiği işbirlikleri ile IPTV alanındaki faaliyetlerini Danimarka’da genişletiyor. Son olarak Avrupa'nın teknik olarak en gelişmiş hizmet sağlayıcılarından Danimarka'nın lider triple-play servis şirketi WAOO’yla işbirliği anlaşması yapan AirTies, şirketin abonelerine sunacağı IPTV yayını için yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve Air 7130 model set-top box ürünlerini sağlayacak.

AirTies, peş peşe gerçekleştirdiği işbirlikleri ile IPTV alanındaki faaliyetlerini Danimarka’da genişletiyor. Son olarak Avrupa'nın teknik olarak en gelişmiş hizmet sağlayıcılarından Danimarka'nın lider triple-play servis şirketi WAOO’yla işbirliği anlaşması yapan AirTies, şirketin abonelerine sunacağı IPTV yayını için yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve Air 7130 model set-top box ürünlerini sağlayacak. AirTies’ın 3 yıla yakın süredir iş ortağı olan Danimarkalı IPTV yazılım sağlayıcısı Nordija ile ortak olarak gerçekleşen anlaşma kapsamında AirTies, WAOO’nun tek set-top box tedarikçisi oldu.

Yüksek hızlı fiber ağ üzerinden triple-play servis sağlayıcıların en büyüklerinden biri olan WAOO, canlı yayın ve isteğe bağlı film hizmetlerini güvenilir biçimde sunmak için aradığı çözümü AirTies’ta buldu. AirTies ürünü yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve yayınları kayıt etmeye olanak sağlayan dahili sabit diske sahip Air 7130 model set-top box’lar, IPTV, OTT ve isteğe bağlı video (video on demand) hizmetlerini destekleyerek kullanıcılara TV izleme deneyiminde özgürlük sunuyor. Air 7130'un sahip olduğu dahili SATA hard disk sayesinde WAOO aboneleri bir kanalı izlerken bir diğerini kaydedebilecek, veya canlı yayını durdurup, ileri ya da geri alabilecek.  AirTies ve WAOO, ürün portföyünü daha da geliştirmek için de işbirliği yapacak.  İşbirliği kapsamında AirTies, geniş bant internet müşterilerinin almakta oldukları hizmet ve servisleri, ev içinde birden fazla ekrana eş zamanlı olarak kablosuz ortamda sunabilmek için çalışma yürütecek.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan WAOO Teknoloji Direktörü Aage Kudsk, WAOO’nun müşterilerine eğlence ve iletişim sektöründeki en gelişmiş ve en çekici internet teknolojisi ürünlerini sunmayı hedeflediğini belirterek şöyle devam etti: AirTies ile çalışarak yeni nesil IPTV hizmetlerini verme yeteneğine sahip, hızlı, gelişmiş, kullanıcı dostu cihazlar sunacağız. AirTies'ın müşteri deneyimine odaklı yaklaşımı WAOO'yu rekabette bir adım öteye taşıyarak, eşsiz kalitede hizmet sunmamıza olanak sağlayacak. Bu adımın IPTV sektöründe önemli bir oyuncu haline gelme hedefimizde çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz.

AirTies CEO'su Bülent Çelebi ise yaptığı açıklamada “WAOO'nun teknik ekibiyle yakın işbirliği yaparak müşterileri için özel olarak geliştirdiğimız uzaktan yönetim, kolay kurulum, çoklu dilde altyazı/teletext, canlı yayını durdurma ve bir kanalı seyrederken bir diğerini kaydedebilme gibi özelliklere sahip bir set-top box ve PVR çözümü geliştirdik. Bu işbirliği stratejik açıdan çok önemli, çünkü AirTies'ın ileri teknolojisini ortaya koymanın yanı sıra AirTies'ın Batı ve Kuzey Avrupa sektöründe güçlü bir üretici olması yolunda atılmış büyük bir adım.  ‘Kablosuz yaşam’ vizyonumuzu daha da öteye taşımak için WAOO ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

22 Nov 2011 AirTies Yurtdışı Açılımına Bir Adım Daha Ekledi
AirTies, yurtdışında attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.  Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları’nda faaliyet gösteren Faroese Telecom yeni IPTV servisleri için AirTies’ı seçti.

2007 yılından bu yana teknoloji ihracatı yapan ve Avrupa’nın önde gelen operatörleri ile çalışan AirTies, Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları’nın telekom servislerini sunan Faroese Telekom ile işbirliği anlaşması yaptı.  Faroese Telekom, yenilenen IPTV servisleri için AirTies’ın Air 5452 IP modemini seçti.  Genişleyen abone sayısına bağlı olarak yeni bir iş ortağına ihtiyaç duyan Faroese Telecom,  2012 yılından itibaren başlayacak yeni IPTV servislerini Air 5452 ile abonelerine sunacak. 

4 porta sahip olan Air 5452 ürünü, 5GHz / 2.4GHz çift bant desteği, 300 Mbps kablosuz ADSL2+ özelliklerine sahiptir. DLNA desteğine de sahip olan Air 5452, yazıcılar ve ağ depolama ürünleri gibi tüm DLNA destekli cihazların, USB portuna takılarak ağ içinde paylaşılmasını sağlar.

Faroese Telekom’un AirTies’ı tercih etmesinde ürünlerinin, ağ üzerinde yoğun bir data ve video trafiği olsa dahi paket ve yedek bant genişliği ne olursa olsun,   IPTV servislerine öncelik verme kabiliyetine sahip olması etkili oldu. AirTies modem çözümlerinin uzaktan yönetim özelliğinin de avantaj sağladığı proje kapsamında AirTies modemler Faroese Telecom müşterilerine teslim edilmeden önce TR-069 standardına göre yapılandırılacak.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan Faroese Telecom İletim Teknolojisi Müdürü Dan Olsen, AirTies ürünlerinin mükemmel işlevsellik ve performansının yanı sıra estetik açıdan da memnuniyet verici olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Abonelerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılamak, daha fazla kanal ve paket sunmak için hizmetlerimizi genişletiyoruz. AirTies’ın sunduğu çözümlerin, gelişmekte olan bir alan olarak değerlendirdiğimiz IPTV hizmetlerinde müşterilerimize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için önemli katkı yaratacağına inanıyoruz.”        

AirTies Ürün Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Cil ise Faroese Telecom’un AirTies’ı seçmiş olmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek,  AirTies IP modemlerin uzaktan yönetim fonksiyonun seçimi etkileyen kritik faktörlerden biri olduğunu söyledi.  Pazarda birçok modem ürünün olduğunu belirten Cil, AirTies’ın bilgi ve uzmanlığının yanı sıra ürünlerinin pazarın ve altyapının özelliklerine göre optimize edilebilme kabiliyeti ile öne çıktığını ve gerek kullanıcılar gerekse operatörlere gerçek değer yaratacak çözümler sunduğunu sözlerine ekledi.

14 Oct 2011 Digiturk WebTV Hizmeti AirTies ile Yurtdışında TV`lere Ulaşıyor
Digiturk ve AirTies, yurtdışında yaşayanlara özel DigiturkWebTV hizmetini televizyona taşımak için yeni HD IPTV yayın alıcısını geliştirdi. Aynı zamanda digital medya oynatıcısı olarak da kullanılabilen ürün ile LigTV’deki HD canlı maç yayınları ve DigiturkWebTV’de yer alan tüm ulusal TV kanallar canlı olarak izlenebilecek.

Digiturk ve AirTies, yurtdışında yaşayanlara özel DigiturkWebTV hizmetini televizyona taşımak için yeni HD IPTV yayın alıcısını geliştirdi. Aynı zamanda digital medya oynatıcısı olarak da kullanılabilen ürün ile LigTV’deki HD canlı maç yayınları ve DigiturkWebTV’de yer alan tüm ulusal TV kanallar canlı olarak izlenebilecek.


Yurtdışında yaşayan Türklere, 4 senedir yayınlarını internet üzerinden DigiturkWebTV hizmetiyle ulaştıran Digiturk, HD kalitede maç, Turkmax ve ulusal kanalları izleme zevkini TV’ye taşıyacak yeni bir çözüm için AirTies’la işbirliği yaptı. AirTies tarafından Digiturk’e özel olarak hazırlanan, hem live TV (canlı yayın) hem de catch-up TV (istediğin zaman izle)  özelliklerini taşıyan set top-box çözümü ile yurtdışında yaşayan DigiturkWebTV aboneleri, Türkiye’deki yayınları ister canlı, ister 12 saate kadar geriden takip edebilecek.


SAAT FARKINDAN DOLAYI PROGRAM KAÇIRMAK YOK

AirTies, DigiturkWebTV’nin internet sitesinde sağlanan canlı yayını 12 saate kadar geriye sarma imkanını TV’ye taşıyor. Böylece ABD gibi, Türkiye ile saat farkı fazla olan ülkelerdeki kullanıcılar da yayın akışını kendi diledikleri saate göre ayarlayabilecekler.  


HD KALİTESİNDE MAÇ KEYFİ

Digiturk-AirTies işbirliği ile yurtdışında yaşayan taraftarlar için LigTV’deki Spor Toto Super Lig heyecanı HD kalitede dünyanın her yerine taşınıyor. En heyecanlı derbiler, tatışmalı pozisyonlar ve maç sonrası yorumlar LigTV ekranında yer alıyor. AirTies’ın üstün teknolojisi sayesinde Digiturkwebtv’den TV’ye taşınırken, maçın en heyecanlı yerinde donma ve kesilme gibi problemler de yaşanmıyor.  


BİR ALICIDAN ÇOK DAHA FAZLASI
Proje kapsamında AirTies yurtdışında birçok operatörün de tercihi olan IPTV alıcısı Air 7120’yi Digiturk’e özel olarak geliştiriyor. İnternet bağlantısının hızına göre kendini adapte ederek, Türk Tv kanallarının, Türk film ve dizilerin kesintisiz olarak televizyon ekranına yüksek kalitede ulaşmasını sağlayan Air 7120,  bir IPTV alıcısı olmasının yanı sıra sahip olduğu özelliklerle TV izleme alışkanlıklarına bambaşka bir boyut kazandırıyor.  Air 7120, video on demand (seç-izle) özelliği ile DigiturkWebTv’nin sunduğu tekrar-izle servisine ulaşma imkanı sunuyor. Medya Box özelliği ile harici bir diskte bulunan fotoğraf ve videolar TV’de görüntülenebiliyor

21 Sep 2011 AirTies’a Yurtdışından 2 Ödül Birden
AirTies, kablosuz ağ ve set top-box ürünleri ile katıldığı IBC Fuarı’ndan 2 önemli ödülle döndü. Air 4420 ürünü ile Cable&Satellite International Awards’da “En İyi Ev İçi İnternet Teknolojisi” ödülünü kazanan AirTies, ConnectedWorld.TV ödülleri kapsamında ise Tüketiciye Yönelik Ürünler kategorisinde “En İyi Ev Ağı Çözümü” ödülünü aldı.
AirTies, kablosuz ağ ve set top-box ürünleri ile katıldığı IBC Fuarı’ndan 2 önemli ödülle döndü. Air 4420 ürünü ile Cable&Satellite International Awards’da “En İyi Ev İçi İnternet Teknolojisi” ödülünü kazanan AirTies, ConnectedWorld.TV ödülleri kapsamında ise Tüketiciye Yönelik Ürünler kategorisinde “En İyi Ev Ağı Çözümü” ödülünü aldı.
 
Geliştirdiği kablosuz ağ ve IP ve web TV çözümleri ile Türk mühendisliğinin gücünü Türkiye sınırları dışına taşıyan AirTies’ın başarısı ödüllerle tescilleniyor. TV yayıncılığı teknolojileri alanında sektörün en büyük buluşmalarından biri olan IBC Fuarı’nda en yeni teknolojilerini sektör profesyonelleri ile buluşturan AirTies, fuar kapsamında düzenlenen 2 ayrı ödül töreninden 2 önemli ödülle döndü. IBC Fuarı kapsamında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da gerçekleşen Cable&Satellite International Awards (Uluslararası Kablo&Uydu Ödülleri) 2011 etkinliğinde Air 4420 ürünü ile En İyi Müşteri Odaklı Teknoloji ödülünü almaya hak kazanan AirTies aynı ürünle ConnectedWorld.TV Ödülleri’nde  “En İyi Ev Ağı Çözümü” ödülünü kazandı.  
 
Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Cable&Satellite International Awards, uydu, karasal, IPTV yayıncılığı, çevrimiçi/internet video ve mobil TV sektörlerindeki en kapsamlı ve rekabetçi teknoloji ödüllerinden biri olarak değerlendiriliyor. Connected World TV Awards ise tüketici elektroniği ve teknoloji şirketlerinin yaratıcı ürünlerini ödüllendiriyor. 
 
AirTies’ın birçok uluslararası rakibini geride bırakarak bu ödülleri almaya hak kazandığını belirten AirTies Ürün Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Cil, Türk mühendisler tarafından geliştirilen Air 4420’nin 2 ayrı dalda ödül almasının AirTies teknolojisinin başarısının kanıtı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “Air 4420’nin taşıdığı teknoloji, TV izleme deneyiminde fark yaratan bir deneyim sunuyor. IP temelli uygulamalarda parazit sorununu aşmak için geliştirilmiş ilk kablosuz ağ TV çözümü olmasının yanı sıra düşük hız, sınırlı aralık ve gecikmeli sinyal gibi sorunları da çözüyor. Bunun yanında IPTV ve OTT servis sağlayıcılardan gelen videoların kalitesini kaybetmeden ev içinde kesintisiz olarak dağıtımını sağlıyor.”
 
AIR 4420 HAKKINDA
Kablosuz bir video aktarıcı erişim noktası ve medya sunucusu olan Air 4420, ağ özellikli TV/Blu Ray oynatıcı, oyun konsolsu, IPTV veya kablo/uydu ve DTT destekli hibrid set top box’ları kablosuz ağa bağlayarak içeriklerin istenen cihaza kablosu olarak aktarılmasını mümkün kılıyor. Bir tuşa basarak kolayca kurulan cihaz sayesinde kullanıcılar, aynı anda PC’lere, set top-box’lara, internet destekli TV’lere ve oyun konsollarına 3D, HD ve SD filmleri indirip, görüntüleyebiliyor. Bunun yanında taşınabilir USB disklerdeki içerikler de ağ üzerinde paylaştırılarak ağa bağlı cihazlarda kablosuz olarak aktarılabiliyor. 
18 Aug 2011 AirTies, “Tivibu Ev” Hizmeti İçin TTNET’ten 33 Bin Yeni Sipariş Aldı
AirTies, TTNET’ten 33 bin adet yeni ürün siparişi aldı. IPTV tabanlı Tivibu Ev hizmetini IPTV alıcısı AirTies set-top box ve AirTies modemlerle başlatan TTNET, artan talep doğrultusunda yine AirTies’ı tercih etti. AirTies, TTNET’in yeni müşterileri için 20 bin adet Air 7120 set-top box ve 13 bin adet WAV-275 modem tedarik edecek.

AirTies, Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon firmalarına hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin iletişim ve eğlence firması TTNET de Tivibu Ev hizmetini kullanıcılarına sunarken, yeni siparişleri için gereken set-top box ve modemleri AirTies’dan almaya devam edecek.

Türkiye’de televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiren IPTV uygulamasını Tivibu Ev hizmetiyle evlere ulaştıran TTNET, artan talep doğrultusunda tercihini AirTies’tan yana kullanıyor. Tivibu Ev servisine test yayınları da dahil olmak üzere AirTies set-top box ve AirTies modemlerle başlayan TTNET, yeni abonelerine de AirTies ürünleriyle hizmet götürecek. İşbirliği kapsamında,  AirTies, TTNET için HD set-top box ürünü Air 7120’den 20 bin adet, VoIP portlu kablosuz ADSL2+modem olan WAV-275’den ise 13 bin adet olmak üzere toplam 33 bin adetlik üretim yapacak.

Çok kanallı ses ve yüksek görüntü kalitesi sunan Air 7120, isteğe bağlı video ve dünya çapındaki web uygulamalarının yanı sıra interaktif TV özellikleri için geniş bir bellek ve depolama alanına sahip. Üründe standart olarak bulunan flash bellek özelliği, kullanıcılara canlı yayını durdurma ve geri alma imkanı sağlıyor. IPTV uygulamaları için gerekli tüm özellikleri taşıyan WAV-275 ise sahip olduğu VoIP desteği ile kullanıcılara internet üzerinden telefon görüşmesi yapma imkanı sağlarken, ses ve veri iletişiminde hızlı bir platform sunuyor.

Air 7120 ile WAV-275 arasındaki bağlantı kablo ile yapılabileceği gibi AirTies’ın erişim noktası Air 4420’yi kullanarak kablosuz bağlantı sağlamak da mümkün. AirTies tarafından geliştirilen kablosuz video dağıtım teknolojisini taşıyan Air 4420, kullanıcılara yüksek çözünürlüklü video, fotoğraf ve ses dosyalarını ev içinde kablosuz olarak sorunsuz bir şekilde paylaşma imkanı sunuyor.

AirTies Servis Sağlayıcı Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rahşan Karan TTNET ile birlikte internet kullanıcılarına yeni nesil ürün ve servisler sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şöyle devam etti: “TTNET ile uzun yıllara dayalı işbirliğimiz sonucunda milyonlarca kullanıcının internete ulaşmasına katkı sağlama fırsatımız oldu. Şimdi ise TTNET kullanıcılarının evlerine IPTV alıcılarımızla konuk olmaya devam ediyoruz. TTNET’in Tivibu Ev servisi için yine AirTies’ı tercih etmesinden ve TV izleme alışkanlıklarında devrim yaratan bu uygulamanın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. AirTies olarak, IPTV alanındaki uzmanlığımız ve Ar-Ge gücümüzle yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da önemli başarılara imza atıyoruz. Air 7120 IPTV alıcısı ile Tivibu Ev kullanıcılarının yanı sıra Amerika, Hollanda, Danimarka, Gürcistan, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna ve daha birçok ülkede binlerce TV izleyicisine IPTV yayınlarının ulaşmasını sağlıyoruz.”     

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan TTNET Bireysel Satış Direktörü Cemal Şimşirliler de AirTies ile başlatılan bu işbirliği kapsamında 20 bin adet Air 7120 set-top box ve 13 bin adet WAV-275 modem sipariş ettiklerini söyledi. Şimşirler, “Türkiye’nin yeni TV platformu Tivibu Ev’i sunarken AirTies gibi teknolojisi ve kalitesiyle kendini kanıtlamış bir markayla çalışmak bize mutluluk veriyor. Tivibu Ev hizmetini sunarken şu ana kadar kullandığımız AirTies ürünlerinin kalitesi sayesinde müşteri memnuniyetimizi artırdık ve TV hizmetini müşterilerimize en iyi şekilde sunma olanağı bulduk. Tivibu Ev hizmetimiz yaygınlaştıkça, AirTies ile olan işbirliğimizin de genişleyerek devam edeceğini düşünüyorum” dedi.   

3 Dec 2010 ABD’li Invus, AirTies’a Yatırım Yaptı
4 milyar dolarlık bir fonu yöneten ABD’li bağımsız özel sermaye fonu Invus, Türkiye’deki ilk yatırımını AirTies’a yaptı. Böylece Türkiye’de “yüksek teknolojiye” yapılan ilk yabancı yatırımlardan biri gerçekleşmiş oldu.

Söz konusu yatırım ile AirTies, Ar-Ge, satış ve pazarlama çalışmalarına odaklanarak, dünya pazarında kablosuz internet teknolojileri ve IPTV alanındaki en güçlü oyunculardan biri olmaya hazırlanıyor. 

Dünyada devrim yaratacak işlere ve şirketlere yatırım yapan ABD merkezli Invus, Türkiye’ye AirTies ile adım attı! Invus, dünya çapında ileri teknoloji geliştiren birçok şirket arasında potansiyelin AirTies’ta olduğuna karar verdi. AirTies’ın çizdiği kablosuz yaşam vizyonu, televizyon izleme deneyiminde büyük bir değişim yaratacağına inanılan “internet tabanlı TV teknolojisi” (IPTV) alanındaki gücü ve tüketici odaklı iş modeli, yatırım kararındaki en önemli etkenler oldu.

 
AirTies bu yatırımla birlikte Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesine yönelik çalışmalarını hızlandıracak. Şirket bulunduğu bölgenin dinamiklerine özel çözüm üretme prensibine dayanan yerelleştirme stratejisini IPTV ve ev içi internet ağı teknoloji ürünleriyle yurtdışına taşıyacak. 
 
Invus, bağımsız bir özel sermaye fonu olarak 1985’te New York’ta kuruldu. New York, Londra, Paris ve Hong Kong’daki ofislerinden 4 milyar dolarlık bir fonu yönetiyor. Tüketici ürünleri, sağlık, yazılım, biyoteknoloji gibi farklı sektörlerde ve ağırlıklı olarak ABD ve Batı Avrupa’da yatırım yapıyor. Gelişen ekonomiler içerisinde ise Brezilya ve Türkiye’ye odaklanıyor. Ortak olacağı şirketleri belirlerken çok seçici davranan Invus, rakiplerinden farklı olarak yatırım yaptığı şirketlere stratejik danışmanlık da yaparak büyümelerine destek veriyor. Bu yaklaşımla Invus, 30 milyon dolarlık sermayesini 25 yılda organik olarak 4 milyar dolara yükseltti.  Grup, AirTies ile de uzun soluklu bir ortaklıkla şirketi sektörün global liderlerinden biri yapmayı hedefliyor. 
 
“TÜRK İNTERNET KULLANICILARI ŞANSLI” 
Invus Group Ortağı Evren Bilimer, konuyla ilgili açıklamasında ev içi internet ağı teknolojilerinde önümüzdeki birkaç yıl içinde devrimsel bir değişim yaşanacağını belirtti. Potansiyel vaat eden bu pazara yatırım yapmak için son birkaç yıldır ABD’nin ünlü Silikon Vadisi’nden ve daha birçok teknoloji merkezinden onlarca şirketi araştırdıklarını söyledi: “Önümüzdeki 5-10 yıl içinde başta IPTV olmak üzere ev içi internet temelli teknolojilerde büyük bir devrim yaşanacak. Bu devrimin sonuçlarının nereye uzanacağını şimdiden kesin olarak tahmin edebilmek mümkün değil. Böylesine hızlı gelişen ve sürekli değişen bir alanda başarılı olabilmek için gerçekten tüketici odaklı olmak ve gerçekleşebilecek değişik senaryolara uyarlanabilecek esnek bir teknoloji platformu geliştirmek gerekiyor. İncelemelerimizde birçok şirketin bu konuda ancak kısıtlı çözümler sunabildiğini gördük. AirTies ise yarattığı yüksek teknolojinin yanında Ar-Ge ve mühendislik gücü, yerel pazarlara uyarlanan ürünleri ve müşteri memnuniyetine odaklılığı ile ön plana çıktı. Türkiye’deki internet kullanıcıları 2004’ten beri AirTies’ın ürünlerinden ve hizmet anlayışından yararlanabildikleri için çok şanslılar. Danimarka’dan Dubai’ye telekom şirketleri de bu farkı şimdiden gördüler ve AirTies’ın ürünlerini müşterilerine sunmaya başladılar. Bu sadece bir başlangıç… Biz AirTies’ın bu modeli birçok ülkeye taşıyabileceğine inanıyoruz. AirTies takımı vizyonu, teknik becerisi ve yenilikçi iş modeliyle, ev içi internet teknolojileri ve IPTV sektöründe dünya çapında en başarılı birkaç şirketten biri olmaya aday. AirTies takımı ile ortaklık yaparak bu hedefe ulaşmalarına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” 
 
AirTies CEO’su Bülent Çelebi ise Invus ile yapılan ortaklık sayesinde yurtdışında daha hızlı büyüyeceklerini belirterek şöyle devam etti: “AirTies için her zaman en öncelikli konu kullanıcıların beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve çözümlerler sunmak oldu. Rakiplerimiz gibi sadece uzakdoğudan standart çip ve yazılımları alıp fason olarak paketletmedik. Ar-Ge’ye ciddi yatırımlar yaparak kendi teknolojimizi geliştirdiğimiz için gerek Türkiye’de, gerekse liderlik hedefimizin bulunduğu EMEA bölgesinde pazarın ihtiyaçlarını tespit ederek ürün ve çözümlerimizi yerelleştirebiliyoruz. Bununla da yetinmeyip, 24 saat hizmet veren çağrı merkezimiz aracılığıyla müşterilerimize tam teknik destek vererek onları yalnız bırakmayıp, sorunlarını çözüyoruz. Kısa bir sürede Türkiye’de ev içi internet teknolojilerinde global dev firmaları geride bırakarak açık farkla liderliği yakalamış olmamız da tüketicinin bu farkı gördüğünün ispatı. Invus ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde Ar-Ge, satış ve pazarlama yatırımlarımızı daha da artırarak yurtdışına açılmaya hız vereceğiz ve bu pazarlarda da tüketicilerin güvenini kazanmaya gayret edeceğiz. Bu dönemde Türk tüketicimize de internet ve televizyon kullanımlarını kolaylaştıracak ve zenginleştirecek ürünler sunmaya devam edeceğiz. Bizim tüketicimiz yeniliğe çok açık ve küresel pazar için geliştirdiğimiz ürünlerde bize yol gösteriyor.”
 
Yatırım kararı süresince, Sardis Menkul Değerler, Yılmaz & Ciner, Ernst & Young AirTies’a; 3Seas Capital Partners, Esin Hukuk Bürosu ve PwC, Invus’a danışmanlık hizmetleri sundu. Bunun yanında, AirTies’ın Endeavor girişimcisi olması ve bu sayede yurtdışında güçlü bağlantılarının bulunması bu yatırımın gerçekleşmesinde olumlu etki sağladı.          
4 Nov 2010 AirTies’ın Yeni Teknolojisi İle Kablosuz Video Özgürlüğü
AirTies, kablosuz yaşam vizyonuna yeni bir teknoloji ile bir adım daha yaklaşıyor. AirTies tarafından geliştirilen, Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi, 5GHz teknolojisinin gücüyle birleşerek kullanıcılara kablosuz ağ üzerinden yüksek kaliteli videoları kesintisiz olarak izleme ve paylaşma imkanı sunuyor.
İnternetten indirilen videoları bilgisayardan başka bir yerde izlemek için kullanılan en yaygın yöntem, ya videoyu bir DVD’ye aktarıp DVD oynatıcıda izlemek ya da USB flash disk, harici disk gibi depolama aygıtlarına kaydederek TV’ye bağlantı yapmak… Her iki yöntem için de kullanıcıların önemli ölçüde zaman harcaması gerekiyor. Üstelik flash disk veya harici diskte bulunan videoyu izleyebilmek için TV’nizin USB girişi olması gerekiyor…  
 
AirTies Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen, Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi, ev içinde istenen Internet destekli (DLNA) TV’ye video aktarımını mümkün kılıyor. Böylece AirTies cihazına bağlı herhangi bir harici disk veya flash bellekte yer alan fotoğraf, müzik, video ve filmler evdeki Internet destekli (DLNA) TV’lerden kablosuz olarak izlenebiliyor. Benzer şekilde IPTV teknolojisi ile Internet üzerinden gelen TV yayınını tümüyle kablosuz olarak ev içerisinde televizyonlara dağıtmak mümkün oluyor. Üstelik bunun için mevcut TV’nizi değiştirmeye de gerek yok. Mevcut TV’nize bağlayacağınız bir IPTV alıcısı (set-top box) cihazı ile IPTV dünyasına adım atabilirsiniz. Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi, 5GHz teknolojisinin sağladığı hız sayesinde yüksek çözünürlüklü (HD) videoları, kesintisiz bir şekilde eş zamanlı olarak üç Internet destekli (DLNA) TV’den izleyebilme imkanı da sunuyor.  AirTies, bu yeni teknoloji için patent başvurusunu da yaptı. 
 
5 GHZ TEKNOLOJİSİ İLE KABLOSUZ AĞ HIZINDA YENİ DÖNEM
AirTies 5 GHz teknolojisine sahip ürünler ile birlikte kablosuz ağ teknolojilerinde yeni bir dönem açıyor. AirTies, kullanıcıların kablosuz ağlarından en yüksek performansı elde edebilmeleri için modem ve erişim noktalarına çift-bant desteğini ekledi. Çift-bant desteği olan AirTies ürünleri, mevcut kablosuz ağ teknolojisi olan 2.4 GHz frekansında çalışabildiği gibi 5 GHz frekansında da çalışabilecek. 5 GHz teknolojisi, sağladığı geniş frekans aralığı sayesinde kablosuz ağlarda yaşanan frekans kirliliği sorununu çözüyor vekullanıcılara gerçek 300 Mbps kablosuz hız deneyimi yaşatıyor.  
 
Etrafımızda bulunan çoğu cihazda mevcut olan 2.4 GHz kablosuz teknolojisinde birbiri ile örtüşmeyen 3 kanal varken 5 GHz teknolojisinde 22 kanal bulunuyor. Böylece 300 mbps hıza ulaşabilmek için boş kanal sıkıntısı yaşamak da tarih oluyor. Üstelik mikrodalga fırın, telsiz telefon ya da komşuların kullandığı kablosuz ağ cihazları yüzünden ağ hızı düşmüyor.  Eski teknolojilere kıyasla 6 kat daha hızlı kablosuz iletişim sağlayan 5 GHz kablosuz teknolojisi ile kullanıcılar yüksek hız gerektiren oyunları kesintisiz olarak oynayarak gerçek performansı hissedebilecekler. Yüksek miktarlarda veri aktarımı gerektiren muhasebe ve finans programlarının online kullanımı da kablosuz olarak gerçekleştirilebilecek. Bunun yanında AirTies 5 GHz destekli ürünleri ile kablosuz video izleme özgürlüğünü yaşamak mümkün olacak.
 
VİDEOLAR İSTEDİĞİNİZ TV’DE
AirTies Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi ile evde geçirilen zamanlar daha da keyifli hale geliyor. Bu teknoloji, bilgisayarlarda veya herhangi bir depolama aygıtında bulunan video, film ve resimleri kablosuz olarak Internet destekli (DLNA) TV’lerde, medya oynatıcılarında ve oyun konsollarında görüntüleme ve izleme konforunu sağlıyor. Örneğin, harici diskinizdeki bir videoyu televizyonunuzdan izlemek için harici diskinizi Air 4420 ürününe ve diğer bir Air 4420 ürününü Internet destekli TV’nize, medya oynatıcınıza veya oyun konsolunuza bağlamanız yeterli… Bu sayede videonuzu kablosuz olarak istediğiniz odadan seyredebilirsiniz. Böylece dilediğiniz TV’den, harici diskinizde bulunan farklı videoları izleyebilir veya diskten film seyrederken, bilgisayarınızdan diskteki bir dosyaya erişebilirsiniz. Bunun yanında IPTV ve web TV servislerini de bu teknoloji ile ev içinde kablosuz olarak dağıtmak mümkün.
 
AirTies’ın geliştirdiği diğer önemli bir özellik ise otomatik kablosuz kanal değiştirme… Bu özellik sayesinde HD videolar kablosuz ağ ne kadar dolu olursa olsun kesintiye uğranmadan seyredilebiliyor. AirTies ürünlerinin taşıdığı otomatik kanal değiştirme özelliği sayesinde yakın çevrede aynı kanalda çalışan başka cihazlar olduğunda, erişim noktası ve modem kullanıcının hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan ve kullanıcıya hissettirmeden otomatik olarak en boş kablosuz kanala atlayabiliyor. Böylece ağ performansı etkilenmediği için film ve video izleme keyfi yarıda kalmıyor.     
 
AIRTIES İLE MEVCUT AĞINIZI 5 GHZ’e TAŞIMAK ÇOK KOLAY

Kullanıcıların mevcut 2.4 GHz kablosuz ağ altyapısını 5 GHz’e taşıması ve kablosuz video özgürlüğünü yaşaması için, AirTies’ın Air 4420 erişim noktası ürününü varolan modemlerine eklemeleri yeterli oluyor. Eğer mevcut bilgisayarlar 5 GHz’i desteklemiyor ise AirTies’ın Air 2410 USB adaptörü ile 2.4 GHz teknolojisindeki bilgisayarlar da bu teknolojiye uyumlu hale getirilebiliyor. Böylece yüksek bütçelerle yeni altyapı yatırımı yapmaya gerek kalmadan ağ performansını kolayca artırmak mümkün oluyor. Yeni ağ altyapısı kurmak isteyen kullanıcılar ise AirTies’ın Air 5450 modemi ile bu teknolojiden yararlanabiliyor. AirTies’ın 5 GHz destekli ürünlerinden Air 5450 ve Air 4420, kablosuz hayatı kolaylaştıran AirTouch, Tak&Paylaş ve Mesh teknolojilerini de destekliyor.

Yazılı basın`da çıkan haberlerimizi görmek için tıklayınız.
Görsel basın`da çıkan haberimizin videosunu izelemek için tıklayınız.

 

27 Jan 2010 AirTies finanstan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine Burak Hammaş getirildi

Finans ve mali işler yönetiminde 11 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Hammaş, AirTies’ın büyüme stratejileri doğrultusunda, stratejik finans planlarının çıkarılması ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

 

Finans ve mali işler yönetiminde 11 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Hammaş, AirTies’ın büyüme stratejileri doğrultusunda, stratejik finans planlarının çıkarılması ve yürütülmesinden sorumlu olacak.
 
Profesyonel iş hayatına 1998’de uluslararası bağımsız denetim şirketi Moore Stephans’ta denetçi  olarak başlayan Hammaş, 2000’de Finans Kontrolörü olarak Turkcell Finans departmanına transfer oldu. Turkcell’de sırasıyla Bütçe ve Planlama Denetçisi, Uluslararası  Yatırımlar  veİştirakler Proje Koordinatörü olarak görev alan Hammaş, Ortadoğu, Uzakdoğu, Afrika ve Güney Avrupa bölgelerinde yatırım analizleri,şirket birleşme ve satınalmaları  konularında aktif rol üstlendi. Hammaş, 2008’de Doğuş Holding’te Stratejik Planlama Müdürlüğü görevini üstlenerek, gruba bağlı 70 şirketin finansal yönetimi ve stratejilerinden sorumlu oldu. 2010 Ocak ayı itibariyle AirTies’a katıldı.
 
Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Finans bölümü mezunu olan Hammaş, 1973 doğumlu.

 

19 Jan 2010 AirTies’dan Kablosuz Ağlarda Güvenlik Ve Kapsama Alanı Sorunlarına Kesin Çözüm

AirTies’ın yeni teknolojisi “AirTouch”, kablosuz ağlarda en sık karşılaşılan problemlere son veriyor. Türkiye’deki kablosuz ağ kullanıcılarının destek almak zorunda kaldıkları konuların başında gelen ağ güvenliği ve kapsama alanı, “AirTouch” teknolojisi ile otomatikleşiyor. Böylece güvenli bir şekilde internet ağı kurmak için, karmaşık işlemlerle uğraşmak da tarih oluyor.

Tek tuşla kurulum ve kullanım kolaylığı sağlayan bu teknoloji ile ortamdaki tüm kablosuz cihazlar da kolaylıkla ağa bağlanabiliyor. Çok katlı ve geniş yapılarda ağ genişletmek için de profesyonel teknik desteğe gerek kalmıyor. AirTouch teknolojisine sahip erişim noktaları ile yalnızca tek tuşa basarak, kablosuz ağın etki alanını istediğiniz kadar genişletebiliyorsunuz.

AirTies’ın yeni teknolojisi “AirTouch”, kablosuz ağlarda en sık karşılaşılan problemlere son veriyor. Türkiye’deki kablosuz ağ kullanıcılarının destek almak zorunda kaldıkları konuların başında gelen ağ güvenliği ve kapsama alanı, “AirTouch” teknolojisi ile otomatikleşiyor. Böylece güvenli bir şekilde internet ağı kurmak için, karmaşık işlemlerle uğraşmak da tarih oluyor.

Tek tuşla kurulum ve kullanım kolaylığı sağlayan bu teknoloji ile ortamdaki tüm kablosuz cihazlar da kolaylıkla ağa bağlanabiliyor. Çok katlı ve geniş yapılarda ağ genişletmek için de profesyonel teknik desteğe gerek kalmıyor. AirTouch teknolojisine sahip erişim noktaları ile yalnızca tek tuşa basarak, kablosuz ağın etki alanını istediğiniz kadar genişletebiliyorsunuz.

İnternet teknolojisi geliştikçe kullanıcıların da önceliklerinde değişim başladı. Geçmişte ADSL kurulumu ile ilgili problemlere yönelik çağrı merkezlerini arayan kullanıcılar için, artık güvenlik ve kapsama alanı ilk sıralarda yer alıyor. Ağını en güvenli yöntemle korumak isteyen veya ağın kapsama alanını genişletmek isteyen kullanıcılar karmaşık işlemler için uzun zaman ayırmak zorunda kalıyor.

AirTies kablosuz ağ kurulumunu kolaylaştıran yazılımına rağmen, son üç yılda özellikle şifreleme ve kapsama alanı sorunları ile ilgili 100.000’e yakın çağrı aldı. Bu ihtiyaca çözüm için geliştirilen AirTouch teknolojisi, İnternet kullanıcılarının kablosuz ağlarını tek tuşa basarak kolay ve güvenli bir şekilde kurmalarını, yönetmelerini ve genişletmelerini sağlıyor. Bu konuda hiçbir bilgisi olmayan bir kullanıcı, modemini kendi kendine kurup, ağını oluşturabiliyor.

Bu yeni teknoloji aynı zamanda notebook, , AirTies harici disk sunucusu ve AirTies set-top-box ürünleri gibi kablosuz cihazları tek tuşa basarak ağa bağlama kolaylığı da sunuyor.  Tüm güvenlik ve kurulum ayarlarının otomatik gerçekleşmesini sağlayan teknoloji ile ağa bağlamak istenen cihazı seçip, modem üzerindeki “tuş”a basmak yeterli oluyor. Sistem, güvenli bağlantı için de önemli bir avantaj yaratıyor. WPS (Wi-Fi Protected Setup) standardını kullanan ve Windows 7 işletim sistemi ile uyumlu olan AirTouch teknolojisine sahip ürünler, kısa süre sonra raflarda yerini almaya başlayacak.

MESH İLE AĞINIZI GENİŞLETMEK ARTIK ÇOK KOLAY
AirTouch teknolojisi, evinde veya ofisindeki kablosuz ağın etki alanını genişletmek isteyen İnternet kullanıcılarına da büyük kolaylık sağlıyor. AirTies’ın geliştirdiği Mesh teknolojisi, özellikle çok katlı yapılarda görülen kablosuz sinyal zayıflama problemlerini ortadan kaldırıyor. Kablosuz sinyalinin zayıfladığı yerlere yerleştirilen AirTouch teknolojisine sahip erişim noktaları sayesinde ağın etki alanı istenen ölçüde genişletilebiliyor. Üstelik AirTouch teknolojisinde tüm ayarlar ve protokoller otomatik olarak diğer cihazlara aktarıldığı için, kurulum çok kolay hale geliyor.  Yapmanız gereken tek şey, erişim noktası üzerindeki tuşa basmak… AirTouch ve Mesh teknolojileri sayesinde ev veya iş yerlerinde her yerden, yüksek performanslı ve hızlı kablosuz iletişim sağlanabiliyor.  

KABLOSUZ AĞ KENDİ KENDİNE YAŞIYOR
AirTouch teknolojisi ile ağınızı genişletirken yalnızca kurulum aşamasında modem ve erişim noktalarındaki tuşlara basmak gerekiyor. İlerleyen dönemde ağ ile ilgili şifre, kanal ve kablosuz ağ adı (SSID) ile ilgili değişiklikler  söz konusu olduğunda modem üzerinde yapılan tüm ayarlar erişim noktalarınca otomatik olarak algılanıyor. Böylece kablosuz ağ bir anlamda kendi kendini yönetiyor.   

ŞİFRE UNUTMAYA SON
AirTouch teknolojisi, ağ için en güvenli şifreleme yöntemini seçiyor ve şifre oluşturmasını da otomatik olarak yapıyor. Bu sayede şifre girmeye gerek kalmıyor. Kablosuz ağlarda en sık rastlanan güvenlik problemlerinden biri, şifrenin çok basit ve tahmin edilebilir şekilde tanımlanması (Örn: 1234567890). AirTouch teknolojisi ile 20 karakterden oluşan karmaşık bir kablosuz ağ şifresi otomatik olarak oluşturuluyor. Ağ en güvenli şifre ile korunurken, onları ezberleme ya da kaydetme zorunluluğu da ortadan kalkıyor. AirTouch ile sisteme dahil olan tüm kablosuz cihazlar modem tarafından algılanarak, gerekli ayarları ve şifreleri otomatik olarak yapılandırılıyor.     

KÜÇÜK İŞLETMELERDE MALİYET AVANTAJI
AirTouch son kullanıcıların yanı sıra, otel, restoran, kafe, hastane, kampus gibi geniş alana yayılan kurumlarda kablosuz ağ kurulumu ve genişletilmesinde çok büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. AirTouch teknolojisi ile kablo çekme ihtiyacı  ortadan kalkıyor, böylece maliyet avantajı oluşuyor. 

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, konuyla ilgili açıklamasında, AirToch teknolojisi ile kablosuz yaşam vizyonu doğrultusunda bir adım daha attıklarını belirterek şöyle devam etti: “Yeni teknolojimizle kablosuz ağ oluşturmak çok basit bir işlem haline geliyor. Özellikle çok katlı binalarda kurulacak ağlar için kablolama gerekmemesi büyük bir kullanım kolaylığı yaratacak, aynı zamanda kablolardan oluşan görüntü kirliliği de önlenecek. Mesh teknolojimiz, betonarme binalarda yaşanan sinyal zayıflamasını problemini ortadan kaldırıyor. AirTouch teknolojisi Mesh ile tam entegre bir çözüm… Kullanıcıların kendi kendilerine kablosuz ağ genişletmesini ve yönetmesini sağlayan AirTouch teknolojisi Türk mühendislerinin bir başarısı... Tüm internet kullanıcıları için fayda sağlayacak bu teknoloji için patent başvurumuzu da yaptık.”

MEVCUT KULLANICILAR DA YARARLANACAK 
Tüm teknoloji marketlerde ve AirTies bayilerinde satışa sunulacak olan AirTouch teknolojisi AirTies’in Air 4450, Air5450 ürünlerinde yer alıyor.

Yazılı basın`da çıkan haberlerimizi görmek için tıklayınız.

9 Nov 2009 AirTies Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 5’inci Teknoloji Şirketi Oldu

AirTies, kurulduğu yıldan 2008 yılına kadar süren 5 yıllık süreçte, yüzde 5951’lik oranla, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5’inci teknoloji şirketi oldu. Kuruluşundan itibaren 3 yıl içinde modem pazarında liderliğe ulaşan AirTies, EMEA bölgesinde liderlik hedefine, kararlı adımlarla ilerliyor.

AirTies, kurulduğu yıldan 2008 yılına kadar süren 5 yıllık süreçte, yüzde 5951’lik oranla, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5’inci teknoloji şirketi oldu. Kuruluşundan itibaren 3 yıl içinde modem pazarında liderliğe ulaşan AirTies, EMEA bölgesinde liderlik hedefine, kararlı adımlarla ilerliyor.

Elektronik cihazları birbirine ve internete kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiren AirTies, bu vizyon doğrultusundaki hızlı büyümesiyle büyükler ligindeki yerini aldı.  AirTies, son 5 yılda gösterdiği istisnai büyüme nedeniyle, bu yıl, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye programında, Türkiye’nin 50 büyük teknoloji şirketi arasına girdi. 2004-2008 döneminde, yüzde 5951 büyüyerek, en hızlı büyüyen 5’inci teknoloji şirketi oldu.  Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programı’nda kuruluşlar, son 5 yıl içinde (2004-2008) cirolarında kaydettikleri büyüme oranına göre sıralanıyor.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programı’nda, “Big Stars” kategorisinde 2008 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon euro ve üzeri olan şirketler, son 5 yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilerek sıralanıyor. Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı’na girmeye de otomatik olarak hak kazanıyor.

Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA
Dünya_26.11.2009
Referans 26.11.2009
Yeni şafak 26.11.2009

Deloitte Teknoloji Fast 50
Referans Gazetesi – 13.07.2009
29 Oct 2009 AirTies IPTV Ürünleri İle Avrupa’ya Açılıyor

AirTies, IPTV ile de Avrupa’daki açılımına devam ediyor. IPTV alıcısı ürünü (set-top-box) ile geçtiğimiz aylarda Hindistan pazarına giren şirket, Hollanda’nın önde gelen internet servis sağlayıcılarından Caiway’in de tercihi oldu. Böylelikle AirTies, kablosuz ağ çözümlerinin ardından, IPTV ile de Avrupa pazarına iddialı bir giriş yaptı.

AirTies, IPTV ile de Avrupa’daki açılımına devam ediyor. IPTV alıcısı ürünü (set-top-box) ile geçtiğimiz aylarda Hindistan pazarına giren  şirket, Hollanda’nın önde gelen internet servis sağlayıcılarından Caiway’in de tercihi oldu. Böylelikle AirTies, kablosuz ağ çözümlerinin ardından, IPTV ile de Avrupa pazarına iddialı bir giriş yaptı. 

Geniş bant ve kablosuz ağ çözümleri alanında Türkiye’de pazar lideri olan AirTies, IPTV alanındaki yurtdışı projelerine bir yenisini daha ekledi.  Kısa bir süre önce Hindistan pazarına  IPTV alıcısı “Set-top-box” platformu ile doğrudan giriş yapan AirTies, Hollanda’nın önde gelen servis sağlayıcılarından biri olan Caiway firmasını müşteri portföyüne ekledi. 143.000’i aşkın aboneye TV ve radyo yayını sunan Caiway, AirTies set-top-box platformunu kullanarak, IPTV servisi ile fiber yapı üzerinden 350’den fazla TV ve radyo kanalını mevcut ve yeni abonelerine sunacak. 

Caiway, NAND flash bellek kullanarak canlı yayın durdurma, geri alma, ileri sarma özelliklerini standardında bulunduran tek set-top-box olan AirTies alıcısını uygulamaya alacak . Hızlı merkezi işletim ünitesine (processing unit) sahip bu ürün ile Caiway abonelerine HD (yüksek çözünürlüklü) yayın kalitesi, kablosuz seçenekleri, ve gelişmiş grafik özellikleri olan bir IPTV çözümü sunacak.      

Caiway CEO’su Aart Verbree, bu yeni işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada AirTies tarafından geliştirilen set-top-box platformunun, IPTV hizmetlerinin kalitesini artıracağını belirterek şunları söyledi: “IPTV sistemlerine geçiş yaparken en büyük kriterimiz bizimle aynı değerleri taşıyabilecek ve bize katma değer sağlayabilecek şirketlerle işbirliği yapmaktı. AirTies bu kriterleri mükemmel bir şekilde karşılayarak Caiway’ın çalışma prensibine uyum sağladı ve ekibin bir üyesi gibi hareket etti. AirTies, IPTV alanındaki teknik altyapısı, uzman ekibi, bilgi birikimi, donanım ve yazılım gücü ile bu konudaki tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan bir çözüm sundu. Ar-Ge departmanı projenin her aşamasında gereksinimlerimize esnek ve hızlı çözümler geliştirdi.”

AirTies CEO’su Bülent Çelebi ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Caiway 1995’ten beri kablo üzerinden internet servislerini başarı ile uygulayarak, bu konuda Avrupa’da ilk oldu. Bu vizyonun devamında, IPTV servislerine geçişte abonelerine en gelişmiş teknolojiyi sunma hedefi ile yola çıktılar. Bu hedef doğrultusunda, IPTV çözümlerini sunacak firmalar için beklentileri çok yüksekti. Bizim tüm bu beklentilere yanıt verebildiğimizi düşünüyorum. Tüm detayların düşünüldüğü ve üzerinde yoğun çalışmaların gerçekleştiği bir süreç sonrasında, IPTV hizmetlerinde AirTies set-top-box’ı tercih ettiler.”

26 Aug 2009 AirTies, ”Tak – Paylaş” Teknolojisini Geliştirdi

AirTies “Tak-Paylaş” teknolojisi sayesinde ev, işyerinizdeki yazıcınızı veya harici USB diskinizi, ağınızdaki tüm bilgisayarlarınızın kullanabileceği hale getiriyor. Bunun için tek yapmanız gereken, yazıcı ve harici disklerinizi AirTies modem ve erişim noktasına bağlamak.

AirTies “Tak-Paylaş” teknolojisi sayesinde ev, işyerinizdeki yazıcınızı veya harici USB diskinizi, ağınızdaki tüm bilgisayarlarınızın kullanabileceği hale getiriyor. Bunun için tek yapmanız gereken, yazıcı ve harici disklerinizi AirTies modem ve erişim noktasına bağlamak.

Böylelikle birden fazla bilgisayarın bulunduğu ortamlarda, merkezdeki bilgisayarın açık olmasına gerek kalmadan, modem ve erişim noktası üzerindeki yazıcıdan çıktı alınıyor. AirTies ürünleri üzerinde film izlemek, dosya paylaşmak, müzik dinlemek gibi çok sayıda ortak uygulama mümkün hale geliyor.

Elektronik cihazları birbirine ve İnternete kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiren AirTies, bu vizyon doğrultusunda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. 2004’te ABD Silikon Vadisinden Türkiye’ye dönüş yapan mühendis bir ekip tarafından kurulan AirTies’ın Ar-Ge ekibi, “Tak-Paylaş” teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji ile birden fazla bilgisayarın bulunduğu ortamlarda, USB yazıcı ve USB harici diskler, hiç bir ağ kurulumuna gerek kalmadan AirTies modemleri ve erişim noktaları üzerinden paylaşıma açılabiliyor. Böylece ev ve küçük işyerleri, yazıcılarını ve disklerini paylaştırmak için pahalı donanımları satın almak zorunda kalmıyor. Merkezde yazıcıya tanımlı bir bilgisayara gerek kalmadan, doğrudan modem ve erişim noktası üzerinden çıktı almak mümkün hale geliyor. USB disk ve USB flash disk üzerindeki tüm ses, video ve veri dosyalarına da modem ve erişim noktası üzerinden erişilebiliyor. AirTies’ın Air 5450, Air 5050 modemleri ile Air 4450 erişim noktası ürünü tarafından desteklenen ”Tak-Paylaş” teknolojisi ile yazıcı ve disk paylaşımı ekonomik, pratik ve hızlı hale geliyor. IT servisi ya da teknik danışmanlık hizmeti almaya gerek kalmadan, her kullanıcı AirTies’ın otomatik kurulum özelliği ile sistemi kuruyor.     

Yazıcıya Modem ve Erişim Noktası Üzerinden Ulaşılacak
”Tak-Paylaş” teknolojisi ile yazıcıya bağlı olmayan bilgisayardan çıktı almak sorun olmaktan çıkıyor. Yazıcı paylaştırmak için ya yazıcı sunucusu (print server) ya da ağ yazıcısı (network printer)  donanımını satın almak gerekirken, ”Tak-Paylaş” teknolojisi ile bu özellik modem veya erişim noktası ile birlikte ek bir maliyet olmadan geliyor. AirTies modem veya erişim noktasına bağlanan herhangi bir USB yazıcı, kolay bir kurulumun ardından ortamdaki tüm bilgisayarlar tarafından erişilebilir hale geliyor ve herhangi bir bilgisayardan kablosuz olarak çıktı alınabiliyor. Bir anlamda “yazıcı sunucusu” görevi yapan ”Tak-Paylaş” teknolojisi ile, ev kullanıcıları ve küçük işyerleri dışarıdan herhangi bir teknik destek ya da danışmanlık hizmeti almadan  yazıcılarını ortak kullanıma açıyor. Mevcut kullanımda, yazıcıya bağlı bilgisayar her zaman açık olmak zorunda ve bu bilgisayar çoğu zaman açık unutulabiliyor. Bu da kullanıcıya ek bir elektrik maaliyeti oluşturuyor. “Tak-Paylaş” teknolojisi ile yazıcı, doğrudan modeme veya erişim noktasına bağlandığı için, ana bilgisayar kapalıyken bile çıktı almak mümkün hale geliyor. 

Disk Alanından Tasarruf
”Tak-Paylaş” ile modem ve erişim noktaları bilgisayarlar için “harici disk ağı” haline de geliyor. Veri saklamak ve taşımak için kullanılan USB diskler AirTies’ın bu yeni teknolojisi sayesinde “ortak bellek” görevi görüyor. Böylece ağ altyapısı olmayan ev ve küçük işyerlerinde aynı dosyayı farklı bilgisayarlarda saklamak, birbirine göndermek vb. zorluklar ortadan kalkıyor. Bilgisayarların disk alanları dolmuyor, verimli kullanılıyor. Kendi yazılımına sahip paylaşılabilir harici disklere (NAS – Network Attached Storage) kıyasla çok büyük maliyet avantajı sunan ”Tak-Paylaş” özelliği ile gerekli teknoloji modem veya erişim noktası üzerinden sunuluyor. Böylece yeni bir disk almadan, mevcut USB diskiniz üzerinden paylaşım yapmak mümkün hale geliyor.  Bunun yanında, AirTies’ın 11N teknolojisine ve 300 Mbps hıza sahip olan AirTies modem ve erişim noktaları ile dosyalara ulaşım ve paylaşım, yüksek performansta gerçekleşiyor. AirTies’ın sezgisel çözümleri sayesinde kullanıcılar kolaylıkla kurulum yaparken, güvenlik ve workgroup ayarları da otomatik olarak gerçekleşiyor. Dosya, müzik, film, video ve fotoğrafların paylaşımında büyük kolaylık getirecek olan ”Tak-Paylaş” teknolojisi ile yakın bir gelecekte gelişmiş kurallar tanımlamak da mümkün hale gelecek. Kullanıcılar, modeme veya erişim noktasına bağlanan herhangi bir kullanıcının, sistemdeki herhangi bir dosyaya erişimini engelleyebilecek.

Mevcuttaki Modemler Kendini Güncelleyecek
Air 5450 ve Air 5050 modellerini daha önce satın almış olan kullanıcılar da “otomatik yazılım güncelleme” ile bu teknolojiden ek bir ücret ödemeden yararlanabilecek.

Yazılı basın`da çıkan haberlerimizi görmek için tıklayınız.

5 May 2009 AirTies’ın Yurtdışı Çıkarması

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde Türkiye’de pazar lideri olan AirTies, “EMEA bölgesinde pazar liderliği” hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor. Grup, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji market zinciri Multirama’da kablosuz modemde en çok satılan ikinci marka oldu. Ukrayna’nın teknoloji sektöründeki en büyük üç distribütöründen biri olan Versiya - Trading ile satış ve dağıtım anlaşması imzaladı.

AIRTIES’IN YURTDIŞI ÇIKARMASI

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde Türkiye’de pazar lideri olan AirTies, “EMEA bölgesinde pazar liderliği” hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor. Grup, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji market zinciri Multirama’da kablosuz modemde en çok satılan ikinci marka oldu. Ukrayna’nın teknoloji sektöründeki en büyük üç distribütöründen biri olan Versiya - Trading ile satış ve dağıtım anlaşması imzaladı.   

 

Şubat 2004’te, kuruluşundan itibaren üç yıl içersinde, Silikon Vadisi’nde önemli başarılara imza atan 18 Türk AR-GE mühendisini de Türkiye’ye getirerek “tersine beyin göçünü” başlatan AirTies, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde lider olma hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor… Türkiye’de, sektörde yarattığı farkla kısa sürede pazar liderliğine ulaşan şirket, Türk Telekom gibi önde gelen pek çok servis sağlayıcısının tedarikçisi oldu. Elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan teknoloji ve ürünler geliştiren AirTies, daha önce giriş yaptığı Yunanistan ve Ukrayna pazarında, bugün, yerel dinamiklere göre geliştirdiği teknoloji, satış ve pazarlama stratejileri ile önemli adımlar atıyor. AirTies, Türkiye’de, kuruluş aşamasındayken, bu yönde oluşturduğu ve kısa sürede pazar liderliğine ulaştığı iş modelini, şimdi yurtdışında uyguluyor…

AirTies, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji marketi Multirama ile çalışmaya başlamasının ardından, kısa bir süre içinde, ilk üç ayda yakaladığı satış rakamları ile rakiplerinin önüne geçti, modemde en çok satılan ikinci marka oldu. Erişim noktası ve switch ürünlerinde en çok satan marka oldu. Kullanıcıların, özellikle, turizm sektörü temsilcilerinin, Yunan adalarında kablosuz iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için erişim noktası ürününü satın almayı tercih ettikleri gözlendi.  AirTies, Yunanistan’da aynı zamanda ülkenin en güçlü distribütörü  “Infoquest”  ile birlikte çalışıyor.

Şirket, Ukrayna’da ise o bölgedeki en büyük üç distribütörden biri olan Versiya - Trading ile satış ve dağıtım anlaşması yaptı. Ukrayna’nın en çok tanınan dijital elektronik parça ve aksesuar üreticisi de olan Versiya - Trading ile yapılan çalışmaların yanında, AirTies, ülkenin en güçlü teknoloji marketleri Metro ve Gigabyte ile son kullanıcıya ulaşıyor.  İlk dönem sonuçlarına göre, özellikle kablosuz ürünler ve routerlar en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.
Krizin etkilerinin yoğun bir şekilde hissedildiği bir dönemde, iş hedefleri doğrultusunda yurtdışındaki çalışmalarını sürdüren ve başarılı sonuçlara ulaşan AirTies’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, gerçekleşen basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu dönemi, özellikle yeni giriş yaptıkları pazarlardaki “yerelleşme süreci” olarak da değerlendirerek, bu sürecin, grubun pazar liderliği hedefi için önemli bir altyapı oluşturduğuna da dikkat çekti: “AirTies, Türkiye pazarında, Ar-Ge, yerel dinamikler, pazar ihtiyaçları, satış ve pazarlamada oluşturulan dinamik stratejiler ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir altyapı ile büyüdü. Pazar ihtiyaçlarını doğru okuduk, AR-GE bölümümüz, yeni teknolojileri geliştirirken, müşterilerimizden, sahadan ve bayilerimizden gelen geri bildirimleri de değerlendirdi, ihtiyaçlara göre, doğru çözümleri geliştirdik. Özellikle Anadolu’da bayilerimize verdiğimiz yoğun eğitimler ve “anında” mühendislik desteğimiz, çok önemli bir açılım yarattı… Kısa sürede ulaştığımız pazar liderliği, bize doğru bir strateji uyguladığımızı gösterdi. Şimdi ise bu yol haritasını, yurtdışı hedeflerimizde de uyguluyoruz. Pazarda büyümek için, öncelikle yerel ihtiyaçları analiz ediyor ve bu doğrultuda, hızlı ve doğru çözümleri geliştirmeye odaklanıyoruz.” Çelebi, AirTies’ın girdiği her pazarda mutlak hedefinin “liderlik” olduğunun da altını çizdi.

AirTies’ın, uluslararası pazarlarda, Türkiye’de olduğu gibi, iş ortakları için yüksek kar marjı yaratan, her satış kanalında sabit fiyatla satış sağlayan bir yapı kurarak, rekabeti koruyucu bir sistem geliştirdiğine dikkat çeken, Uluslararası Kanal Satış Müdürü Evrim Önk ise bu yönde yaptıkları çalışmaları ise şöyle anlattı: “Biz, yurtiçinde olduğu gibi, yurtdışında da bayilerimiz için, cazip bir kar marjı oluşturma stratejisiyle çalışıyoruz. Ürünlerimizi, çok uygun fiyatlarla pazara sunuyoruz. Bunun yanında, satıştan sonra da onların yanındayız… Stok yönetimlerini takip ediyor, satışlarını arttıracak kampanyalar ve promosyonlar geliştiriyoruz. Pazarın değişen dinamiklerine göre, hızlı hareket ediyor, kampanyaları devreye alıyoruz.  Bunun yanında, “AirTies polisleri” düzenli olarak, satış noktalarını dolaşıyor, fiyatlandırmaları yakından takip ediyor. Böylelikle fiyat dengesi de korunmuş oluyor.”

AirTies’ın, yerel politikalarının arasında en dikkat çeken özelliği ise müşteri memnuniyeti… Türkiye’de 7/24, 4 dilde hizmet veren çağrı merkezi, yurtdışında da aynı sistemle çalışıyor. Müşteri temsilcileri, Çağrı Merkezi’ni arayan kullanıcılarla, bu ülkelerde Yunanca ve Rusça konuşuyor… Ürünlerin kutularından interaktif kurulum CD’lerine, broşürlerinden internet sitelerine kadar kadar, her şey, ülkenin yerel diline göre hazırlanıyor...

Öte yandan, AirTies’ın yerel stratejileri doğrultusunda geliştirilen bir diğer uygulama, Ukrayna’da gerçekleşti. Ülkede eternet ve kablonet kullanıcılarının ağırlıkta olması nedeniyle,  router modeme ihtiyaç olduğunu belirleyen şirket, Air 4240’ı Türkiye’den önce Ukrayna için geliştirip piyasaya sundu. Ülkede şu anda Air 4240 dışında yeni ürünlerden RT-204 de satışta.

15 Apr 2009 AirTies’ın çok fonksiyonlu kablosuz yeni Erişim Noktası Air 4450

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde pazar lideri olan AirTies, yüksek kablosuz ağ performansına ihtiyaç duyan kullanıcıları için, mevcuttakilere kıyasla 6 kat hızlı kablosuz iletişim sağlayan Air 4450’yi piyasaya sundu.

AirTies’ın çok fonksiyonlu kablosuz yeni Erişim Noktası Air 4450

6 KAT DAHA HIZLI ve TASARRUFLU

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde pazar lideri olan AirTies, yüksek kablosuz ağ performansına ihtiyaç duyan kullanıcıları için, mevcuttakilere kıyasla 6 kat hızlı kablosuz iletişim sağlayan Air 4450’yi piyasaya sundu.

 

Air 4450, sahip olduğu özellikler ile gerek işyerleri, gerekse son kullanıcılar için, çok sayıda avantajı bir arada sunuyor. Bunlardan en önemlisi, yüzde 50’ye ulaşan tasarruf imkanı… AirTies’ın, uzun mesafelerde ve özellikle Türkiye’de yüksek oranda görülen betonarme yapılarda yaşanan sinyal yavaşlamasını önlemek için geliştirdiği “Mesh Teknolojisi”ni  kuran bayileri, Air 4450 ile önemli bir tasarruf sağlayacak.  Kurdukları Mesh yapılarında, daha az erişim noktasına ihtiyaç duyacak, böylece müşterilere daha hesaplı çözümler sunabilecekler. Air 4450, sahip olduğu MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisi ve 802.11N standardı sayesinde, kablosuz ağdaki sinyalin ulaşmadığı ölü noktaları ve bağlantı sorunlarını tarihe gömüyor. MIMO ile kablosuz ağdaki kapsama alanı 4 kata kadar genişleyebiliyor.  

ERP, CRM İÇİN KABLOLU ALTYAPIYA GEREK YOK
Air 4450’nin, işyerleri için yarattığı bir diğer avantaj, eternet kablo çekmeye gerek olmadan, 6 kat daha hızlı, yüksek performanslı internet sağlaması. Ürün, 300 Mbps’ye varan hızlarda kablosuz veri taşıyabiliyor. Bu sayede, ERP, CRM gibi yoğun network trafiği yaratan iş çözümlerinin, kablolu altyapıyla eşdeğer performansla kullanılabilmesi mümkün hale geliyor.    

Bunun yanında, Air 4450 sahip olduğu Multi SSID desteği sayesinde tek bir modem kullanarak birden fazla kablosuz ağ oluşturulmasını da mümkün kılıyor. Oluşturacağınız ikinci kablosuz ağı, misafir kullanıcılara ayırabilir, onların ofisinizde özel bilgisayar ağınıza ve bilgilere erişmeden, güvenli biçimde internete bağlanmalarını sağlayabilirsiniz.

KAPSAMA SINIRI YOK, SİSTEM BAĞLANTI SORUNUNU ONARIYOR
Tüm bunlara ek olarak, ürünün son kullanıcı için yarattığı en büyük avantaj, geleceğin akıllı evleri için gereken kablosuz teknolojiyi, bugünden sunması… Air 4450’nin, eski kablosuz ağ teknolojilerine göre 6 kata varan hızda kablosuz iletişim sağlaması ve 300 Mbps’ye varan hızda veri taşınmasını mümkün hale getirmesi, video izleme ve fotoğraf paylaşımında büyük bir hız yaratıyor.  AirTies Mesh teknolojisi, son kullanıcılar için de sınırları ortadan kaldırıyor, uzun mesafeler, ya da betonarme engellere bağlı olarak yaşanan sinyal zayıflaması önleniyor… İster apartman dairesinde oturun, ister site, ister müstakil ve ya da çok katlı bir ev… Kablosuz kapsama alanı, dilediğiniz kadar genişletilebiliyor, bilgisayarınızı her yerde kullanabiliyorsunuz.  MIMO  teknolojisi ve 11N standardının getirdiği gelişmiş hata düzeltme özelliği, kablosuz ağınızdaki sinyalin ulaşmadığı ölü noktaları bularak, bağlantı problemlerini de ortadan kaldırıyor. Sistem, kendi kendini onarıyor.

KABLONET KULLANICILARI İÇİN ÇÖZÜMLER
Air 4450, gelişmiş Router, NAT ve Firewall özellikleri sayesinde; Kablonet kullanıcılarına, ev ya da ofislerinde yüksek hızda bilgisayar ağı oluşturma ve birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak internete bağlama imkanı sunuyor.
Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı olarak üretilen ürün, 3 yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ve mutlak müşteri memnuniyeti gibi, AirTies’ın tüm ürünlerinde sunduğu standart özelliklere sahip.

10 Feb 2009 AirTies modem ile mevcut telefon üzerinden sabit hat kalitesinde, uygun fiyata konuşma fırsatı!
Genişbant ve kablosuz ağ ürünlerinde pazar lideri olan AirTies, herkesin tasarrufu konuştuğu bir dönemde, mevcut telefonlar üzerinden, uygun fiyatla konuşma imkanı sunan yeni VoIP modemini piyasaya sundu. Sabit hat kalitesi ile konuşma imkanı sağlayan ürün, kurulduktan sonra telefonunuzu her zaman olduğu gibi kullanıyorsunuz.

AirTies’ın yeni, üst sınıf kablosuz VoIP modemi Air 6271 ile bilgisayar, mikrofon veya kulaklığa gerek kalmadan, mevcut telefonlarınızdan arama yapabilir, özel bir kod çevirmeden alıştığınız gibi telefon edebilirsiniz. Üstelik en gelişmiş sıkıştırma teknolojisi sayesinde kesintisiz, yankısız bir ses kalitesi ile çok uygun fiyatlara şehirlerarası ve yurtdışı görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Farklı servis sağlayıcılar ile hiç bir ekstra ayar yapmadan, tak-çalıştır mantığı ile kolaylıkla kurulabilme özelliğine sahip Air 6271 ile aklınızda hiç bir kod tutmanıza gerek kalmadan, sadece aramak istediğiniz numaranızı çevirip, çok uygun fiyatlara görüşebilirsiniz. Aynı anda iki telefon görüşmesi yapabilme imkanı sunan Air 6271 ile arayan numaraları görebildiğiniz gibi, arayan numaraları kısıtlama veya arayan numaraları bekletme gibi telefon servislerinden yararlanabilirsiniz.

Air 6271’in özellikleri uygun fiyat ve yüksek ses kalitesi ile sınırlı değil. Air 6271’de gelişmiş PSTN yedeği, 4 Ethernet portu, 54 Mbps ADSL2+ Kablosuz İletişim, Türkçe ve İngilizce web arayüzü bulunuyor. PSTN yedeği özelliği sayesinde, elektrik kesintisi veya ADSL bağlantısı ile ilgili sorunlarda, hiçbir problem yaşamadan sabit telefon hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca cihaz için tanımlanmış arama planına bağlı olarak, telefon görüşmelerini İnternet veya sabit hat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 4 Ethernet Portu sayesinde, kablolu masaüstü bilgisayarları ya da printer gibi kablolu cihazları İnternet ağınıza dahil edebilirsiniz.

Şık ve göz alıcı bir tasarıma sahip olan Air 6271, aynı zamanda voltaj dalgalanmalarına dayanıklı olarak üretildi. 3 yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ile mutlak müşteri memnuniyeti gibi AirTies’ın tüm ürünlerinde sunduğu özelliklere sahip.

6 Feb 2009 Arena Bilgisayar AirTies’ın Yetkili Distribütörü Oldu
İki şirket arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle Arena Bilgisayar, AirTies’ın yetkili distribütörü oldu.

Türkiye’nin lider kablosuz teknoloji markası AirTies, teknoloji sağlayıcısı Arena Bilgisayar ile Türkiye pazarında yeni bir işbirliğine imza attı. Arena, 2007’de AirTies’ın yerel dağıtıcısı ünvanını almıştı, bir yıl süren başarılı ortak çalışmaların sonucunda mevcut işbirliğini daha da kuvvetlendirmeye kararı alan iki şirket, 2009 Ocak ayında Türkiye genelinde yetkili distribütörlük anlaşmasına imza attı. Anlaşma kapsamında AirTies ürünleri, Türkiye çapındaki 7 bini aşkın Arena bayisi ile tüketicilere ulaşacak.

İnternet erişiminde yarattığı farklılıklar, Ar-Ge ekibinin tüketici ihtiyaçlarına göre geliştirdiği yeni ürün/hizmetler, hız, kolaylık ve müşteri memnuniyeti gibi özellikleri ile hızla büyüyen AirTies, bugün Türkiye kablosuz teknoloji pazarının %60’na sahip. AirTies’ın, “Kablosuz Yaşam” sloganı ile yenilenen kimliği, ürün tasarımlarında ön plana çıkıyor. Ürün gruplarına göre, siyah ve beyaz renklerdeki yeni AirTies ürünleri, şık görünümleri kadar, ergonomik yapıları ile her ortama uyum sağlayacak bir görünüme sahip. Evin her köşesinde rahatlıkla sergilenecek yeni endüstriyel tasarımı ile AirTies, şık tasarımını mevcut kablosuz teknolojilerin en hızlısı olarak bilinen 11N teknolojisi ile bütünleştirdi. Mevcut 11B ve 11G teknolojilerinin devamı olan 11N, kablosuz ürünlerde bağlantı hızını 300Mbps’e yükselterek aynı anda yüksek çözünürlükte video izleme, yüksek hızda internete erişim ve kablosuz olarak müzik dinleme olanağı sağlıyor.

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Arena ile 2007 yılının son çeyreğinde başlattıkları işbirliğinden başarılı sonuçlar elde ettiklerini ve bu başarının 2009 yılında imzaladıkları distribütörlük anlaşması ile daha da güçleneceğini ifade etti:” AirTies olarak, 2008 sonunda pazara sunduğumuz yeni ürün ve teknolojilerin, kullanıcılar tarafından daha kolay ulaşılır ve temin edilebilir hale gelmesini istiyoruz. Arena’nın Türkiye geneline yayılmış geniş bayi ağının, bu teknolojileri kullanıcılara anlatmakta ve ulaştırmakta büyük katkısı olacağına inanıyoruz”.

24 Nov 2008 Son sürat ADSL2+ teknolojisi ile İnternet’in büyüsünü keşfedin
Türkiye’nin kablosuz teknolojiler üreticisi AirTies, iki yeni ürünle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Şık ve gözalıcı tasarıma sahip aynı anda 4 bilgisayara birden İnternet erişimi sağlayan Air 5050 ve ev kullanıcılarına yönelik Air 5020’yi Türk tüketicisi ile paylaşıyor.

Air 5050 ADSL2+ 4 Port Modem
Air 5050, küçük işletmelere yüksek hız ve performansa sahip pratik yerel ağ çözümleri sunuyor. 4 adet ethernet portu ve gelişmiş SPI Firewall özelliğine sahip Air 5050, 4 bilgisayarın aynı anda güvenli ve ADSL2+ hızında internete bağlanmasını sağlıyor. 
 
Air 5050, USB Host özelliği sayesinde standart bir USB yazıcıyı ya da depolama aygıtını, ağ paylaşım cihazı olarak kullanma imkanı da sunuyor. Böylece, USB portu ile bilgisayara bağlanıp her türlü yazıcı ve depolama aygıtını sadece tek bir bilgisayara bağlamak yerine Air 5050’ye bağlayarak ağınızı tüm kullanıcılarınıza paylaştırabilirsiniz. Tek bir noktadan, tüm ağa yazıcı ve dosya paylaşımı yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Şık ve göz alıcı tasarımı ile Air 5050, IP QoS, VLAN, PVC-Port mapping ve IGMP gibi gelişmiş Router özellikleri sayesinde geleceğin teknolojisi olan IPTV gibi internet üzerinden verilebilecek servisleri de kullanmak için hazır durumda. 

Air 5020 ADSL2+ 2 Port Modem
İnternet erişiminde yarattığı farklarla ön plana çıkan AirTies, evlerde kullanım ve bağlantı kolaylığı için de çözümler üretiyor. Yeni geliştirilen Air 5020, birden fazla bilgisayar kullanılan evlerde, aynı anda ve aynı performansta internet bağlantısı sağlıyor.  
Yüksek hız ve kalitesinin yanı sıra şık ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken Air 5020 tüm AirTies ürünlerinde olduğu gibi sesli ve görüntülü animasyonlar ile kolay kurulum özelliğine sahip. Ayrıca modemden maksimum performans almanızı sağlayacak olan Otomatik Yazılım Güncelleme sistemine sahip Air 5020, AirTies ADSL hizmet programına bağlanarak güncellemeleri otomatik olarak yapıyor.
Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı olarak üretilen Air 5050 ve Air 5020 modemler 3 yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ile mutlak müşteri memnuniyeti gibi AirTies’ın ürünlerinde sunduğu tüm özelliklere sahip.

24 Nov 2008 AirTies’ın yeni distribütör ve iş ortağı satış müdürü, Burçak Batur oldu
IPTV, kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren ve bu alanda yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies’ın, Distribütör ve İş Ortağı Satış Müdürü görevine Burçak Batur getirildi.

IT sektöründe 8 yıllık pazarlama ve satış tecrübesine sahip olan Batur, AirTies’daki bu görevi öncesinde ise Smiles İletişim A.Ş.’de genel müdür olarak Türkiye’nin ilk trafik bilgi sisteminin kurulması çalışmalarında yer aldı.

2005-2007 yılları arasında Neotech’te ürün müdürlüğü görevini yürüten Batur, bu süre ise zarfında pazarlama, perakende ve satış kanallarının geliştirilmesi konusunda çözümler geliştirdi. 2000-2005 yılları arasında Armada Bilgisayar pazarlama departmanında, Türkiye genelinde pazarlama ve kanal geliştirme çalışmalarını yürüttü.

Kariyer hayatına Koçbank’ta başlayan Burçak Batur, “Satış stratejileri ve tüketici sadakati” konusunda özel eğitimlere sahip.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Batur, 1974 doğumlu.

24 Nov 2008 Seachange internatıonal ile AirTies’dan IPTV konusunda dev işbirliği
SeaChange International, AirTies ile birlikte gelecek nesil ev içi kablosuz ses, görüntü ve veri hizmetlerini uluslararası pazarlara sunmaya hazırlanıyor, 2,6 milyon eve hedefleyen ortaklık Avrupa, Orta Doğu, Afrika çapında büyüme planlanıyor

Türkiye’de bir ilke imza atan IPTV alıcısı M-140’ın üretimini gerçekleştirerek tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken AirTies’dan uluslar arası işbirliği…. Acton, MA (NASDAQ: SEAC) Mayıs 2- IPTV, Video-On-Demand (VOD), sayısal reklam ve içerik alımı konusunda yazılım uygulamaları, hizmetleri ve çözümlerinin öncü sağlayıcısı olan SeaChange International, kablosuz ağ ve geniş bant internet erişim ürünlerinin uluslararası stratejik geliştiricisi olan AirTies ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

2,6 milyon cihazlık kurulu tabana sahip AirTies, yüksek kaliteli ses, görüntü ve veri hizmetlerini, gelecek nesil ev içi kablosuz ağlar üzerinden kullanıcılara sunma planı çerçevesinde SeaChange ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında ortaya çıkacak çözümler, IPTV hizmetlerinin kurulumunu kolaylaştırıp hızlandıracak, kullanıcıların evlerindeki bilgisayar, modem ve televizyon gibi aygıtlarını kendi başlarına kolayca birbirine bağlayarak yeni nesil kablosuz iletişim ve eğlence uygulamalarını kullanmalarını sağlayacak

AirTies ile kurdukları işbirliği ile kurdukları işbirliği ile hedeflerini 2.5 milyon haneye girmenin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da büyüme hedeflediklerini ifade eden SeaChange’in Kurucusu ve CEO’su Bill Styslinger “Küresel kullanıcılar hızlı, etkin ve uygun maliyetli sunulan IPTV çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. SeaChange’in TV Navigatör yazılımı ve AirTies’ın M-140 IPTV Alıcısı, karmaşık kurulumları ortadan kaldıran ve yalnızca tek bir düğmeye basarak oluşturulan ev içi kablosuz ağ sayesinde VOD, Caller-ID ve oyunlar gibi sofistike uygulamaları ev içindeki birden fazla televizyon setine taşıyan ilk kablosuz IPTV çözümünü yaratmıştır,” dedi. Styslinger, kullanıcıların genişbant bağlantısı üzerinden otomatik kayıt, otomatik yazılım güncellemesi gibi özelliklerden de yararlanacaklarını da söyledi.

Bu ortaklık temelinde ilk girişimler Türkiye ve Rusya'da yapılacak. SeaChange, Yunanistan, Ukrayna, Hindistan, Brezilya, Almanya ve İsrail dahil birçok ülkede çeşitli projelerde AirTies ile birlikte çalışmalarını sürdürecek.

SeaChange ile ortaklığımız yüzde 100 müşteri odaklı olduğu noktasının altını çizen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, işbirliğine yönelik olarak yaptığı açıklamada “Uluslararası pazarın IPTV’nin kullanımı ile ilgili yaşadığı zorlukları görüyoruz ve birlikte uluslararası alanda birçok haneye kablosuz IPTV çözümlerini kolaylıkla ulaştırabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

TV Navigatörü

TV Navigatörü, iletişim şirketleri, kablo ve hibrid kullanıcıları için gelecek nesil müşteri platformudur. Gelir getiren uygulamaların yaratılması ve iletilmesini hızlandırır. Örnek uygulamalar arasında zaman kaydırmalı TV programları, oyunlar, DVD on Demand (Talep üzerine DVD), Caller ID (Arayan kişinin Numarası) ve IMS/Birleşik uygulamalar sayılabilir. Uygulamalar tamamen kişiselleştirilebilir ve ağ yöneticisi şirketin kimliğini ve IPTV alıcısının özelliklerini yansıtacak şekilde baştan aşağı oluşturulabilir.

M-140

M-140, IPTV ve Video On Demand uygulamaları için zarif, küçük, sessiz ve uygun maliyetli, üstelik fansız bir MPEG2/H.264 IPTV alıcısıdır. Kablosuz (802.11g) arayüzlerle, bölgede bulunan beton duvarlar arasından kablo çekme sıkıntısı yaşamadan, uygun maliyetle evdeki televizyonlara IPTV servisi kullanım imkanı sunar. Kullanıcıların tek bir düğmeye basarak evlerinde kolay ve güvenli bir kablosuz ağ kurabilmelerini sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda genişbant internet erişimleri üzerinden otomatik hizmet kaydı ve yazılım güncellemelerinden de faydalanırlar.

SeaChange International Hakkında

SeaChange International yazılım uygulamaları, hizmetleri, IPTV, Video-On-Demand (VOD), sayısal reklam, ve içerik alım pazarlaması ve yönetimi konusunda bütünleşmiş çözümlerin öncü sağlayıcısıdır. Güçlü, açık VOD ve reklam yazılımı ve ölçeklenebilir donanımı kablo ve Telco kullanıcılarının ve yayıncıların talep üzerine yeni hizmetleri sağlayabilmelerini ve reklam ve içerik iletimi konusunda büyük verim kazanmalarını mümkün kılar. Emmy Ödülü sahibi patentli teknolojisi sayesinde binlerce SeaChange ürünü genişbant, yayım ve uydu televizyon şirketlerine süreçlerini düzenleme, hizmetlerini yayma ve gelirlerini artırma konusunda destek olmaktadır. Genel Merkezi Acton, Massachusetts’de bulunan SeaChange dünya çapında ürün geliştirme, destek ve satış ofislerine sahiptir.

Daha fazla bilgi için http://www.schange.com’u ziyaret edin.

AirTies Hakkında

AirTies, EMEA bölgesinde ev kullanıcıları ve küçük, orta boy işletmeler için genişbant üzerinden verilebilen 4 temel servisi kablosuz olarak gerçekleştiren ürünleri (hızlı internet erişimi, ses iletişimi (VoIP), Video ve TV servisleri (IPTV), Mobile ve sabit hat birleşimi (FMC)) tasarlayan, geliştiren ve pazarlayan bir firmadır. AirTies, Şubat 2004’te ABD Silikon Vadisi bölgesinden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından, EMEA pazarında liderlik hedefleyen stratejik amaç doğrultusunda kurulmuştur. AirTies şu an Avrupa geniş bant pazarında büyüme hedeflemektedir. Ürün geliştirme konusunda çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine AirTies kendi ürünlerini tasarlayıp geliştirmekte ve ürünlerle birlikte teknik destek sunmaktadır. Aynı zamanda nihai kullanıcılara haftada 7 gün 24 saat teknik destek sağlamaktadır.

24 Nov 2008 AirTies’dan kobi’lere yüksek performanslı switch çözümü

Türkiye’nin en önemli Ar-Ge üretecilerinden biri olan AirTies, KOBİ’lere çok hızlı ve yüksek performanslı ağ çözümü sunan NSW-108 ethernet switch ürününü geliştirdi.

Genişbant ve Kablosuz Ağ ürünlerinde lider konumda olan AirTies, NSW-108 ile Küçük ve Orta Boy İşletmeler için ethernet switch çözümlerini de kurumsal ürünler portföyüne ekledi.

Türkiye’de 2.5 milyonu aşan ADSL modem satışıyla kullanıcılarının gözünde kalite ve güvenilirliğini kanıtlayan AirTies, modemlerinde kullandığı yüksek yerel ağ performansı ve teknolojisini, yeni ürünü NSW-108 ile KOBİ’lerin beğenisine sunuyor. 4 portlu modemler ve kablosuz erişim noktası ürünleri ile aynı ethernet platformu üzerinde geliştirilen NSW-108, AirTies Ar-Ge’sinin bilgi ve birikimini kullanıcıları ile buluşturuyor.

NSW-108, KOBİ’lere yüksek hız ve performans odaklı, aynı zamanda da pratik bir yerel ağ çözümü sunuyor. NSW-108 8 port 10/100 Mbps ethernet switch ile KOBİ’ler diledikleri yerde, uzman bir teknisyen yardımına ihtiyaç duymaksızın, hızlı ve pratik bir ağ çözümüne kavuşuyor.

Kullanıcı sayısı ve ağ trafiğinin yoğun olduğu tüm ortamlarda, güvenli, kolay ve pratik kullanımıyla yüksek bir performans sunan NSW-108; mevcut ağ yapısında hiçbir değişiklik yapmaya gerek kalmadan kolayca ağa dahil edilerek, mevcut ağı genişletilebilme yeteneğine sahip.

Özellikle iş ağlarında, 100 Mbps hızında ethernet performansı ile mükemmel bir çözüm sağlayan NSW-108, ağa istenilen sayıda ethernet uyumlu cihazın (bilgisayar, network yazıcı, IP kamera, v.b.) dahil edilmesine de olanak sağlıyor. Üstelik tüm bu cihazlarda ayrıca bir ayar yapmaya gerek kalmadan, ilgili cihazları NSW-108’e takıp çalıştırmak yeterli oluyor.

Türkiye’de 1.5 milyon combo modem kullanıcıları olduğuna dikkat çeken AirTies Pazarlama Müdürü Hatice Ayan, NSW-108’in KOBİ’lerin yanı sıra ev kullanıcıları için de ideal çözüm sunacağını belirtti. Ayan, fiyat performans oranı olarak üst seviyede konumlandıracakları NSW-108 ürünü ile, ilk yıl yüz bin adetlik satış rakamını hadeflediklerini sözlerine ekledi.

NSW-108 Switch’ler 3 Yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ile mutlak müşteri memnuniyeti gibi AirTies’ın ürünlerinde sunduğu tüm özelliklere sahip.

24 Nov 2008 AirTies, 11N teknolojisine sahip 6 yeni ürününü şık tasarımları ve yeni yüzüyle Türkiye ile birlikte tüm dünyada aynı anda görücüye çıkarıyor
AIRTIES 2.0

Yüzde 60’lık pazar payıyla Türkiye’nin bir numaralı kablosuz teknoloji markası haline gelen AirTies, Türkiye’de konumunu güçlendirmek ve dünyaya açılmak için, yepyeni teknoloji ve ürün tasarımıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Hayata geçirdiği yeni endüstriyel tasarımını, kablosuz teknolojilerin en hızlısı olan yeni 11N ile güçlendiren AirTies; yeni yüzünü CeBIT Bilişim Eurasia’da Türkiye ile Avrupa’dan gelen kullanıcılarla paylaşıyor.

AirTies, Türkiye’de geliştirdiği teknolojilerle kullanıcılar için yalnızca internet bağlantısı değil, özgürlük, hız, kolaylık, eğlence ve dinamizmin içinde olduğu kablosuz yaşam alanları yarattı, Türkiye’de modem pazarında yüzde 60’lık paya ulaştı.

Türkiye’den aldığını yine Türkiye’ye vermeyi hedefleyen AirTies; hem doğduğu ülkedeki kullanıcıların dünyanın en son teknolojileri ve dünyanın en şık tasarımlarıyla kavuşması, hem de dünyaya açılan bir marka olması için, görünümünü yeniledi.

Evin her köşesinde rahatlıkla sergilenecek yeni endüstriyel tasarımı üzerinde çalışarak, yeni yüzünü hazırlayan AirTies, bu tasarımını mevcut kablosuz teknolojilerin en hızlısı olarak nitelenen 11N ile bütünleştirdi.

Tüm dünyaya hitabedebilmek için yalnızca ürünlerde değil, görünüm ve kurum kimliğinde de yeniliğe giden AirTies, yine dünya markası yaratma alanında önde gelen şirketlerinden L&Co ile 9 ay süren bir işbirliğinin sonucunda yepyeni bir görünüme kavuştu. Yeni kurumsal kimlik, kablosuz yaşamın dünyada yaratacağı değişimi vurgularken, şirketin bu gelecekteki iddialı duruşunun, öncülüğünün ve sahip olduğu dinamizmin ipuçlarını da yansıtıyor.

11N teknolojisi, kablosuz teknolojilerin “N” hızlısı

AirTies Ar-Ge ekibinin uzun bir dönem çalışarak ürünlere eklediği 11N teknolojisi, kullanıcılara internete bağlanmanın ötesinde, yeni dünyaları keşfetmenin özgürlüğünü ve eğlencesini sunuyor. Mevcut 11B ve 11G teknolojilerinin devamı olan nitelenen 11N; kablosuz ürünlerde bağlantı hızını 300Mbps’e yükselterek, ev veya ofiste aynı anda yüksek çözünürlükte video izleme, yüksek hızda internete erişim ve kablosuz olarak müzik dinleme olanağı yaratıyor.

11N teknolojisi kullanıcılara aynı zamanda yeni bir frekans sunuyor: 5GHz. Bu frekansı destekleyen ürünler kullanıldığında, çevredeki mevcut 2.4GHz iletişim bandında kullanılan kablosuz ağlarla veri iletim kaybı yaşanmadan yüksek hızda veri transferi yapmak mümkün hale geliyor.

11N teknolojisinin kablosuz kullanıcılara getirdiği en önemli yeniliklerden biri MIMO: Çoklu anten teknolojisi olarak tanımlanan MIMO ile birden fazla alıcı ve verici anteni kullanılarak aynı anda daha fazla veri almak ve göndermek mümkün oluyor. Böylece kapsama alanı sorunları ortadan kalkarak daha geniş alanlara “tek bir cihazla” ulaşma imkanı sağlanıyor. AirTies’ın 11N teknolojisine sahip modemleri daha önce kullanılması mümkün olmayan karmaşık kodlama ve hata düzeltme mekanizmalarını kullanarak, aynı zamanda daha çok veriyi daha güvenilir bir şekilde iletebiliyor.

AirTies, tüm ürünlerinde standartlaşma noktasına getirdiği 11N teknolojisini en yüksek hızda ve en erişilebilir fiyat seçenekleri ile sunarak kullanıcılarını kablolara veda etmeye çağırıyor.

Teknoloji yaşamın içinde “şekil” değiştiriyor

AirTies’ın, “Kablosuz Yaşam” sloganı ile yenilenen kimliği, ürün tasarımlarında ön plana çıkıyor. AirTies, bugüne kadar, ürünlerinin internet erişiminde yarattığı farklılıklar, Ar-Ge ekibinin tüketici ihtiyaçlarına göre geliştirdiği yeni ürün/hizmetler, hız, kolaylık ve müşteri memnuniyeti gibi özellikleri ile hızlı büyüdü. Kablosuz yaşam alanlarının önemli bir parçası haline gelmesiyle AirTies ürünlerini yaşamın birer parçası haline getirdi.

AirTies, ürünleri, aynı zamanda ev ve ofislerdeki kullanım alanları da dikkate alınarak yenilendi. Yeni tasarımlarda, estetik ve şıklık ön plana çıkartıldı. Ürün gruplarına göre, siyah ve beyaz renklerdeki yeni AirTies ürünleri, şık görünümleri kadar, ergonomik yapıları ile her ortama uyum sağlayacak bir görünüme sahip. Yeni tasarım ürünler Ekim ayı içinde tüm satış noktalarında kullanıcılar için hazır olacak.

Kablolu, Kablosuz, VoIP, Aksesuarlar ve IPTV olmak üzere, 5 farklı ana ürün grubu ile kullanıcılarına ulaşan AirTies’ın yeni kimliğinde, her ürün grubu, kendi özelliklerini yansıtan farklı illüstrasyonlar ile simgelendi. Özellikle kullanıcılarının alışık olduğu kırmızı-mavi AirTies logosu ise, artık yalnızca siyah ve beyaz renklerde görülecek.

AirTies markasının özellikleri ise şu şekilde belirlendi:

  • Eşine az rastlanır müşteri hizmetleri (Exceptional service): Her kim olursanız olun, sizinle sizin dilinizde konuşuyoruz.
  • Sezgisel çözümler (Intuitive): Tüm ürünlerimizi bir düğmeye dokunarak ayarlayabileceğiniz şekilde tasarlıyoruz.
  • Kusursuzluk (Flawless): Satın alma, kurulum, kullanım ve satış sonrası destek.
  • Şık (Sleek): Bu tasarımlar size kullanım sırasında sonsuz bir özgürlük hissi veriyor.
  • İlham veren (Inspirational): Sizden ilham alıyoruz!

Çelebi: “Heyecanımızı hayallerimizle süsledik!”

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, yeni tasarım ve teknolojilerin Türkiye ve dünyada kablosuz yaşamda köklü değişimler başlatacağını belirterek şunları söyledi: “Kısa bir sürede, bu kadar hızlı büyümemizi heyecanımız, kararlılığımız ve istikrarlı duruşumuz sağladı. Pazara adım attığımız ilk andan itibaren, hedefimiz, kullanıcılarımıza kablosuz özgürlüğü tattırmayı hedefledik. Bunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşıyoruz.

Ancak, yola çıkarken en önemli hedefimiz daha vardı: AirTies’ı, Türkiye’den dünyaya açılan bir “Türk teknoloji markası” yapmaktı. Böyle bir hedefe ulaşmak için, vizyon, ürün ve teknolojilerde yarattığınız fark kadar, uluslararası pazarın gerekliliklerini yerine getirmeniz de önemli bir unsurdur.

AirTies bu değişimi, kurulduğu günden bu yana tüm dünyaya hissettirdi. Bu noktada en büyük fark; bunları artık, kimliğimizle ve görsel duruşumuzla da ifade edebiliyor olmamız. Logomuz, kimliğimiz, 11N ile teknolojimiz ve ürünlerimizin endüstriyel tasarımları değişti. Diğer yandan, AirTies’ın ilkelerinde, hedef ve heyecanında herhangi bir değişim söz konusu değil. Yaşanan bu değişimde, müşteri memnuniyetini de ön planda tuttuklarını dile getiren Çelebi; ”Kullanıcılarımızın düşünceleri, ilk günden bu yana, bizler için büyük önem taşıyor, biz değişimi onlarla birlikte şekillendiriyoruz. Bu süreçte de, başlangıçtan bugüne, onlardan gelen değerlendirmeleri, talep ve beklentileri değerlendirip son ve en ileri teknolojilerle yoğurduğumuz için sonuçlardan memnun olacaklarını düşünüyoruz.”

Kuruluşundan itibaren, yüzde 60’lık payı ile kısa sürede liderliğe ulaşan AirTies, bu yıl sonu için belirlediği 3 milyonluk modem satış hedefini şimdiden gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Şubat ayında, IPTV teknolojisine geçiş sağlayan IPTV Alıcısı (Set-Top-Box) üretimini gerçekleştiren AirTies, bu alanda da Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı teknoloji şirketlerinden biri haline geldi.

6 Yeni Ürün

Air 5450: Son sürat kablosuz bağlantı ile duvarları aşmanın ‘’N-Hızlı’’ çözümü.  

Air 5050: Paylaşmak için yorulmayın; oturduğunuz yerden yazıcınızı ve verilerinizi rahatça paylaşın.

Air 5020: ADSL2+ teknolojisi ile internetin büyüsünü keşfedin, üstelik iki bilgisayar aynı anda.

Air 2310: Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınızı "N" hızlı yapın./Air 2410: Her zaman, her yerde "N" hızlı kablosuz yaşam rahatlığının tadını çıkarın.

Air 4450: Tüm kablosuz iletişim ihtiyaçlarınız için. Erişin, Genişletin, Paylaşın. Kablolu ağınızı "N-Hızlı" seviyesine taşıyın.

Air 2410: Her zaman, her yerde “N” hızlı kablosuz yaşam rahatlığının tadını çıkarın.

24 Nov 2008 Kablosuz İnternet Kullanmayan Kalmasın!
AirTies ürün portföyüne yeni giren RT-204 muadillerinden çok daha uygun bir fiyatla piyasaya sunuluyor.

Güvenli ve kesintisiz İnternet erişimi sağlayan RT-204 ADSL2+ 1 Port modemin aylık download/upload miktarlarını ölçen ADSL sayacı sayesinde, limitli ADSL kullanıcılarını sürpriz faturalardan kurtarıyor. Tüm AirTies teknolojilerini içinde barındıran RT-204, mesh teknolojisine sahip. AirTies’ın erişim noktası cihazlarını kullanarak, kapsama alanınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. RT-204’ün özellikleri bununla sınırlı değil.

Kablolu modem ya da birden fazla bilgisayar kullananlara yüksek hızda İnternet ayrıcalığı sunan RT-204, istenmeyen kullanıcıların ağınıza bağlanmasını engelleyen otomatik kablosuz şifreleme özelliğine sahip.

Tüm AirTies ürünlerinde olduğu gibi sesli ve görüntülü animasyonlar ile kolay kurulum özelliğine sahip olan RT-204, Otomatik Yazılım Güncelleme özelliği ile modeminizin güncellemeleri otomatik olarak yapılıyor. Böylece modeminizden maksimum performans almanızı sağlıyor.

Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı olarak üretilen RT-204 modem, 3 yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek gibi, AirTies’ın diğer ürünlerinde bulunan özelliklere sahip.

24 Nov 2008 Ap-302 ile internete her yerden aynı hız, aynı güç ve kalitede bağlan
Evinizde veya ofisinizde bağlantı sorunu mu yaşıyorsunuz? Her yerde aynı hızda ve kalitede bağlantı kuramıyor musunuz? AirTies, AP-302 ile ev, ofis, cafe ve restoranlar için Internet bağlantı kalitesini sorun olmaktan çıkartıyor…

Tüm iş alanlarında en yüksek kapasitede geniş bant Internet erişimi sağlamak için yeni teknolojilere sahip ürünler sunan AirTies, AP-302 ile ev, ofis, cafe ve restoranlarda bağlantı hızı düşük Internet dönemine son veriyor… Beton duvar ve çok katlı binaların meydana getirdiği sinyal zayıflama sorununu çözen AirTies patentli Mesh Teknolojisi ile üretilen AP-302, Internet bağlantınızı her noktadan hızlı, güçlü, güvenli ve hesaplı bir biçimde genişletiyor.  

Yeni bir modem almanıza gerek kalmadan, bağlantınızı kablosuz hale getirmenizi sağlayan
AP-302, aynı zamanda duvarların kablosuz sinyalleri zayıflatma etkisini de gideriyor. Böylece çok katlı veya geniş alanlarda AirTies Mesh Teknolojisi sayesinde, sinyallerin zayıf olduğu yerlerde kolaylıkla kurulumunuzu gerçekleştirip evinizin her köşesinden Internete sorunsuzca bağlanabiliyorsunuz. AP-302, sahip olduğu en gelişmiş şifreleme standartları WEP, WPA ve WPA2 desteği ile kablosuz ağınızın güvenliğini de sağlıyor.

Estetik çizgilere sahip küçük tasarımıyla AP-302, hızlı performans, Türkçe kurulum kılavuzu ve ara yüzü ile de tüm AirTies ürünlerinde olduğu gibi kolay kullanım ve kurulum imkanı ile sunuluyor. Mekan tasarımlarına özen gösteren işyeri kullanıcıları için ideal bir görünüme ve özelliklere sahip olan AP-302, iş yerlerinde yazıcı ve depolama ünitelerinin de kablosuz olarak kullanılabilmesini sağlıyor.

Performansı ve kullanım özellikleri ile yenilenen AP-302 önümüzdeki dönemde Yunanistan, Almanya ve Rusya pazarına da satışa sunulacak.

24 Nov 2008 Kablosuz İletişimin “N” Hızlısı
Türkiye’nin kablosuz teknolojiler üreticisi AirTies, yeni kuşak ürünleri ile kullanıcılarına son sürat kablosuz bağlantı kurmanın ve ile duvarları aşmanın “N” Hızlı yolunu sunuyor.

Air 5450 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem

AirTies’ın yeni kuşak üst sınıf kablosuz modemi Air 5450 geleceği teknoloji tutkunlarının ayağına kadar getiriyor. Kablosuz ağ sisteminde yüksek performans ihtiyacı duyanlar, yeni modeminin “geleceğin akıllı evleri” için de uygun altyapıya sahip olmasını tercih edenler ve her şeyden önemlisi, internete çok daha hızlı bağlanmak isteyenler artık Air 5450 kullanacak.

Air 5450, evinde birden fazla bilgisayar bulunan, bu bilgisayarlar arasında oyun oynayan, dosya paylaşımı yapan, ev içerisinde kablo çekmek istemeyen kullanıcılar için, son derece cazip özelliklere sahip. 802.11N teknolojisi ile 300 Mbps’ye varan hızlarda kablosuz veri taşınmasını, video izlenmesini ve resim paylaşımını mümkün kılan Air 5450; eski kablosuz ağ teknolojilerine kıyasla 6 kata varan hızda kablosuz iletişim sağlıyor. IP QoS, VLAN, PVC-Port mapping, IGMP ve benzeri gelişmiş Router özellikleri sayesinde, IPTV gibi internet üzerinden verilebilecek en güncel servislere dünyayla aynı anda hazır olun.

Air 5450, 2 anteninden aynı anda gönderim ve alım yapabilmesini sağlayan MIMO teknolojisi sayesinde, 802.11N uyumlu kablosuz bilgisayarlar için 802.11g teknolojisine göre 4 kata kadar daha geniş kablosuz kapsama alanı yaratabiliyor

Bu cihazın teknolojik getirilerinden sadece ev kullanıcıları faydalanmayacak: Yüksek kablosuz ağ performans ihtiyacı olan Küçük ve Orta Boy İşletmeler, 300 Mbps kablosuz bant genişliği sayesinde ofislerinde bilgisayarları ağa kablo ile bağlamak zorunda kalmıyor, ofisler ve çalışanlar özgürlüklerine kavuşuyor.

Air 5450’nin özellikleri hız ve kapsama alanıyla da sınırlı değil:

  • USB “Tak ve Paylaş” özelliği ile tek bir noktadan tüm ağınıza yazıcı ve dosya paylaşım imkanı da sunuyor.
  • “Otomatik Yazılım Güncelleme” sistemine de sahip olan Air 5450, AirTies ADSL hizmet programı sayesinde yazılım güncellemelerini otomatik olarak yapıyor.
  • AirTies’ın Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak geliştirdiği, kablosuz bağlantıda sorunlar yaratabilen “beton” engelini ortadan kaldıran Mesh Teknolojisi de Air 5450 modemde mevcut.

Air 2310 150 Mbps Kablosuz USB Adaptör

Air 2310, küçük işletmelere ve masaüstü bilgisayar kullanıcılarına her yerde ve her zaman kullanabilecekleri kablosuz internet kolaylığı sunuyor.

Kablolu ağların sağladığı hız ve kaliteyi, sahip olduğu 11N teknolojisi ile 150 Mbps’e varan hızlara çıkaran Air 2310 kablosuz veri taşıma olanağı sayesinde ofisleri kablolardan kurtarıyor. Ufak ve şık tasarımı, uzatma kablosu ile kablosuz erişim için en uygun konumlandırmayı yapabilmenizi sağlayan Air 2310 USB Adaptör, kolay kurulumu ve ve 802.11N standardının getirdiği gelişmiş hata düzeltme sistemleri ile kablosuz ağınızdaki bağlantı problemleri ve paket kayıpları gibi sorunları da ortadan kaldırıyor.

Air 2410 300 Mbps Kablosuz USB Adaptör

Air 2410 USB Adaptör, cafe ve restaurant sahiplerine, masaüstü ve dizüstü kullanıcılarına eski teknolojilere kıyasla 6 kat hızlı kablosuz iletişim olanağı sağlıyor.

MIMO teknolojisiyle 4 kata kadar daha fazla kapsama alanı özelliği olan Air 2410 mekanlardaki kör noktalara son vererek her yerden aynı hızda internete bağlanabiliyor. Sahip olduğu 11N teknolojisi ile 300Mbps’e varan hızlarda kablosuz veri taşıyan Air 2410, yüksek performansı ile sınırsız oyun oynama ve video izleme olanağı sunuyor.

Direk Paket Transfer (DPT) modu ile bilgisayarlar arası veri taşımayı çok daha hızlı hale getiren Air 2410 USB Adaptör, 300 Mbps veri hızı, geniş kapsama alanı ve servis kalitesi özellikleri ile kalite ve güvenlikten feragat etmeden tüm ofisleri kablosuz yapmayı hedefliyor.

Hem Air 2310 hem de Air 2410 kablosuz 802.11b/g cihazlarla geri dönük uyumlu olarak çalışabiliyor. Her iki ürün için de uzatma kablosu ile kablosuz erişim için en uygun konumlandırma yapılabiliyor.

Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı olarak üretilen Air 2310, Air 2410 ve Air 5450 modemler 3 yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ile mutlak müşteri memnuniyeti gibi AirTies’ın ürünlerinde sunduğu tüm özelliklere sahiptir.

23 Jun 2008 AirTies Bayilerini Sanal Ortamda Tek Çatı Altına Topluyor
Geliştirdiği yaratıcı teknoloji ve ürünlerle sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde kullanıcıların beğenisini kazanan AirTies; son kullanıcının istek ve ihtiyaçlarını kusursuz olarak karşılamak için 1.400 bayinin her an bilgi ve dokümantasyona ulaşacağı bir bayi portalı açtı.

Dünyanın en hızlı gelişen teknolojilerinden biri olan kablosuz İnternet teknolojilerinin etkin bir biçimde kullanılmasını hedefleyen AirTies, Türkiye’nin dört bir köşesine yayılmış bayi ağı için “AirTies Bayi Portalı”nı kurdu. AirTies, kısa bir süre önce kurduğu portalda Türkiye genelindeki bayi sayısını 1.400’e çıkardı.

Yeni projelerini bayilerine anında aktarmayı, teknik destek sunmayı ve ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermeyi hedefleyen “AirTies Bayi Portalı”ndan yararlanmak için AirTies satış noktası olmak ve İnternet üzerinden kayıt olmak yeterli. Portalın etkin tanıtımı için ilk etapta Konya, Gaziantep, Adana, Antalya ve Ankara’da bir dizi eğitim gerçekleştiren AirTies satış ekibi, ilerleyen günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu eğitimi sürdürecek.

“Bayi Portalı”nın en önemli özelliklerinin başında bayilerin projelerle ilgili teknik bilgileri portal üzerinden AirTies’a iletmesi geliyor. AirTies uzman ekipleri Türkiye sathında gelebilecek birbirinden farklı yardım taleplerine cevap vererek bayilerin daha etkin satış yapmasına yardımcı oluyor, örneğin; 4. km’lik alan üzerine kurulu bir fabrikada kablosuz ağ kaç tane dış ortam tekrarlayıcılarla kurulabileceği bilgisi portal üzerinden kısa zamanda öğrenilebiliyor. Bunun yanı sıra, bayiler portala kayıt olurken daha önce gerçekleştirdikleri projelerini belirtebiliyor, bu sayede uzmanlık alanlarına göre merkezden aktarılacak yeni projeleri uygulayarak, hem kendilerini geliştirme fırsatı hem de iş hacimlerini artırabilme fırsatını yakalayabiliyorlar.

Bayiler portal üzerinde bulunan eğitim videoları sayesinde ürünler hakkında güncel bilgiye ulaşabilecek, arzu ettikleri konuda eğitim alabilecekler. Uzmanlar tarafından koordine edilen “AirTies Bayi Portalı” üzerinden her türlü malzeme talebi, yeni teknolojilerden haberdar olabilme, fiyat bilgisi, stok durumu, ürün resimleri ve kampanyalar gibi güncel bilgilere de ulaşma imkânı bulunuyor.

Bayi Portalı projeleri ile ilgili AirTies Distribütör ve İş Ortağı Satış Müdürü Evrim Önk, “AirTies olarak kanalda en büyük hedefimiz; proje geliştiren bayi sayımızı artırmak. Bayilerimiz tarafından portal üzerinden projeler ile ilgili sorular bize ulaştığında, bu tür projelerin desteklenmesi ve koordine edilmesi için çalışan ekibimiz ile, bayilerimize destek oluyoruz. Bütün bu çalışmalarımız bayi kanalına verdiğimiz önemi göstermekte. Bayilerimiz için hayata geçirdiğimiz portalı, ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

11 Jun 2008 Matematik Köyü Öğrencileri İnternete Artık Kablosuz Bağlanacak
Nesin Vakfı tarafından 10 bin metrekare alan üzerine kurulan Matematik Köyü öğrencileri İnternete artık kablosuz olarak bağlanıyor. AirTies’ın sosyal sorumluluk projelesi kapsamında kurulan WOB-201 dış ortam kablosuz ürünü, öğrencileri kablolu hayattan kurtararak özgürleştirdi.

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürünler geliştiren AirTies, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Matematik Köyü öğrencilerinin İnternete kablosuz bağlanmalarını sağladı. Nesin Vakfı tarafından İzmir’in Selçuk İlçesi’nin Şirince Köyü yakınında 10 bin metrekarelik alana kurulan Matematik Köyü, ‘sınır tanımayan matematikçiler’i biraraya getirerek, 7’den 70’e herkesin matematik öğrendiği, öğrettiği ve düşündüğü bir bilim köyü özelliğini taşıyor.

Geçen sene Şirincede Aziz Nesinin vasiyet ettiği yerde kurulan Matematik Köyü’nde gençler, her türlü zorluğu göze alarak vahşi doğanın ortasındaki kampta hem matematik okudular, hem de enstitü binasının inşaatında çalıştılar. Matematik bilimini tüm dünyaya yaymayı amaçlayarak kurulan Matematik Köyü’nde bu sene itibari ile iki adet hamam, bir adet matematik sınıfı, bir amfi tiyatro, üç adet taştan yapılma oda, üç tane 11 odalı prefabrik ev ve bir adet mutfak bulunuyor.

İtina ile oluşturulan bu kamp için kurulumu gerçekleştirilen AirTies WOB-201 dış ortam kablosuz modemleri ile, 10 bin metrekarelik köyün her noktasından, burada öğrenim gören matematik aşığı öğrenciler hızlı, güvenli ve özgürce İnternete bağlanabilmenin keyfini yaşayacaklar. İlköğretim düzeyi eğitiminden ileri seviyedeki araştırmalara kadar birçok etkinliğin yapıldığı Matematik Köyü’nde kurulan çadırlardan, evlerden ve köyün her noktasından İnternete erişilebilecek.

Projeyle ilgili AirTies Ar-Ge Direktörü Müjdat Pakkan, “AirTies olarak AR-GE gücüne çok inanıyoruz. Bu yüzden Matematik Köyü sayesinde, Türkiye’deki genç mühendislerimizin gelişmesinin gönüllü bir şekilde sağlanması bizleri de çok mutlu ediyor. Gerek Türkiye, gerekse dünyaya yayılmış değerli Türk mühendislerinin, “ülkeleri için çalışmalarını” sağlamak hepimiz için çok önemli. Bu yolda atılan her adımı, AirTies olarak desteklemekteyiz.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Konu ile ilgili Nesin Vakfı adına açıklama yapan Prof. Ali Nesin, köyde öğrenim gören akademisyenlerin ve öğrencilerin WOB–201 dış ortam kablosuz ürünü ile internete sorunsuz, hızlı ve pratik şekilde bağlanabildiklerini kaydederek sözlerine şöyle devam etti; Köyde internet sorunsuz çalışıyor ve internete köyün her tarafından rahatlıkla bağlanılabiliniyor. WOB–201 dış ortam cihazı sayesinde köyün en kuytu köşesinde, her ağacın ve çardağın altında öğrencilerimiz; dünyayla iletişeme geçebiliyor, matematiksel bilgiye ulaşabiliyor ve araştırma yapabiliyor.

26 May 2008 Bursa'da MOBESE Projesi AirTies'a Emanet
AirTies, dış ortam cihazı WOB–201 ile bir başarı öyküsüne daha imza attı

AirTies, Bursa’nın Keles ilçesinde 512 noktayı denetleyebilen MOBESE sistemini, WOB–201 dış ortam kablosuz çözümler ile Keles İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün denetimine taşıyarak güvenlik açısından stratejik bir projeye imzasını attı.

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürünler geliştiren AirTies, bayisi Teknomax ile birlikte, Bursa’nın Keles ilçesinde 4 kamera ile 512 noktayı denetleyebilen MOBESE sistemini, WOB–201 ürünleri ile Emniyet Müdürlüğü denetimine taşıdı. Tamamlanan proje kapsamında, ilçenin stratejik noktalarından toplanan veriler merkeze hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde transfer edilerek, ilçenin güvenliği için esas olan veriler kayıt altına alınıyor.

Aralarında onlarca hatta yüzlerce metre mesafe olan bu tarz geniş alanlarda ağları birleştirmek için çok fazla alternatif bulunuyor. Birinci ve ilk akla gelen alternatif; belirlenen mesafeler arasında kablolama yapılması. Ancak bu durumda kablonun veri transferi yapabileceği mesafe geçildiğinde, kablolamayı desteklemek veri transferini sağlamak üzere araya değişik cihazlar koyma mecburiyeti ortaya çıkıyor. Bu da özellikle veri transfer mesafesi uzun olan noktalarda maliyetleri inanılmaz oranda artırıyor.

İkinci alternatif ise WOB-201 ile kurulan stabil sistemler. WOB-201 cihazı ile mesafe 4 km’ye kadar çıkartılabilirken, sistemin çalışması için de sadece 2 adet WOB-201 kullanmak yeterli oluyor. Böylece projeler, uzun mesafede düşük maliyetle gerçekleştiriliyor.

AirTies Distribütör ve İş Ortağı Satış Müdürü Evrim Önk proje ile ilgili olarak, “Bursa hedef şehirlerimizden biri olduğundan, gerçekleştirilen bu proje bizim için çok önemli. Kablosuz veri aktarımı ile, Keles İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne uzaklıkları yaklaşık 400 ile 1200 metre mesafelerdeki çeşitli konumlara yerleştirilen WOB-201’ler yardımıyla görüntü transferi gerçekleştirilerek MOBESE sistemi oluşturuldu. Proje ile, çok kalabalık meydanların izlenmesinden, araçların plakalarının detaylı takip edilebilmesine kadar önemli uygulamalar gerçekleştirilebiliyor. Kameraların görüntüleri 24 saat boyunca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından izlenerek ilçenin güvenliği sağlanabilmektedir.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Projeyi gerçekleştiren AirTies bayilerinden Teknomax firmasından Murat Turhan, “Uzun araştırmalarımızdan sonra AirTies ürünlerini tercih etmemizdeki nedenler; sağlam, kolay kuruluma ve diğer bu tip dış ortam ürünlere göre uygun maliyete sahip olmasıdır. Keles ilçesi yıldırım düşmelerinin çok sık yaşandığı bir bölge ve gerçek anlamda bu tür durumlarda zarar görmeyecek bir ürüne ihtiyacımız vardı. Proje kapsamında WOB-201 ürünlerinin kurulumu sonrasında, yıldırım düşmelerine rağmen sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmeleri seçimimizin doğru olduğunu kanıtladı. Diğer önemli bir konu olan güvenlik tarafında ise, AirTies ürünlerinde bulunan WPA2 güvenlik protokulü sayesinde problemsiz bir şekilde görüntü aktarımını gerçekleştirdik. AirTies ile oluşturduğumuz bu işbirliği sayesinde, Keles Emniyet Müdürlüğü ihtiyaçlarına uygun başarılı bir proje gerçekleştirebildik ” dedi.

Rixos Bodrum, Asaş Alüminyum, Oruçoğlu Termal Otelleri gibi geniş alanlara sahip işletmelerin de internet erişimlerinde tercih ettikleri marka olan AirTies, hedefleri arasında tüm bayilerine destek olmaya devam ederek bu tip dış ortam kablosuz çözüm projelerinin sayısını hızla arttırmak.

16 May 2008 AirTies'dan KOBİ'lere Yüksek Performanslı Switch Çözümü
Türkiye’nin en önemli Ar-Ge üretecilerinden biri olan AirTies, KOBİ’lere çok hızlı ve yüksek performanslı ağ çözümü sunan NSW-108 ethernet switch ürününü geliştirdi.

Genişbant ve Kablosuz Ağ ürünlerinde lider konumda olan AirTies, NSW-108 ile Küçük ve Orta Boy İşletmeler için ethernet switch çözümlerini de kurumsal ürünler portföyüne ekledi.

Türkiye’de 2.5 milyonu aşan ADSL modem satışıyla kullanıcılarının gözünde kalite ve güvenilirliğini kanıtlayan AirTies, modemlerinde kullandığı yüksek yerel ağ performansı ve teknolojisini, yeni ürünü NSW-108 ile KOBİ’lerin beğenisine sunuyor. 4 portlu modemler ve kablosuz erişim noktası ürünleri ile aynı ethernet platformu üzerinde geliştirilen NSW-108, AirTies Ar-Ge’sinin bilgi ve birikimini kullanıcıları ile buluşturuyor.

NSW-108, KOBİ’lere yüksek hız ve performans odaklı, aynı zamanda da pratik bir yerel ağ çözümü sunuyor. NSW-108 8 port 10/100 Mbps ethernet switch ile KOBİ’ler diledikleri yerde, uzman bir teknisyen yardımına ihtiyaç duymaksızın, hızlı ve pratik bir ağ çözümüne kavuşuyor.

Kullanıcı sayısı ve ağ trafiğinin yoğun olduğu tüm ortamlarda, güvenli, kolay ve pratik kullanımıyla yüksek bir performans sunan NSW-108; mevcut ağ yapısında hiçbir değişiklik yapmaya gerek kalmadan kolayca ağa dahil edilerek, mevcut ağı genişletilebilme yeteneğine sahip.

Özellikle iş ağlarında, 100 Mbps hızında ethernet performansı ile mükemmel bir çözüm sağlayan NSW-108, ağa istenilen sayıda ethernet uyumlu cihazın (bilgisayar, network yazıcı, IP kamera, v.b.) dahil edilmesine de olanak sağlıyor. Üstelik tüm bu cihazlarda ayrıca bir ayar yapmaya gerek kalmadan, ilgili cihazları NSW-108’e takıp çalıştırmak yeterli oluyor.

Türkiye’de 1.5 milyon combo modem kullanıcıları olduğuna dikkat çeken AirTies Pazarlama Müdürü Hatice Ayan, NSW-108’in KOBİ’lerin yanı sıra ev kullanıcıları için de ideal çözüm sunacağını belirtti. Ayan, fiyat performans oranı olarak üst seviyede konumlandıracakları NSW-108 ürünü ile, ilk yıl yüz bin adetlik satış rakamını hadeflediklerini sözlerine ekledi.

NSW-108 Switch’ler 3 Yıl genişletilmiş AirTies garantisi, 7/24 teknik destek ile mutlak müşteri memnuniyeti gibi AirTies’ın ürünlerinde sunduğu tüm özelliklere sahip.

12 May 2008 Netone ve AirTies işbirliği ADSL pazarında fark yaratacak
Turk.Net’i satın alarak bireysel pazara girme hedefi doğrultusunda, AirTies’ın bu alandaki tecrübesini dikkate alarak, Netone Telekom oluşturduğu kampanyalarda modem tarafında tercihini AirTies’dan yana koydu.

Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies, kablolu ve kablosuz modemleriyle yeni nesil telekom operatörlerinden Netone’ın tercihi oldu. Netone, yapılan işbirliği ile bireysel pazara girmek ve rekabete açılan ADSL pazarında yer almak hedefi doğrultusunda AirTies ürünlerinden RT-104 ve RT-205 modemlerini kullanma kararı aldı. Netone, AirTies ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, tek tedarikçi firma olarak AirTies’ı belirlemiş durumda. Bu kapsamda 2008 yılı içerisinde 100 bin kullanıcıya AirTies ürünleri ile ulaşmayı hedefliyor. Netone’ın AirTies’ı tercih etmesindeki en önemli unsurlar ise, kullanıcılarına sunmuş olduğu internete hızlı ve güvenli erişim, kolay kurulum, 7x24 hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyeti olarak açıklandı.

AirTies Servis Sağlayıcı Satış Müdürü Rahşan Karan işbirliğine ilişkin açıklamasında “Son kullanıcılar gibi servis sağlayıcılar tarafından da en çok tercih edilen marka olmamızda AirTies’ın vizyonunun farklılığı ortaya çıkıyor. Kendi ARGE’miz ile servis sağlayıcı iş ortağımızın alt yapısına uygun ürünler geliştiriyor ve iş ortağımızın isteklerine göre üründe özelleştirmeler yapabiliyoruz. Biz sadece olan ürünü değil iş ortağımızın istediği, ihtiyaç duyduğu ürünü sunuyoruz. Ayrıca yine kendi bünyemizde bulundurduğumuz 7/24 çağrı merkezimiz ve onarım merkezimizle satış sonrasında da iş ortağımızın verdiği hizmette önemli bir farklılık yaratıyoruz. Bu çerçevede Netone ile olan iş ortaklığımızı güzel bir sinerji yaratacağını düşünüyorum. Dinamik, kalite odaklı, farklılık yaratan bu iki şirket müşteri algısında da bu farklılığı ortaya koyarak geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacağına inanıyorum.” dedi.

Tüm servis sağlayıcılar için uyarlama yapabilen AirTies, bu işbirliği ile Türkiye’de faaliyet gösteren ISP’lerin ve son kullanıcının en çok tercih ettiği marka ünvanını güçlendirdi.

30 Apr 2008 Uluslararası IPTV Uzmanı Zvika Haas AirTies Danışmanları Arasında
IPTV teknolojileri konusunda dünyanın sayılı uzmanları arasında gösterilen Zvika Haas, Türkiye’de bir ilke imza atarak IPTV alıcısı üretimini gerçekleştiren AirTies’a danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Türkiye’de bir ilke imza atan ve IPTV alıcısı M-140’ın üretimini gerçekleştirerek tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken AirTies, büyümesini uluslararası isimlerin işbirliğiyle devam ettiriyor. Yurtdışından tersine beyin göçünü başlatan Türk şirketi olarak adından sıkça söz ettiren AirTies, dünya genelinde de ses getiren başarısını, alanlarında uluslararası projelere imza atmış yabancı isimleri danışman kadrosuna dahil ederek sürdürüyor.

AirTies’a katılan son uluslararası isim , büyük çaplı yazılım projelerinin yönetim ve geliştirilmesinde 11 yıllık bir deneyime sahip IPTV uzmanı Zvika Haas oldu. Haas, IPTV ürünleri konusunda AirTies’a danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Zvika Haas, 1996 yılında faturalama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımları konusunda pazar lideri olan Amdocs firmasında, CRM sistemleri için yazılım geliştiren grupların başında Ekip Lideri olarak kariyer hayatına başladı. Zvika Haas, 2000-2002 yılları arasında E*TRADE firmasında Yazılım Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevi boyunca İsrail ve Amerika’da Java yazılımı üzerinde geliştirme yapmakta olan grupların yöneticiliğini yaptı. 2002-2006 yılları arasında ise, genişbant altyapı operatörleri ve servis sağlayıcılar için IPTV uygulamaları geliştiren Orca Interactive’de Ar-Ge Müdürü idi. İleri IPTV çözümlerine dayalı olan IPTV alıcısı ürünleri ile ilgili tasarım ve geliştirme süreçleri üzerine çalıştı. Haas, 2006-2008 yılları arasında, yine aynı şirkette Satış ve Pazarlama Müdürü olarak çalışmış bir isim.

1996 yılında Bar Ilan Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve İstatik Bölümü mezunu olan Haas, IPTV, IPTV Middleware yazılım teknolojileri ve geliştirme metodolojileri konusunda uluslararası uzmanlıklara sahip bir isim.

8 Apr 2008 AirTies, Kablosuz Ağlar Uzmanı Tansel Kaya'yı Kadrosuna Dahil Etti
Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies kadrosu yeni bir atama ile daha da güçlendi… Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren; IPTV yatırımlarına devam eden AirTies, Intel’de vPro Yazılım Çözümleri Mimarı olarak görev yapan Tansel Kaya’yı kadrosuna dahil etti. Kaya, AirTies kadrosuna Kablosuz Ürünler Ürün Müdürü olarak katıldı.

Son olarak tanıtımını gerçekleştirdiği IPTV alıcısı M-140 ve vPro destekli RT-215 ile dikkatleri üzerine çeken AirTies’da yeni bir isim… Faaliyet gösterdiği kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren ve bu alanda yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies, Kablosuz Ürünler Ürün Müdürü görevine getirilen Tansel Kaya ile daha da güçlendi.

Kariyer hayatı, 1999 yılında Plus Tasarımın’ın kurucu ortağı olarak başlayan Tansel Kaya; 2003-2004 yılları arasında Draper Labs’ta alt yapıdan bağımsız ağlar üzerine çalıştı, 2004-2006 yılları arasında da Quallcomm Flarion Technologies’de ilk 4G teknolojilerinden biri olan Flash-OFDM’i geliştiren ekipteydi. Kaya, AirTies kadrosuna dahil olmadan önce ise Intel’de, VPro teknolojisi ve WiMAX üzerine Yazılım Çözümleri Mimarı olarak görev yapıyordu.

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tansel Kaya, yüksek lisansını da kablosuz ağ güvenliği alanında Northeastern Üniversitesi’nde yapmış. Kaya, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.

8 Apr 2008 Türkiye'de "AirTies" Diyenlerin Sayısı 2 Milyona Ulaştı
Türkiye’de 2 milyon internet kullanıcısı AirTies dedi. 4 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde 2 milyon kullanıcı sayısı ile yüzde 60 Pazar payı ile lider AirTies’in yeni hedefi ise 2008 yılı içinde 1 milyon modem daha pazarlayarak toplam 3 milyon modem sayısı ile Türkiye’deki ADSL kullanıcılarının yarısından fazlasına ulaşmak.

Rixos Bodrum, Asaş Alüminyum, Oruçoğlu Termal Otelleri gibi geniş alanlara sahip işletmelerin de internet erişimlerinde tercih ettikleri markanın da AirTies olduğuna dikkat çeken AirTies Distribütör ve İş Ortağı Satış Müdürü Evrim Önk, AirTies’in 4 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde bu büyük başarıya imza atmasını sağlayan unsurları ise “Müşteri mennuniyeti ve kalite odaklı hizmet anlayışımız, internete güvenli erişim, tek tuşla kurulum, internete hızlı erişim, otomatik güncelleme ve 7x24 saat hizmet veren çağrı merkezi gibi internet kullanıcısı için hayatı kolaylaştırması” şeklinde sıraladı.

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies sene başı itibarıyla 4.5 milyon internet kullanıcısının olduğu Türkiye’de 2 milyon kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz ay, evdeki mevcut televizyonların internet üstünden yayınları almasını sağlayan ve isteğe bağlı program izlemeyi mümkün kılan IPTV alıcısını üreterekdünyanın sayılı STB üreticilerinden biri olarak adından sıkça söz ettiren AirTies’ın modem pazarındaki yeni hedefi ise 2008 yıl sonunda 3 milyon kullanıcı sayısını aşmak.

2008 yılı sonunda Türkiye’de 3 milyonun üzerinde kişinin AirTies modemlerle internete bağlanacağını ifade eden Önk, Airties’in yeni hedefi hakkında ise şunları söyledi:

“Tüketicinin ihtiyaçlarına göre geliştirdiğimiz teknolojiler ve bu teknolojilere sahip ürünlerimizle artık Türkiye’de ADSL abonesi olan nerdeyse her ikievden birinde AirTies modem var. Bunu, müşteri odaklı hizmet anlayışımız, kalite odaklı hizmet anlayışımız, internete güvenli erişim, tek tuşla kurulum, internete hızlı erişim, otomatik güncelleme ve 7x24 saat hizmet veren çağrı merkezi gibi internet kullanıcısı için hayatı kolaylaştıran özelliklerimizle 4 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içinde yüzde 60 pazar payına ulaşarak gerçekleştirdik. Çünkü AirTies geleceğin teknolojisini bugün üretme gücüyle ve sahip olduğu AR-GE ile hızla büyümeye devam edecek. Türk Telekom’un stratejik iş ortağı olmamız da bunun en büyük göstergelerinden biridir.” dedi.

28 Mar 2008 AirTies vPro Modem İle Bilgisayarlara Virüs Saldırısında Bile Uzaktan Teknik Destek Gerçek Oluyor
AirTies, Intel ile birlikte geliştirdiği Vpro teknolojili modem sayesinde, bilgisayar arızalarının uzaktan tek tuşla onarılmasını mümkün hale getirdi.
Modem, bağlı bulunduğu bilgisayarların virüs saldırısına maruz kalması durumunda bile, kullanıcı çalışmalarına devam ederken, teknik destek ekibine haber veriyor, onarım eş zamanlı olarak başlıyor.

Bir gece vakti, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bilgisayarınızın çalışmadığını düşünün. Windows’u açamıyorsunuz, kurtarma araçlarına ve internete erişemiyorsunuz… Intel’in geliştirdiği Vpro teknolojisi ve AirTies sayesinde artık bu korkutucu durumda yalnızca modeminizdeki bir tuşa basarak yardım alabilir, bilgisayarınızın BIOS seviyesine kadar uzaktan onarılmasını sağlayabilirsiniz.

AirTies, Intel ile birlikte bir yıldır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda, “dünyada ilk kez” kullanıcıların tek bir tuş ile teknik destek talebinde bulunacakları bir modem üretti. Haziran 2008’de piyasaya çıkacak olan, Vpro teknolojiye sahip modemler ile son kullanıcı ve KOBI’ler için “çözüm odaklı 7x24 teknik destek” artık mümkün olacak. Vpro destekli ana kartın içinde bulunan elektrik ve ethernet kartları takılı olduğu sürece aktif olan yönetim motoru; üzerinde bulunan web sunucusu sayesinde uzaktaki yönetim konsolları ile güvenli bir biçimde iletişim kurabiliyor. Böylece virüs saldırısı ya da dosyaların izinsiz kopyalanması gibi acil müdahale gereken durumlarda bile bilgisayar uzaktan açılıp kapatılarak, hataların görüldüğü Dos ekranı ve BIOS gibi seri bağlantı ile görülebilen ekranlar, bir başka makineye aktarılabiliyor.

Modemin yönetebildiği bir başka önemli süreç ise envanter ve hata kayıtlarını kapsıyor. Bilgisayarlar kapalıyken ya da işletim sistemi açılmadığı zaman bile, bilgisayarın içinde hangi işlemcinin olduğu, hangi slotta ne kadar RAM takılı olduğu, hangi model hard diskin bulunduğu ve eğer kayıt tutulmuşsa hangi yazılımların bulunduğu görülebiliyor. Ayrıca bilgisayarın başına gitmeden de aşırı ışınmış CPU’lardan, çalışmayan fanlardan ve bozuk hard disklerden haberdar olunabiliyor, bunlardan kaynaklanacak sorunlar oluşmadan çözülüyor.

AirTies Vpro modemlerin güvenlik boyutunda da önemli özellikleri bulunuyor. Bunlardan ilki, her bir AirTies Vpro modemin kendi güvenlik duvarının olması. Böylece istenmeyen trafik, donanım seviyesinde engelleniyor. Virüs bulunan bilgisayar, otomatik olarak tespit edilerek, etrafına zarar vermesi engelleniyor ve bulunduğu ağdan izole ediliyor. Böylelikle, virüs bilgisayarı tümüyle ele geçirse bile, çalışmalar aksamadan devam ediyor. Donanım seviyesinde ağ bağlantısı kapatılarak, teknik destek ekibine haber verilebilmesi mümkün hale geliyor.

20 Mar 2008 AirTies Bu Kez De Apple'ın Dahi Çocuğu Denkhan Şamilgil'i Transfer Etti
AirTies’ın tersine beyin göçü yaptırdığı isim sayısı 19’a yükseldi

Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren; IPTV yatırımlarına devam eden AirTies’a, Denkhan Şamilgil IPTV Ürün Müdürü olarak katıldı

Son olarak tanıtımını gerçekleştirdiği IPTV alıcısı M-140 ile dikkatleri üzerine çeken AirTies’da yeni bir isim… Faaliyet gösterdiği kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren ve bu alanda yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies, IPTV Ürün Müdürü görevine getirilen Denkhan Şamilgil ile daha da güçlendi.

Kariyer hayatı, 1992-1994 yılları arasında University of Miami Coral Gables’ta Pazarlama Bölümü’nde Araştırma Asistanı olarak başlayan Şamilgil; 1994-2000 yılları arasında Deneba Software Miami’de Üst Düzey Yazılım Mühendisi, 2000-2005 yılları arasında Kaliforniya’da bulunan Apple Computer’da DVD Uygulamalar Grubu’nda Üst Düzey Yazılım Mühendisi Teknik Lideri olarak “iDVD” yaratıcı ekibi içerisinde çalıştı. Şamilgil son olarak 2005-2008 yılları arasında ise ST Microelectronics A.Ş.’de Ev Video Sistemleri Bölümü Takım Lideri olarak görev yaptı.

1992 yıllında Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektoronik Bölümü’nden mezun olan Denkhan Şamilgil, mastırını ise 1994’te Miami Üniversitesi’nde İşletme üzerini yapmış.

1998 yılında Türkiye’yi Uluslararası Fizik Olimpiyatları’nda temsil etmek üzere TÜBİTAK tarafından görevlendirilen ekipte yer alan Şamilgil, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca biliyor.

1 Mar 2008 AirTies Televizyonun Kurallarını Değiştiriyor
AirTies ile televizyon yayını İnternetten gelecek, evin içinde tek tuşla dolaşacak. AirTies, evdeki mevcut televizyonların internet üstünden yayınları almasını sağlayan ve isteğe bağlı program izlemeyi mümkün kılan IPTV alıcısını üretti. AirTies, tamamen yerli kaynaklarla gerçekleştirilen ve M-140 adı verilen kutusuyla önce Rusya, ardından Avrupa ve ABD pazarına girecek.

Türkiye, Dünyada bir trendi doğuş noktasında yakalıyor. Beyaz eşyadan IT sektörüne kadar tüm dünya dikkatini bu alanda çıkacak yeniliklere çevirmiş durumda. AirTies geliştirdiği tüm teknolojilerde ve ürünlerde olduğu gibi, IPTV alıcısını da son kullanıcı için günlük hayatın sıradan ve alışılmış bir parçası haline dönüştürüyor. İstenen programın arzu edildiği zaman seyredilmesi için internet üstünden transfer edilmesi anlamına gelen IPTV, AirTies’ınTürk mühendisleri tarafından yeniden yaratıldı.

Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies, dünyada televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiren IPTV alıcısının üretimini Türkiye’de gerçekleştiriyor. 30 yıl çalıştığı Silikon Vadisi’nde “ABD’de teknolojiye yön veren 10 kişi” listesine girmeyi başaran Bülent Çelebi’nin 2003’de Türkiye’de kurduğu AirTies böylece dünyanın sayılı STB üreticilerinden biri oldu. AirTies Ar-Ge departmanı tarafından Sabancı Üniversitesi ortaklığıyla, tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen STB’ye M-140 adı verilirken, cihaz sahip olduğu özelliklerle dünyada pek çok ilke imzasını attı.

4 yıl önce AirTies’ı kurarken, hedeflerini “Tamamen yerli kaynaklarla bir dünya markası olmak” olarak belirlediklerini hatırlatan AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, genç bir şirket olarak henüz dünyada çok yeni olan bir teknolojiye imza atmaktan ve en önemlisi de bunu Türkiye’deki Ar-Ge ekibi ile geliştirmekten büyük gurur duyduklarını vurguladı.

TÜRKİYE IPTV’YE HAZIRLANIYOR

Özellikle internet servis sağlayıcıları ve içerik üretenler tarafından beklenen IPTVnin Türkiye’de de içerik ve dağıtım açısından 2008 yılının son çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Teknolojik alt yapı hazır olduğu anda AirTies’ın M-140 ile IPTV’ye geçişi sağlayacağını ifade eden Çelebi, “M-140’lar fiberoptik kablo ile internet bağlantısı olan yerlerde en verimli şekilde kullanılabilecek. Ancak normal bakır tellerle sağlanan hızlı ADSL bağlantısında da sorunsuz bir şekilde internet üzerinden TV yayınları izlenebiliyor” dedi. Çelebi, IPTV’nin görüntü kalitesinin geleneksel televizyonlardan çok daha iyi olacağını belirtirken, “İnternet üzerinden yüksek çözünürlüklü (HD) yayınlar yapmak için VDSL gerekiyor. VDSL2 altyapısı ile Türkiye de HD yayınlara geçebilecek” diye konuştu. Akademik çıktıların toplumsal ve ekonomik değere dönüştürülmesine Sabancı Üniversitesi’nin çok önem verdiğini belirten öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özgür Gürbüz ve Yrd. Doç. Dr. Özgür Erçetin, bilimsel araştırmalarının gerçek bir üniversite-sanayi işbirliğinde hayat bulmasından mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

“M-140 İLE TÜRKİYE MERKEZLİ DÜNYA MARKASI OLACAĞIZ”

AirTies olarak odak noktalarının yurtdışı pazarlar olduğunu kaydeden Bülent Çelebi, konuşmasına şöyle devam etti: “Hedefimiz, Türkiye sınırları içinde katma değer yaratan, Türkiye’nin örnek şirketi olarak dünyaya açılmak. Çünkü AirTies’ın Türkiye’deki başarısı, Ar-Ge gücünden kaynaklanıyor. Biz Türkiye’nin “teknoloji alanında dünya markası yaratma” hedefi için talibiz. STB’nin bu hedef için çok önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Bugüne kadar Türkiye pazarında önemli başarılara imza attık, hızla büyüdük. Ama AirTies bununla yetinmeyecek, bizden yeni haberler duymaya devam edeceksiniz.”

EKİBİN TAMAMI TÜRK

Çelebi, AirTies’ın önümüzdeki 5 yıl içindeki hedefini ise Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika’yı kapsayan EMEA bölgesinde liderlik olarak özetledi.

M-140’ın tamamen AirTies’ın Ar-Ge gücü ile gerçekleştirilmiş olmasının her şeyden önemli olduğunu ifade eden AirTies Ar-Ge Bölüm Başkanı ve AirTies kurucu ortaklarından Metin Taşkın, bu gücün de etkisiyle M-140’ın diğer IPTV alıcılarından üstün olan yönlerini ise şöyle açıkladı:
“Son kullanıcı açısından kurulumu ve kullanımı çok kolay, az yer kaplayan, sessiz, düşük maliyetli bir kutu. Bununla birlikte, internet kullanımı, uzaktan yönetim ve güncelleme, tak çalıştır gibi özellikleri var. Opsiyonel olarak eklenebilecek bir USB adaptör sayesinde ev içerisinde kablosuz video aktarımına imkan veren bir ürün olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Kablosuz video aktarımında genelde karşılaşılan görüntü kalitesi problemlerini çözen, patent başvurusu yapılmış, AirTiesa özgü "Mesh" teknolojisini kullanıyor. Bunun yanında, güvenlik ve kaliteli kablosuz iletişim ayarlarını otomatik olarak yapıyor. Kullanıcın bir düğmeye basması yeterli. Bu yönleriyle, servis sağlayıcılarının kurulum ve kullanıcı desteği maliyetlerini de minimumda tutmalarına büyük destek veriyor. AirTies’ın geleneksel olarak güçlü satış sonrası desteği de göz önünde bulundurulursa, IPTV alanında çok farklı ve kaliteli bir seçenek sunan bir ürünümüz var.”

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

Türkiye’de uzun zamandır hayali kurulan üniversite sanayi işbirliğinin en önemli örneklerinden birini hayata geçiren Sabancı Üniversitesi öğretim görevlilerinden Dr. Özgür Gürbüz ve Dr. Özgür Erçetin üniversitenin katkılarını şöyle açıkladı:
“Airties M-140, TTGV ve TEYDEB tarafından desteklenen Kablosuz Örgü (Mesh) Ağlar Projesi’nin bir sonucu. Bu projede AirTies erişim noktalarına örgü özelliği ve ağ üzerinden görüntü/video trafiğinin kaliteli bir şekilde taşınabilmesi için yeni algoritma ve protokoller tasarlandı. Projede iki yıl boyunca altı lisans ve bir lisansüstü öğrencimiz görev aldı. Proje sonucunda patent alındı ve bu süreçte yapılan çalışmalar bilimsel makale haline getirilerek yayımlandı.

AirTies Hakkında

AirTies, EMEA bölgesinde ev kullanıcıları ve küçük, orta boy işletmeler için 4 temel wireless ürünü (yüksek hızda internet erişimi/ADSL, kablosuz LAN, internet üzerinden telefon/VoIP, Wi-Fi telefon ve internet üzerinden TV/IPTV) geliştiren ve pazarlayan bir firmadır.

AirTies, Şubat 2004‘te ABD Silikon Vadisi’nden gelen idari ve teknik bir ekip tarafından EMEA pazarında liderlik hedefleyen stratejik amaç doğrultusunda kurulmuştur. AirTies şu an Avrupa geniş bant pazarında büyüme hedeflemektedir. Ürün geliştirme konusunda çip üreticilerine bağımlı olan rakiplerinin aksine AirTies kendi ürünlerini tasarlayıp geliştirmekte ve ürünlerle birlikte teknik destek sunmaktadır. Aynı zamanda nihai kullanıcılara haftada 7 gün 24 saat teknik destek sağlamaktadır.
18 Feb 2008 AirTies'da Yeni Bir İsim; Özgür Çandır
AirTies insan kaynağı, şirketin sürekli büyümesine paralel olarak güçlenmeye devam ediyor

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies istikrarlı ve hızlı büyümesine insan kaynaklarını da güçlendirerek devam ediyor. Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies’da VoIP Ürün Yöneticisi Görevine Özgür Çandır atandı.

2005 – 2006 yılları arasında Nortel Netaş Telekomünikasyon’da Yazılım Tasarım ve Destek Mühendisliği yapan Çandır, departman sorumluluğu dahilindeki yazılım kısımlarının, şirket ve hedef kitlenin yapı-özelliklerine göre tasarım geliştirilmesinde görev aldı. Nortel’in VoIP tabanlı ürünü SIP telefon hatlarının servis yazılımlarında meydana gelen hataları tespit ederek raporlayan Özgür Çandır, sorunlu yazılımların bütünlüğünü bozmadan çözümler üretiminde çalışmış bir isim.

University of Ottawa Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olan Özgür Çandır, yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 2002–2003 yılları arasında University of Ottawa Mezunlar İrtibat ve Destek Bürosu’nda İletişim ve Üniversite Kalkınma Kampanyası Sorumlusu olarak görev yapan ve üniversite zamanı yönetim sertifikası da almış olan Çandır, lisanlı bir kürekçi. 1996-1998 yılları arasında Fenerbahçe Kürek takımında Türkiye şampiyonluklarına imza atan Çandır, 1997 yılında FB Yıldız Kürek Takımı’nın en değerli sporcu ödülüne layık görüldü.

21 Jan 2008 Sinerjitürk Konferansı'nın Yıldızı AirTies Oldu
Konferans süresince Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünen şirket yöneticileri ile görüşen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, konferans sonunda Aneltech ile gerçekleştirilen işbirliğini duyurdu. Çelebi, Saynet ile birlikte Ar-Ge faaliyeti yapmak konusunda görüşbirliğine vardıklarını da açıkladı.

2004 yılından bugüne güçlü Ar-Ge ekibiyle, kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda, geleceğin teknolojisini bugünden üreterek adından söz ettiren AirTies, 17 – 20 Ocak 2008 tarihlerinde …. (Şehir) gerçekleştirilen SinerjiTürk Konferansı’nda yer aldı. Konferansa katılan tüm konuşmacıların, Türkiye’nin Ar-Ge konusundaki başarılı örnek şirketi ise AirTies oldu. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv AirTies’ın başarısına atıfta bulunurken, konferansın kapanış konuşmasını yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım “Türkiye’de modem üreten firmalar var. Onlar, Türkiye’de bunun yapılabildiğini herkese gösterdiler.” dedi.

Ar-Ge ve inovasyon kültürünü geliştirmek, Türkiye’nin bir teknoloji üretim ve geliştirme merkezi olma hedefine doğru güçlü bir katkı sağlamak temel amacı ile organize edilen SinerjiTürk’ün konuşmacılarından önemli konuşmacılarından biri de AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi idi.

Çelebi, SinerjiTürk konferansında yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin bölgesinde daha güçlü bir ekonomiye sahip olabilmesi için, Türkiye’de Ar-Ge’ye verilen önemin artırılması ve daha etkin bir biçimde yapılması konusundaki gereklilikleri ortaya koydu.

AirTies konferansta iki yeni işbirliğini açıkladı…

Konferansın süprizi ise AirTies Yönetim Kurulu Başkasnı Bülent Çelebi ve Aneltech’den Mobil Şebekeler İş Birimi Yöneticsi Mustafa Aykut’un, birlikte bir “sinerji” yaratarak M-140 ürününü Türkiye’de üretmeye başladığını açıklamaları oldu. Rusya’daki kullanıcılar için üretilen IPTV Alıcısını bu konferansta görücüye çıkaran iki firma, Türkiye’de bu tip ortaklıkların sayısnın artmasının konferansın hedefi olan sonucun ihtiyaç duyduğu gelişmelerden biri olduğunu belirttiler.

Konferansa katılan SayNET ile görüşen Bülent Çelebi, SayNET Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Saygın ile birlikte Ar-Ge faaliyeti yapmak konusunda görüşbirliğine vardılar

28 Dec 2007 AirTies Modem Kullananların Kablosuz Güvenlik Konusunda Başları Ağrımıyor
AirTies kullanıcıları üst seviye kablosuz güvenlik teknolojilerini kolayca kullanıyorlar

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda, geleceğin teknolojisini bugünden üreten, global düşünerek yerel hareket eden AirTies’ın Ar-Ge ekibinde, kablosuz güvenlik konusunda uzman bir ekip bulunduruyor ve bu ekip, AirTies kullanıcılarının İnternet’in tehlikelerinden korunabilrmelerini Otomatik Kablosuz Şifreleme ile sağlıyor.

AirTies Hizmet Programı hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra, Kablosuz Güvenlik Ayarları’nı da kolayca kurabilme imkanı ile de birlikte sunuluyor. Yenilenen program, bilgisayarın işletim sisteminde kablosuz ağları otomatik tarama ve AirTies modeminin sinyaline kendiliğinden bağlanarak şifre oluşturabilme özelliğine de sahip. AirTies modemlerinin şifreleme metodları arasında WPA ve özellikle Amerikan ordusunun da kullandigi kırılması imkansız WPA2 şifreleme özelliklerine sahip olunması sayesinde kullanıcılar içleri rahat olarak güvenli bir şekilde internete bağlanabiliyorlar.

AirTies modemleri ne kadar güvenli?

Kablosuz yerel ağ iletişiminin ilk çıktığı yıllarda Kabloya Eşdeğer Gizlilik (WEP) denilen bir şifreleme metodu kullanmakta idi. WEP şifreleme metodunun güvenli olmadığı çok kısa sürede anlaşıldı ve WEP şifresini kırmaya yarayan birçok korsan program ortaya çıktı. Kablosuz ağların güvenli olmadığı inancı WEP şifrelemesinin zayıflıkları ortaya çıktıktan sonra yayıldı. Bunun üzerinde Kablosuz yerel Ağ standardını oluşturan Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Odasının IEEE802.11 grubu uzun çalışmalar sonucunda 24 Haziran 2004te 802.11i, yani WPA ve WPA2 güvenlik standardını oluşturmuştur. WPA ve WPA2 kablosuz güvenlik metodlarında kablosuz ağa yapılabilecek olan birçok saldırıya karşı geniş önlemler alınmıştır ve bu standardlara uygun kablosuz cihazların tamamen güvenli oldukları bütün endüstri tarafından kabul edilmiştir. WPA2 güvenlik methodu 13 Mart 2006 tarihinden itibaren WI-FI sertifikası almak için zorunlu hale getirilmiştir.

Bugün kullanılan kablosuz cihazların hemen hemen tamamı WPA ve WPA2 desteklemektedirler. Özellike WPA2de kullanılan Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) metodunun ABDnin devlet birimleri tarafından gizli ve çok gizli bilgilerinin şifrelenmesinde kullanılabilecek kadar güvenli olduğu Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından 2006 yılında açıklamıştır. Bu açıklama ile birlikte tarihte ilk defa ABD devleti tarafından çok gizli bilgileri şifrelemekte kullanılan bir metodun halk tarafından da kullanılması mümkün olmuştur. AES şifrelemeyi desteklemeyen daha eski kablosuz cihazlar için AES yerine WEP şifreleme metodunu kullanan WPA metodunun kullanılması önerilir. WPAde AES şifrelemesi kullanılmamasına rağmen Temporal Key Integrity Protocol (TKIP) denen bir protokol sayesinde WPA2 kadar olmasada oldukça güvenli bir kablosuz ağ sağlamaktadır. Bu protokol kablosuz ağ üzerindeki WEP şifresinin düzenli olarak değiştirilerek yayınlanmasını sağlamaktadır. Şifrenin düzenli olarak değiştirilerek yayınlanması, uzman hacker’ların dahi paketleri dışarıdan dinleme yoluyla şifreyi çözmesini imkansız hale getirmektedir.

WPA ve WPA2 standardları tam kablosuz ağ güvenliği problemini tamamen çözmesine rağmen, eskiden kullanılan WEP şifrelemesinin kötü şöhretinden kaynaklan alışkanlıkla kablosuz bağlantı kullanmanın güvensiz olacağı yönünde yanlış beyanatlar verilmektedir ve kullanıcılar yanış yönlendirilmektedir. Bu kadar güvenli bir şifreleme metodlarının kırılması sadece kullanıcı hatası yoluyla mümkün olabilmektedir. En genel olarak yapılan hata cihazlara kaydedilen şifrenin saldırganlar tarafından çok kolay tahmin edilebilen ve kısa bir kelime olması gelmektedir. Kolay tahmin edilebilen bir şifre kullanmak sadece kablosuz ağlar için değil herhangi bir işlem (banka kartları, kredi kartları, email erişimi gibi) için güvenlik açığı teşkil eden bir durumdur.

Özet olarak kabosuz ağ bağlantısı kullanıyorsanız, kablosuz ağ cihazlarınızda, WPA2 veya cihazlarınız WPA2 desteklemiyorsa WPA şifreleme metodunu aktifleştirip kolayca tahmin edilemeyecek ve mümkün olduğunca uzun şifreler kullanırsanız ABD devlet birimlerinin kullandığı ölçüde güvenli bir kablosuz ağa sahip olabilirsiniz. Bu şekilde kullanıldığı takdirde bu şifreleme teknikleri, bırakın sıradan internet korsanlarını en uzman hackerlar tarafından bile kırılamazlar.

AirTies kullanıcılarının kablosuz teknik herhangi bir teknolojik bilgi birikimine sahip olmaksızın, sadece birkaç tıklamayla ADSL hattını güvence altına alabilmesi Otomatik Kablosuz Şifreleme teknolojisi ile sağlanıyor

19 Dec 2007 Yunanistan'a AirTies Çıkarması
AirTies Yunanistan’a derman oluyor - Türkiye’nin araştırma ve geliştirmeye en çok kaynak aktaran firmalarından AirTies, Türkiye’de yarattığı ürün ve bilgi birikimini yurt dışına açıyor: Yunanistan’da ofis açarak etkin bir satış ve pazarlama yapısı kuran AirTies yerel kanallara daha iyi ulaşabilmek için Stathis Dimitriadis’i ülke müdürü olarak atadı

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda, geleceğin teknolojisini bugünden üreten, global düşünerek yerel hareket eden AirTies Yunanistan’da ilk ofisini açtı, Yunanistan ofisine ülke müdürü olarak Stathis Dimitriadis’i atadı.

Yunanistan’ın büyük servis sağlayıcılarına en kaliteli şekilde hizmet verebilmek için yeni dağıtım kanalları oluşturma çalışmalarında sona gelindi. Perakende devleri ile görüşmelerini sürdüren AirTies, ürünlerini Yunanistan mağazalarının raflarına taşımayı hedefliyor. AirTies ürünleri, çok yakında Mediamarkt, Dixons gibi mağazalarda yerini alacak. 1 milyon ADSL abonesi bulunan Yunanistan’da, AirTies’ın hedefi, 2008 sonu itibariyle %20 Pazar payına ulaşmak.

Yunanistan’a Özel İnnovasyon

Avrupa’nın diğer şebekelerinden farklı olarak hem ISDN hem de PSTN şebekenin olduğu Yunanistan’da iki ayrı modem kullanılıyor. Ülkedeki bu yapı yüzünden operatörler kullanıcılara iki farklı modem vermek zorunda kalıyor ve son kullanıcılar ise hangi modemi almaları gerektiği konusunda zorlanıyorlar. Bu ülkedeki sorunu gören AirTies, etkin Ar – Ge gücünü kullanarak, dünyada bir ilke imza attı ve Yunanistan için devrim niteliğinde bir çözüm üretti: Yunanistan için özel üretilen modemler sayesinde; artık kullanıcılar iki ayrı bağlantı tipini tek bir modemde birleştirdi. Artık kullanıcılar tek bir modem üstünde Annex A ve Annex B standartlarını, yani hem ISDN hem PSTN kullanma imkanına kavuştu. Bu yeni teknolojiyi sunmakla da yetinmeyen AirTies, Yunanistan’da aynı Türkiye’deki gibi bir çağrı merkezi açarak bu ülkedeki kullanıcılara kendi dillerinde istedikleri zaman hizmet ve destek sunmaya başladı.

Stathis Dimitriadis Kimdir?

AirTies Yunanistan ülke müdürü olan Stathis Dimitriadis, 2000 yılından bu yana Yunanistan’da lider servis sağlayıcılarından biri olan OTENet firmasında Perakende Satış Müdürü olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde hem satış hem de satış destek ekibine süpervizörlük yaptı. Bu görevlerinin yanında firmanın tüm satış ağındaki yıllık iş anlaşmalarının, ilişkilerinin yaratılmasında ve sürdürülmesinde görev aldı.

Dimitriadis, 1992 – 1997 yılları arasında hızlı tüketim ürünleri sektöründe bulunan Elgeka ve donanım, yazılım şirketi olan Microland firmasında kurumsal müşteri yöneticisi olarak görev alarak büyük ölçekli firmalara hizmet etti.

13 Dec 2007 Küçük Dev Kabloyu Tarihe Gömüyor
AR-GE yetenekleri geçtiğimiz hafta “TESİD Yaratıcılık Ödülü” ile bir kez daha ödüllendirilen AirTies, masaüstü bilgisayarların da bağlantı kablolarından kurtularak kablosuz dünyaya adım atmasını sağlayacak WUS-201 cihazını kurumsal ve bireysel kullanıcıların beğenisine sundu.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden AirTies, taşınabilir bilgisayar kullanıcılarının yaşadığı kablosuz özgürlüğü masaüstü bilgisayar kullanıcılarının da yaşaması için harekete geçti. AirTies AR-GE ekibi; yüksek teknolojik özelliklere sahip, cebe sığacak kadar küçük ve kolay kurulan WUS-201’i üretti.

WUS-201 ile güvenli ve hızlı bağlantı

WUS-201, masaüstü bilgisayarlar ve kablosuz bağlantı özelliği olmayan dizüstü bilgisayarlar için mükemmel bir çözüm sağlıyor. Eski PC’lerde dahi bulunan ve teknoloji standardı haline dönüşen USB girişlerden bilgisayara bağlanan WUS-201: WPA2, WPA ve WEP teknolojilerini destekleyerek bağlantı için mümkün olan en üst düzeyde güvenlik sağlıyor.

Bunların yanısıra, bağlantı alanında geriye dönük standartların tamamını destekleyen WUS-201, 802.11 b/g standartlarında tüm bağlantı türlerine hizmet verebiliyor. Son teknolojilere sahip 802.11 g tipi bir bağlantı sağlayan bir modemle saniyede 54 megabit hız sağlayabiliyor.

Güçlü veri aktarımı

WUS-201, küçük boyutlarından beklenmeyecek kadar güçlü bir veri aktarım kapasitesine sahip: dış mekanlarda 400, iç mekanlarda ise 100 metre mesafeye veri aktarımını başarıyla gerçekleştiriyor. Bu minik dev, ayrıca Mesh Network adı verilen bir AirTies klasiği olan kapsama alanını genişletmeye yönelik ilave cihazların yarattığı ortamı da destekliyor.

AirTies, WUS-201’in tüm benzersiz özelliklerinin yanı sıra 3 yıl genişletilmiş garantisi ve 7/24 destek veren çağrı merkeziyle Türkiye’nin en mutlu müşteri kitlesini yaratmayı hedefliyor.

7 Dec 2007 TESİD "Yaratıcı Fikir" ödülü AirTies'a verildi
2007 Türk Elektronik Sanayiciler Derneği (TESİD) Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Kadir Has Üniversitesi’nde yapılan törenle sahiplerini buldu. ‘Büyük Firma’ alanında beş, ‘KOBİ’ alanında dokuz firma olmak üzere toplam 14 firmanın finale kaldığı “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 2007” kapsamında verilen “Yaratıcı Fikir” ödülünü AirTies kazandı. Ödülü, AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ve Teknoloji Direktörü Metin İsmail Taşkın birlikte aldılar.

AirTies, firkin yaratılması kategorisinde verilen bu ödüle Wireless Video Trasmission projesi ile layık görüldü.

AirTies Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Wireless Video Trasmission, kablosuz ağlar üzerinden iletilen paketlerin, içeriğine göre zamanlama kullanarak servis kalitesi sağlayan kablosuz yerel ağ cihazları niteliğini taşıyor. Wireless Vide Trasmission, kablosuz yerel ağ üzerinden kaliteli bir şekilde ses, görüntü ve veri aktarımını gerçekleştiriyor.

AirTies, Wireless Video Trasmission teknolojisi ile geliştireceği yeni ürünleri, Türkiye’de ve yurtdışında pazarlamayı planlıyor. Örnek bir şirket olarak, Türkiye’de yüksek katma değer yaratan AirTies, Ar-Ge’sini Türkiye’de Türk mühendisleriyle yapıp Türkiye çevresindeki ülkeler hedeflenerek kurulmuştur. Pazarda farklılaşan ürünler yaratmak, kaliteyi artırmak, yüksek ve sürekli müşteri memnuniyeti sağlamak; aynı zamanda sorunsuz ürünleri sayesinde teknik destek masraflarını azaltmak gibi amaçlarını hayata geçirmiş bir şirket. Bu amaçlar doğrultusunda Türkiye modem pazarında %60’lık bir pazar payına ulaşmıştır. Türkiye’de yakaladığı başarıyı yurtdışına taşımaya başlayan AirTies, geliştirdiği teknolojileri yeni ürünlerinde de kullanarak yurtdışında ticari başarı hedefliyor.

1999 yılından bu yana her yıl düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, Türk elektronik ve bilgi teknolojileri sanayinde yenilik ve yaratıcılık konusunda başarılı firmaların ve ürünlerinin Türk kamuoyunda ve sektör içerisinde başarılarını vurgulamayı hedefliyor.

4 Dec 2007 Peter Nixon AirTies'da
Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies istikrarlı ve hızlı büyümesine insan kaynaklarını da güçlendirerek devam ediyor. Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies’da, Ses İletimi Sistemleri ARGE Grup Yöneticisi görevine Peter Nixon atandı.

2003 yılından beri Suntel’de ortak ve teknoloji başkanı olarak görev yapan Nixon, bu süre içerisinde çözüm ortakları olan Novell, Vodafone ve Cisco gibi firmalarla birlikte Türkiye’de kamu alanında Belbim, banka alanında HSBC, özel sektörde Şişecam gibi önemli kuruluşlar için network altyapısının kurulumu ve desteği, linux danışmanlığı gibi projelerde yer almış. Ayrıca uzman olduğu VoIP teknolojileri ile ilgili, Kıbrıs, Romanya, Kuzey Afrika ve savaş zamanı olmasına rağmen Irak dahil olmak üzere bir çok ülkede VoIP altyapılarının dizayn ve proje yönetimi aşamalarında bulunmuş.

Mayıs 2002-Haziran 2003 tarihleri arasında ise IP Terminator şirketinde network güvenlik mühendisi olarak çalışan Nixon, şirket ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiği finans uygulamalarını, SUSE Linux tabanı üzerinde ücretli ticari yazılımlar yerine açık kaynak kodlu çözümler ile geliştirmesi sayesinde şirketin yüz binlerce dolar kar etmesini sağlamış. Ayrıca kariyer hayatı süresince teknik eğitmenlik de yapmış bir isim olan Nixon, özellikle Asya Pasifik Bölgesinde ve Orta Doğuda teknik güvenlik eğitmenliği sırasında 200’den fazla sistem yöneticisinin eğitimini gerçekleştirmiş. Nixon, eğitim verdiği sistem yöneticileri arasında HSBC, Deutsche Bank, Citibank, IBM Singapur, Avusturalya Vergi Bürosu gibi önemli şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alıyor.

Linux, network, telefon (VoIP) ve güvenlik teknolojileri alanında 10 yıllık bilgi birikimine sahip olan Nixon, bu bilgi birikimini özellikle Fortune 500 de bulunan IT yöneticilerine, konferanslara konuşmacı olarak katılarak aktarmaya çalışmış. 2006 yılında Almanya’da düzenlenen “AAA for Fun and Profit” (Eğlence ve kar için Kimlik Denetimi, Yetki ve Hesap Kontrolü) Konferansı, 2005 yılında ise ABD’de ve Almanya’da düzenlenen “VoIP in The Real World” (Günlük Yaşamda VoIP) Konferansı konuşmacıları arasında yer almış. Ayrıca 2001 yılında Avustralya’nın Sidney şehrinde düzenlenen “Network Security and Linux” (Network Güvenliği ve Linux) Konferansının da konuşmacıları arasında. Nixon, çalıştığı alanda dünyanın önemli isimleri arasında kabul ediliyor.

2001-2002 yılları arasında Kıbrıs Girne’de Vuetec firmasında altyapı mühendisi olarak, uydu-tabanlı dahil tüm network ve server altyapısının dizayn, kurulum ve bakım aşamalarında sorumluymuş. 1998-2001 yılları arasında Avusturalya Sidney’de ITAC Security ve Jigsaw Technology firmalarnda üst düzey güvelik danışmanı ve üst düzey sistem yöneticisi olarak çalışmıştır.

Evli olan Peter Nixon açık kaynak projelerinin gelişimine gönüllü olarak destek veriyor ve fotografcilikla amatör olarak ilgileniyor. Kendisinin Türkiye’de çekmiş olduğu fotograflardan birkaçı yabancı tarih kitaplarında yayınlanmıştır.

13 Nov 2007 AirTies VoIP Ürün Grubu Pazarlama Müdürü Görevine Emre Gündoğan Atandı
Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies istikrarlı ve hızlı büyümesine insan kaynaklarını da güçlendirerek devam ediyor. Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies’ın, VoIP Ürün Grubu Pazarlama Müdürü görevine Emre Gündoğan atandı.

AirTies Ailesi’ne tersine beyin göçü ile katılan Gündoğan, AirTies öncesi 2001 yılında kurduğu Telaxon Communications isimli start-up şirketin finanstan ürün geliştirmeye kadar tüm operasyonunu yönetti. 2007 yılının başında şirketini kapatarak AirTies’a katılma kararı aldı. 1996-2000 yıları arasında Avrupa’da ve Kuzey Amerika’daki 6 GSM operatörünün Wildfire servislerinin network entegrasyonunda ve piyasaya sunulmasında önemli rol oynadı. Servisin başarısı aynı isimli şirketin Orange (France Telecom’un mobile kolu) tarafından satın alınmasına neden oldu. Daha önce görev aldığı NewNet’te 30’dan fazla ülkeye yayılmış; yıllık 10 milyon Dolar gelir getiren imleşim teknolojisi ürün grubunu yönetti. NewNet ve Wildfire’da CMM ve ISO 9001 süreçlerinin kurulmasında görev aldı.

Hacettepe Üniversitesi, Ankara, Elektronik Mühendisliği mezunu olan Gündoğan, yüksek lisansını ise Syracuse Üniversitesi, Syracuse-NY, Elektrik Mühendisliği (1990) ve MIT, Cambridge-MA, Sloan School of Management, Management of Technology (2001) bölümlerinde gerçekleştirdi. 3G kablosuz servisleri için pazarlama stratejileri üzerine hazırladığı tezini 2001 yılında yayınladı.

1 Sep 2007 AirTies KOBİ´leri Ekonomiye Bağlıyor
Her üç evden birine giren AirTies, her üç şirketten birinde olmayı hedefliyor
Üç yıl gibi kısa bir zamanda ADSL bağlantısına sahip her üç evden birine girerek Türkiye’nin pazar lideri haline gelen AirTies, şimdi de Türk ekonomisinin lokomotifi KOBİ’lere özel çözümler üretiyor: AirTies’ın yeni ürünleriyle farklı noktalarda ofis, fabrika, mağaza ya da şubesi olan işletmelerin iç iletişim maliyetleri düşerken karmaşık ağ sistemleri kolay ve hesaplı bir biçimde kurulabilecek
Kablosuz ağlar ve geniş bant internet erişimi konusunda Türkiye’nin en başarılı şirketi olan ve 2006’da yüzde 400 büyüyerek sektöründe bir rekora imza atan AirTies, KOBİ’lere odaklandı. Türk ekonomisinin can damarı Küçük ve Orta Boy İşletmelerin teknolojiyi doğru kullanarak dünyadaki rakipleriyle yarışabilmesini amaçlayan AirTies, piyasaya yeni sunulan ürünlerin tanıtımını yaptı.
AirTies’ın, KOBİ’lere yönelik yeni çözümlerin anlatıldığı basın toplantısında konuşan AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, “KOBİ’lerin ihtiyacı olan çözümleri bayi kanalımızla sağlarken 7/24 teknik destek hizmetimizden işletmeler de bizzat faydalanabilecekler. Diğer ürünlerimizde verdiğimiz 3 yıl garanti, 48 saat içinde onarım ya da değiştirme hizmetlerimiz bu ürün grubu için de geçerli olacak.” dedi.
KOBİ’lere yeni çözümler yine AirTies teknolojilerini içeriyor
AirTies CEO’su Bülent Çelebi, KOBİ’ler için piyasaya sunulan ürünlerin hedeflerini açıklarken “KOBİ’ler için geliştirdiğimiz bu ürünlerle, kısa sürede bireysel pazarda yakaladığımız sonuçlara KOBİ’lerimizde de ulaşacağımıza eminiz. Hedefimiz bireysel pazarda olduğu gibi yarattığımız katma değer ile KOBİ’lerin de ilk tercih ettiği marka olmak. Bu hedefe ulaşabilmek için Ar-Ge çalışmalarımızı da bu yönde yaptık. KOBİ’ler için geliştirdiğimiz ürünlerin hepsi birbirleriyle uyumlu çalışmaktadır. Farklı yapılara sahip KOBİ’lerin, farklı ihtiyaçları için komple çözümler geliştirilmiştir.”
Web sitesini bünyesinde barındıran KOBİ’lere özel G.SHDSL modem
AirTies SR-140 ile işletmeler, genişbant internet erişimi üzerinden web sitesi uygulamaları, e-posta erişimi ve sunucu işlemleri, VPN, VoIP gibi simetrik uygulamaları kullanabiliyorlar.
Mevcut pahalı kiralık hat (leased line) çözümlerine alternatif arayan işletmeler G.SHDSL sayesinde bu çözümle ses trafiğini de aynı ürünle taşıyabiliyor. G.SHDSL hatlara uyumlu SR-140 ile G.SHDSL VPN Modem, Firewall, Router ve Ethernet Switch fonksiyonlarını tek cihazda birleştiriyor.
AirTies AP-400 ile misafirlerin güvenli ağı kullanması sağlanıyor
AP-400 Kablosuz Erişim Noktası ile KOBİ’lerin ofis içi iletişim performansını en üst seviyeye çıkartıyor. AP-400 ile aynı kablosuz ağ üzerinde, şirkete gelen misafirlerin güvenli ağı kullanması sağlanırken şirket bilgilerine ulaşması engellenebiliyor.
AirTies Mesh Networks Teknolojisi ile kurum içinde birçok AP-400 birbirine dakikalar seviyesinde tanıtılıp bağlanıyor ve şirketin kablosuz bilgisayar ağı istendiği kadar genişletilebiliyor. AP-400 sayesinde şirketlerin bilgisayar altyapılarındaki tüm kablo yükü ortadan kalkıyor. Böylece şirketin içinin kablolanmasından, oturma düzenlerinin kurulmasına kadar önemli bir maliyet avantajı doğuyor. Şirketlerin çalışma alanlarının genişliği, çevreleyen duvarlar ve farklı katlara yayılma oranı ne olursa olsun en uzak noktasına kadar kablosuz kapsama alanınızın genişletilebilmesi de mümkün hale geliyor.
Ofisler arası konuşmada “ücretsiz” dönem
KOBİ’lerin işine yarayacak VoIP çözümü WAV-180 ile geliyor. KOBI’lerin, kendi içlerindeki ve şubeler arası karşılıklı (P2P - Peer to Peer) telefon konuşmalarında operatöre olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Böylece ofisler kendi aralarında “bedava” konuşabiliyor.
Herhangi bir operatöre bağımlı olmayan VoIP modem ile kurumlar, sıklıkla yaptıkları telefon görüşmelerine göre en uygun tarifeyi sunan ses operatörünü seçebiliyorlar. Ayrıca, değişen ihtiyaçlarına göre operatörlerini istedikleri zaman değiştirebiliyorlar.
VPN, VLAN, FIREWALL ve komple İnternet çözümü: AR-141 & WAR-141
IPSec VPN” özelliği sayesinde internet üzerinden güvenli bağlantılar kurulmasını sağlar. Özellikle KOBİ’lerde şirket merkezinden altı şubeye güvenli veri aktarım tünelleri kurulabilir. Merkezde kurulan tek bir cihaz ile 6 şube bu merkeze güvenli bir şekilde bağlanabilir.
İster küçük ister orta boy ölçekli olsun; şirketler kendi içlerinde yarattıkları bilgilerin birimler arasında herkes tarafından erişilebilmesini tercih etmiyor. VLAN ile birimler arasında uygulama ve dosyaların dışarıdan kimsenin göremeyeceği şekilde, birimler arasında paylaşılması mümkün hale getirilebilir.
Şirketinize gelenler sizin ağınıza değil internete girsin
AirTies’ın AR-141 ve WAR-141 modemleri, kullanıcı izolasyonu ile misafir kullanıcıları internete eriştirmekte, ancak değerli bilgilerin bulunduğu genel ağdan uzak tutmaktadır.
Gelişmiş SPI Firewall uygulamasına sahip bu ürünlerle, fiziksel bilgisayar bazında ayarlamalar yapılabiliyor. Bir KOBİ kolaylıkla ağ güvenliğini sağlayabiliyor.
28 Aug 2007 TTNet İhalesini Dördüncü Kez AirTies Kazandı
Türkiye’de AirTies modem kullanan TTNet kullanıcı sayısı 1.4 milyona; tüm Türkiye çapında AirTies modem kullanıcılarının sayısı ise 1.8 milyona çıkıyor.
TTNet’in düzenlediği 800 bin adetlik ADSL modem ihalesinin 400 bin adetlik bölümünü AirTies kazandı. Ağustos ayında düzenlenen son ihale ile AirTies, TTNet´in dördüncü kez tercih ettiği marka oldu.
TTNet’in, 400 bin adet kablosuz 400 bin adet kablolu ADSL modem ihtiyacını karşılamak için Ağustos ayında açtığı ihalenin yarısını AirTies kazandı. AirTies kazandığı son ihale ile TTNet’e 200 bin adet RT-103, 200 bin adete RT-205 modem teslim edecek.
Bugüne kadar TTNet tarafından düzenlenen 3 ihalede de teknik testleri başarıyla geçen AirTies, ürünlerine yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor. İlk ihaleden bugüne otomatik yazılım güncelleme, kablosuz modemlere ise otomatik şifreleme gibi özellikler eklendi. TTNet’in daha önce alımını yaptığı kablosuz modemlerde geçerli olan özellikler bu ihale ile verdikleri ürünlerde de olacak.
2004 yılından bu yana gösterdikleri başarıda, uluslararası bir vizyona sahip Ar-Ge departmanlarının büyük rolü olduğunu belirten AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, “Tüketicinin ihtiyaçlarına göre geliştirdiğimiz teknolojiler ve bu teknolojilere sahip ürünlerimizle artık Türkiye’de ADSL abonesi olan her üç evden birinde AirTies modem var.” dedi. TTNet’in düzenlediği bu son ihale ile birlikte, Türkiye’de 1.4 milyon üzerinde kişinin AirTies modemlerle internete bağlanacağını ifade etti.
AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ise, ihaleyi kazanmalarının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “AirTies geleceğin teknolojisini bugün üretme gücüyle ve sahip olduğu Ar-Ge ile hızla büyümeye devam edecek. Türk Telekom’un stratejik iş ortağı olmamız da bunun en büyük göstergelerinden biridir.” Çelebi, KOBİ’ler için geliştirdikleri yeni ürünlerini geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısı ile tanıttıklarını ve son kullanıcı için gerçekleştirdikleri hedefi KOBİ pazarı için de koyduklarını belirtti. 2007 yılı sonuna kadar her 10 KOBİ’den birinde AirTies çözümlerinin 2008 sonunda da her üç KOBİ’den birinde yer almayı hedefliyorlar.
8 May 2007 AirTies'dan Kurumsal İletişime Özel G.Shdsl Modem
Genişbant internet erişimi üzerinden web sitesi uygulamaları, e-posta erişimi ve sunucu işlemleri, VPN, VoIP gibi simetrik uygulamalar kullanan kurumlar ve mevcut pahalı kiralık hat çözümlerine alternatif arayan işletmeler için önem taşıyan G.SHDSL bağlantısını değerlendiren AirTies SR-140 G.SHDSL VPN Modem hızlı, güvenli ve kolay internet hizmeti sağlarken maliyetleri de düşürüyor.

AirTies’ın küçük ve orta boy işletmelere yönelik sunduğu kurumsal ürünler portföyüne bir yenisi daha eklendi: SR-140 G.SHDSL VPN Modem.
AirTies’ın yüksek hızda ve ekonomik İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan şirketlerin günümüzde yoğunlukla tercih ettiği genişbant erişim teknolojisi G.SHDSL hatlara uyumlu yeni modemi SR-140 ile G.SHDSL VPN Modem, Firewall, Router ve Ethernet Switch fonksiyonlarını tek cihazda birleştiriyor.
Genişbant internet erişimi üzerinden web sitesi uygulamaları, e-posta erişimi ve sunucu işlemleri, VPN, VoIP gibi simetrik uygulamalar kullanan kurumlar ve mevcut pahalı kiralık hat çözümlerine alternatif arayan işletmeler için önem taşıyan G.SHDSL bağlantısını değerlendiren AirTies SR-140 G.SHDSL modem, hızlı, güvenli ve kolay internet hizmeti sağlarken maliyetleri de düşürüyor.
Özellikle birden fazla ofisi olan firmalar, SR-140’ın 6 kanal VPN özelliğini kullanarak tüm ofislerini İnternet üzerinden kendilerine ait oluşturdukları bir Sanal Özel Ağ ile güvenli bir şekilde bir birine bağlayabiliyor. VLAN (Sanal Yerel Ağ) fonksiyonu ile de ofisleri içerisindeki yerel ağlarını farklı kullanıcı gruplarına bölerek, bu grupların birbirinin bilgilerine erişmeden İnternet’i kullanmalarını sağlıyor.
AirTies’ın kurumsal çözümlerine yönelik belirli bayilerinde bulunan SR-140 G.SHDSL VPN Modem, 3 yıl genişletilmiş garanti ve 7/24 Teknik Destek hizmeti ile kullanıcılara sunuluyor. SR-140 uygulamaları ve satış noktaları hakkında AirTies Destek Hattı’ndan detaylı bilgi almak mümkün.

27 Apr 2007 AirTies'dan Üniversite Öğrencilerini Araştırma Geliştirmeye Teşvik Eden Yarışma
AR-GE yaklaşımı ile Türkiye’de fark yaratan AirTies düzenlediği yarışma ile Türkiye genelindeki üniversite öğrencilerini araştırma ve geliştirmeye teşvik ediyor. Yarışma katılımcılarına, ihtiyaç duyacakları teknik donanımı da sağlayan AirTies, ilk 3’e giren öğrencileri ödüllendirecek.

Kablosuz veri ses görüntü teknolojisi üreten sektörünün lider firması AirTies tarafından, üniversite öğrencilerinin AR-GE çalışmalarına teşvik edilmesi amacı ile düzenlenen yarışmada, katılımcılardan Linux’ta Gömülü C Programları’na yönelik yazılım geliştirmeleri isteniyor. Tüm Türkiye’deki üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmaya katılan projeler, AirTies’ın uzman ve mühendisleri arasından belirleyeceği jüri üyeleri tarafından seçilecek. Dereceye giren ilk 3 proje sahibine, çeşitli ödüller sunulacak.
Türkiye’de bir ilke imza atarak tersine beyin göçünü başlatan AirTies, Silikon Vadisi’nden gelmiş 16 mühendisin görev yaptığı AR-GE departmanında 45 kişilik ekip ile çalışıyor. 3 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde 10’un üzerinde patent başvurusunda bulunarak büyük bir başarıya imza atan AirTies’ın AR-GE Grubu Yöneticisi ve Teknoloji Vizyoneri Metin Taşkın, yarışma ile amaçlarının üniversite araştırma ve geliştirmeye yöneltmek olduğunu söyledi.
AirTies’in toplam çalışan sayısının yüzde 25’inin AR-GE departmanından oluştuğuna dikkat çeken Taşkın, Yarışmanın konusunu “Linux’ta Gömülü C Programı” olarak belirleme nedenlerini ise şöyle açıkladı:
“Desktop ve sunucularda gitgide yaygınlaşan açık kaynak işletim sistemi Linux, herkese açık kodlu bir standart olması, cihazlardaki özel donanımları desteklemek üzere kolayca adapte edilebilmesi, bir cihazdan başkasına kolayca taşınabilir olması ve yeni uygulamaları geliştirmede sağladığı kolaylık sayesinde gömülü bir işletim sistemi olarak oldukça popülerlik kazandı. Bu nedenle Linux’da kullanılan temel programlama dili olan C, gömülü cihazlarda da en popüler geliştirme ortamı olarak nitelendiriliyor. Tüm dünyada gömülü yazılım çalıştıran cihazların yaygınlaşması ve Linux işletim sisteminin de gömülü yazılım geliştirme platformu olarak yükselmesi bu platformu halihazırda ürünlerinde kullanmakta olan AirTies’ı okullarda da kullanımını teşvik etmeye yöneltti.”
Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerin 11.Haziran.2007 tarihine kadar başvuru yapabileceği yarışmaya katılım en fazla üçer kişilik gruplar halinde yapılabilecek.
Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: www.projekent.org/projeyarismasi

Yarışmaya katılacak olanlara sağlanacak donanım:
1. AirTies Kablosuz Erişim Noktası
-İşlemci: Atheros AR2317 SoC (MIPS4K işlemcili, MAC/BB ve RF entegre SoC)
-Kablosuz ağ chip´i özellikleri: IEEE802.11b/g , CCK-OFDM modülasyon, donanım destekli WEP/TKIP/AES şifreleme, AP-Station-AdHoc çalışma modları
-1 port Ethernet
-Sabit Hafıza: 2MB Flash ROM
-Bellek: 16MB SDRAM
-2 adet yazılım kontrollü LED
2. Elektrik Adaptörü
3. Seri Konsol Kablosu

Katılımcılara sağlanacak yazılım:
1. Linux Kernel kaynak kodu
2. Açık kaynak kodlu linux uygulama paketlerinin kaynak kodu
3. MadWiFi Atheros kablosuz ağ adaptörü linux sürücüsünün kaynak kodu Madwifi özellikleri: Çoklu SSID, WDS

19 Apr 2007 AirTies AP-301 ile kablosuz erişimin rahatlığını yaşayın!
AirTies’ın tasarımı yenilenen ve özellikleri güncellenen AP-301 Kablosuz Erişim Noktası ile kablolu modeminizi kablosuza kolaylıkla çevirin, kablosuz İnternet ağınızı tüm engelleri ortadan kaldıran AirTies Mesh Teknolojisi ile genişletin...

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren sektörünün lider firması AirTies, yeni ürünü AP-301 ile tüm İnternet kullanıcılarına kolay kablosuz yaşamın kapılarını açıyor.
AirTies AP-301 Kablosuz Erişim Noktası, hem kablolu modemleri kablosuza kolaylıkla çeviriyor, hem de kablosuz ağı istenilen ölçüde genişletmeye olanak tanıyor.
Yeni ufak boyutları, yüksek kablosuz sinyal gücü ve cazip fiyatı ile AirTies AP-301, kablolu modem kullanıcılarının da kablosuz İnternet rahatlığından faydalanmalarını sağlamak için geliştirildi. Artık, kablosuz İnternet özgürlüğünü yaşamak isteyen kablolu modem kullanıcılarının yeni bir modem almasına gerek yok. AirTies AP-301’i modeminize bağlayarak, kablosuz İnternet’inizi hemen özgürce kullanmaya başlıyorsunuz.
AP-301’in özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Eviniz çok katlı ya da kalın duvarlı ise, yeni AP-301’i kablosuz sinyalin zayıfladığı noktalara koyarak, mevcut hattınızı evinizin her köşesine dağıtabiliyor, her yerde İnternet’inizden yüksek performansta faydalanabiliyorsunuz.
Yüksek güvenlik standartları ile geliştirilen ve AirTies’ın 7/24 Teknik Destek, 3 yıl garanti gibi ayrıcalıklı hizmetleri ile sunulan AP-301’i tüm teknoloji mağazalarında ve Türkiye çapındaki AirTies satış noktalarında bulmak mümkün.

16 Apr 2007 Otomatik Yazılım Güncelleme
AirTies Yeni Kurulum ve Hizmet Programı ile bugünün AirTies kullanıcılarını geleceğin teknolojisine hiçbir ücret ödemeden otomatik olarak sahip olma fırsatını sunuyor…

AirTies’den bir ilk…Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies, yenilediği kurulum ve hizmet programı sayesinde, tüm AirTies modemlerinin yazılım (firmware) güncellemesini artık otomatik olarak gerçekleştirecek. Hızlı ve kolay kullanım avantajı ile sunulacak hizmet programı, Türkiye de internet kullanma alışkanlığını değiştirecek.
Sunulan yeni hizmet programı ile tüm AirTies modem kullanıcıları, AirTies’in gelecek dönemde geliştireceği yeni teknolojilere ait pek çok özelliğe hiçbir ücret ödemeden sahip olma avantajını ederken, gelişen teknolojilere bağlı modem yenileme ihtiyaçlarını da minimuma indirmiş olacaklar.

Yeni AirTies Hizmet Programı hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra, Kablosuz Güvenlik Ayarları’nı da kolayca kurabilme imkanı ile de birlikte sunuluyor. Yenilenen program, bilgisayarın işletim sisteminde kablosuz ağları otomatik tarama ve AirTies modeminin sinyaline kendiliğinden bağlanarak şifre oluşturabilme özelliğine de sahip.
AirTies Hizmet Programı, kullanıcı modeminin Windows Vista’nın da desteklendiği yeni yazılımla ilk bağlantısı kurulduğu andan itibaren aktif hale geçerek, programının sunduğu tüm özellikleri sürekli olarak modeme aktarma işletim özelliği ile çalışıyor.

Yenilenen AirTies Hizmet Programı’nın sunduğu bir diğer avantaj da ürün kayıtlarının AirTies Destek Merkezi’ne kolaylıkla yapılabilmesi. İlk kullanımda yapılan bu kayıt sayesinde, ileride AirTies ürünü ile ilgili her hangi bir konuda AirTies Destek Merkezi aranması durumunda, sahip olunan modemin versiyon ve seri numarası gibi bilgiler AirTies tarafından otomatik olarak görüntülenebiliyor. Böylece, Destek Merkezi daha hızlı çözümler sunarken, garanti sürecinde sağlanan tüm hizmetleri tam olarak takip edebilme avantajını da sağlıyor.

13 Apr 2007 Türk Telekom Üçüncü Kez AirTies Dedi…
Türk Telekom’ un son kullanıcıya internet erişimi hizmeti sağlayan iştiraki TTNet’in düzenlediği 450 bin adetlik ADSL modem ihalesin 150 bin adetlik bölümünü AirTies kazandı. Türk Telekom’un Nisan ayında düzenlediği son ihaleye RT-103 modeli ile giren AirTies, açıklanan ihale sonucu ile Türk Telekom’un üçüncü kez tercih ettiği marka oldu.
Türk Telekom’un geçtiğimiz Mart ayında düzenlediği 200 bin adet kablosuz ADSL modem ihalesini tek başına kazanan AirTies, düzenlenen bu son ihale ile birlikte Türk Telekom’un en çok tercih ettiği marka unvanını da kazandı.

AirTies Türk Telekom’un 450.000 adet ADSL modem ihtiyacını karşılamak için açtığı ihalede, 150.000 adet RT-103 ADSL2 Combo Modem’le en büyük payı alarak aynı zamanda Türk Telekom’un 3. kez tercihi oldu.

Kurulduğu 2004 yılından bugüne, kablosuz veri-ses-görüntü teknolojisi üretiminde gösterdikleri başarıda uluslar arası bir vizyonla hareket eden Ar-Ge departmanlarının büyük rolü olduğunu belirten AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, Türk Telekom’un düzenlediği bu son ihale sonucunun da hesaba katılması durumunda, Türkiye’de 1 milyon üzerinde kişinin internete AirTies modemi ile internete bağlanıyor olacağı noktasının altını çizdi.

Bu sayı ile de pazarda yüzde 60’lık paya ulaştıklarını belirten Koçer, “Kablosuz veri-ses-görüntü teknolojisi alanında, Türkiye pazarında 3 yılda çok hızlı bir gelişme kaydettik. Bugün, kendi alanımızda Türk Telekom’un en önemli iş ortağı olmamız da bunun en önemli göstergelerinden biri. AirTies, geleceğin teknolojisini bugün üretme gücüyle, hızla büyümeye devam edecek. Bu noktada, en büyük gücümüz, sahip olduğumuz AR-GE. Ciromuzun yüzde 5’ini AR-GE yatırımlarına ayıran AirTies, 7/24 hizmet veren ve müşterilerinden aldığı geri dönüşler ile yeni ürün geliştiriyor. Müşteri beklentisi, AirTies ürünlerinin gelişimindeki temel kriterlerden biri haline geldi.” diyen Koçer, Türkçe, İngilizce, Rusça ve Yunanca hizmet veren Call Center’ın, müşterinin tamir/bakım taleplerini iki gün içinde karşılayamaması durumunda, yeni ürün verdiğinin de altını çizdi.

Son dönemde gerçekleştirilen ortak projelerle Türk Telekom’un ADSL hizmetlerindeki en güçlü iş ortağı olan AirTies, ADSL kullanıcısına kesintisiz, güvenli ve hızlı internet erişimi imkanı sağlayan 150.000 adet RT-103 modemini mayıs ayında TTNet’e teslim etmeye başlayacak.
02.04.2012

AirTies Danimarka'nın Üçlü Oyun Servis Şirketi WAOO'yla İşbirliği Anlaşması Yaptı

Press_20120403103001.pdfpdf
21.02.2012

Modemde büyük anten iyi performans demek mi ?

Press_20120223092451.pdfpdf
03.02.2012

AirTies'dan Meslek Lisesine Destek

Press_20120202172320.pdfpdf
01.02.2012

AirTies'ta Bir Hareket Var

Press_20120210092743.pdfpdf
27.11.2011

TV`lere Facebook ekranı, filmlere altyazı geliyor

Sabah_Ek_27.11.2011.pdfpdf
22.11.2011

ABD`ye teknoloji satan AirTies, Avrupa ülkelerine `kablosuz` yayılacak!

Vatan_21.11.2011.pdfpdf
18.08.2011

AIRTIES, "TİVİBU EV" HİZMETİ İÇİN TTNET`TEN 33 BİN YENİ SİPARİŞ ALDI

AIRTIES_TIVIBU_EV1_HIZMETI_ICIN_TTNETTEN_33_BIN_YENI_SIPARIS_ALDI.pdfpdf
17.08.2011

AIRTIES, "TİVİBU EV" HİZMETİ İÇİN TTNET`TEN 33 BİN YENİ SİPARİŞ ALDI

BASIN_BULTENI-AIRTIES_TIVIBU_EV_HIZMETI_ICIN_TTNETTEN_33_BIN_YENI_SIPARIS_ALDI_Turkiyenin_en_hareketli_finans_portali.pdfpdf
17.08.2011

Airties ‘Tivibu Ev’ Hizmeti için TTnet’ten 33.000 Yeni Sipariş Aldı

Airties_Tivibu_Ev_Hizmeti_icin_TTnetten_33000_Yeni_Siparis_Aldi_IPHabercom.pdfpdf
16.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_By_SteersMan.pdfpdf
16.08.2011

AirTies, “Tivibu Ev” Hizmeti İçin TTNET’ten 33 Bin Yeni Sipariş Aldı

AirTies_Tivibu_Ev_Hizmeti_Icin_TTNETten_33_Bin_Yeni_Siparis_Aldi.pdfpdf
16.08.2011

Tivibu Ev, Airties’dan Sorulacak

Scroll_Tivibu_Ev_Airtiesdan_Sorulacak.pdfpdf
16.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_Pc_Rehberi.pdfpdf
16.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_Teknoloji_ve_Bilim_Haberleri.pdfpdf
12.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_FoRuMeXeCoM.pdfpdf
12.08.2011

AirTies, TTNET’ten 33 bin adet yeni ürün siparişi aldı.

AirTies_TTNET#8217;ten_33_bin_adet_yeni_urun_siparisi_aldi_ItNetworkComTr.pdfpdf
12.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_Kurumsal.pdfpdf
12.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_Gelecekonline.pdfpdf
11.08.2011

Airties ‘Tivibu Ev’ Hizmeti için TTnet’ten 33.000 Yeni Sipariş Aldı

ebanka_e_banka_e_bankalar_e-bankalar_e-bankacilik_»_Airties_Tivibu_Ev_Hizmeti_icin_TTnetten_33000_Yeni_Siparis_Aldi.pdfpdf
11.08.2011

AirTies, "Tivibu ev" hizmeti için TTNET`ten 33 bin yeni sipariş aldı

Gazeteport.com.pdfpdf
11.08.2011

AirTies Tivibu ev hizmeti için TTNET`ten 33.000 yeni sipariş aldı.

TELEKOM_HABER_wwwtelekomhabercom.pdfpdf
11.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

12th_May_MSN_Technology_Gadgets.pdfpdf
11.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti_Trabzon_Haber_Trabzon_Net_Haber.pdfpdf
11.08.2011

AirTies, "Tivibu ev" hizmeti için TTNET`ten 33 bin yeni sipariş aldı

BASIN_BULTENI-AIRTIES_TIVIBU_EV_HIZMETI_ICIN_TTNETTEN_33_BIN_YENI_SIPARIS_ALDI_Turkiyenin_en_hareketli_finans_portali.pdfpdf
11.08.2011

Airties `Tivibu Ev` Hizmeti için TTnet`ten 33.000 Yeni Sipariş Aldı

Turk_Internet_Airties_Tivibu_Ev_Hizmeti_icin_TTnetten_33000_Yeni_Siparis_Aldi.pdfpdf
11.08.2011

TTNET yine AirTies’ı tercih etti!

TTNET_yine_AirTiesi_tercih_etti.pdfpdf
11.08.2011

AirTies,TTNET’ten Sipariş Aldı

Teknoloji_TV_AirTiesTTNETten_Siparis_Aldi.pdfpdf
08.08.2011

TTNET IPTV hizmeti için 20 bin ek sipariş verdi

TTNET_IPTV_hizmeti_icin_20_bin_ek_siparis_verdi_BTdunyasi.pdfpdf
01.06.2011

AirTies Air - Tek odalı bir dairede kalmıyorsanız, sinyali evin her tarafına eşit ölçüde dağıtmak biraz problem olacaktır. AirTies`ın ikili paketi bu işi çözüyor.

AirTies-Air5340-Air4310.pdfpdf
01.05.2011

Kablosuz Geniş Ev Paketi

KABLOSUZ-GENIS-EV-PAKETI.pdfpdf
01.05.2011

AirTies RT-104

AirTies-RT-104.pdfpdf
01.05.2011

Airties Air 5340 - Kapsama alanı sorunlarını çözmek için mükemmel alternatif

AirTies-Air5340.pdfpdf
01.05.2011

Airties Air 5340 Kapsama alanı sorunlarını çözmek için mükemmel alternatif...

AIRTIES_AIR_5340.PDFpdf
01.04.2011

Sanayi Bakanlığı`ndan AirTies`a Ar-Ge Merkezi Belgesi

AIRTIESA_AR-GE_MERKEZI_BELGESI2.PDFpdf
01.04.2011

AirTies`a Ar-Ge Merkezi Belgesi

AIRTIESA_AR-GE_MERKEZI_BELGESI.PDFpdf
15.03.2011

AirTies`tan a yeni kablosuz erişim noktası

AIRTIESTAN_A_YENI_KABLOSUZ_ERISIM_NOKTASI.PDFpdf
15.03.2011

Sanayi Bakanlığı`ndan AirTies`a Ar-Ge Merkezi Belgesi

AIRTIESA_AR-GE_MERKEZI_BELGESI3.PDFpdf
01.02.2011

ADSL modemden çok daha fazlası AirTies Air 5440 Kablosuz ADSL2+ Gateway

AIRTIES_AIR_5440.PDFpdf
04.01.2011

PATRONLAR GİRİŞİMCİYE İŞİN SIRRINI ANLATIYOR

PATRONLAR_GIRISIMCIYE_ISIN_SIRRINI_ANLATIYOR.pdfpdf
27.12.2010

AİRTİES`TEN 11N AİLESİNE 2 YENİ ÜRÜN

AIITIESTEN_11N_AILE.PDFpdf
24.12.2010

AİRTİES, 2 YENİ ÜRÜNÜNÜ DUYURDU

www-maxihaber-net_24122010.pdfpdf
24.12.2010

AİRTİES`DAN İKİ YENİ 802.11N ÜRÜNÜ

www-btdunyasi-net_24122010.pdfpdf
09.12.2010

US-based Invus invest in AirTies

HurriyetDaiylNews_09.12.2010.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

www-turk-internet-com.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

www-donanimhaber-com.pdfpdf
07.12.2010

Invus, Türkiye`deki İlk Yatırımını AirTies`a Yaptı

Press_20140520141017.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

www-teknoport-com-tr.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

friendfeed-com.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

www-btnet-com-tr.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

www-finansonline-com.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus, AirTies`a Yatırım Yaptı

haber-turk-net.pdfpdf
07.12.2010

AirTies ABD`den yatırım kaptı

www-finansgundem-com.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus fonu AirTies`dan hisse satın aldı

www-btdunyasi-net.pdfpdf
07.12.2010

ABD’li yatırım yaptı

www-techno-labs-com.pdfpdf
07.12.2010

ABD`li Invus AirTies`a yatırım yaptı

www-habertv-org.pdfpdf
06.12.2010

DELOİTTE

DELOITTE_06122010.PDFpdf
03.12.2010

EN HIZLI BÜYÜYEN 500 ŞİRKET ARASINDA 28, İLK 50`DE İSE 3 TÜRK ŞİRKETİ YER ALDI

EN_HIZLI_BUYUYEN_50.PDFpdf
01.12.2010

DELOİTTE TEKNOLOJİ FASR.500 EMEA PROGRAMINA 28 TÜRK ŞİRKETİ GİRDİ...

DELOITTE_TEKNOLOJI_.PDFpdf
01.12.2010

KABLOSUZ VİDEO ÖZGÜRLÜĞÜ AİRTİES İLE GELİYOR

KABLOSUZ_VIDEO_OZGU.PDFpdf
05.11.2010

Airties ile Kablosuz Video Özgürlüğü

sondakika_com.pdfpdf
05.11.2010

Airties ile Kablosuz Video Özgürlüğü

haberler_com.pdfpdf
05.11.2010

Airties ile kablosuz video özgürlüğü

Cnetturkiye_com.pdfpdf
05.11.2010

Airties`ın Yeni Teknolojisi İle Kablosuz Video Özgürlüğü

donanimhaber_com.pdfpdf
05.11.2010

AirTies videoları ev içinde kablosuz taşıyor

btdunyasi_net.pdfpdf
04.11.2010

AirTies Ile Her Cihaz Kablosuz

www_sanaldata_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies, Kablosuz Video Aktarma Teknolojisini Tanıttı

www_maxihaber_net.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü…

aydinyerel_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü…

aydinyerel_com.pdfpdf
04.11.2010

Airties ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü…

www_teknolodi_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın Yeni Teknolojisi ile Kablosuz Video

isfikirleri_orencik_net.pdfpdf
04.11.2010

Airties`den Kablosuz ağ bağlantısında yenilik: Airties 4420

www_bilisimlive_com.pdfpdf
04.11.2010

Kablosuz video özgürlüğü!

kalburda_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü…

www_yorumtr_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies`ın Yeni Teknolojisi ile Kablosuz Video Özgürlüğü

haberbankasi_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın Yeni Teknolojisi ile Kablosuz Video Özgürlüğü

www_haberarsivi_gen_tr.pdfpdf
04.11.2010

Kablosuz video özgürlüğü!

www_keyifsohbet_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın 5 GHz teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü

www_yllcn_com.pdfpdf
04.11.2010

Kablosuz Video Özgürlüğü

www_haberarsivi_gen_tr.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü...

www_erkekadamiz_biz.pdfpdf
04.11.2010

Bülent Çelebi: Hedefimiz, Televizyonun Altındaki Kutu Sayısını Teke Düşürmek

turk_internet_com.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ten Video Dağıtım Teknolojisi

www_teknoloji_tv.pdfpdf
04.11.2010

AirTies İle Her Cihaz Kablosuz

www_hileci_org.pdfpdf
04.11.2010

AirTies İle Her Cihaz Kablosuz

foryouforum_com.pdfpdf
04.11.2010

Kablosuz video özgürlüğü!

haberoku_net.pdfpdf
04.11.2010

Kablosuz video özgürlüğü!

kahta_gen_tr.pdfpdf
04.11.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi ile kablosuz video özgürlüğü...

tutsakhosting-com.pdfpdf
04.11.2010

Airties`den kablosuz ağ bağlantısında yenilik: Airties 4420

www_wardom_org.pdfpdf
29.07.2010

AirTies`dan 3G modemle kablosuz ağ

AirTies-dan_3G_modemle_kablosuz_ag.pdfpdf
29.07.2010

3G internetinizi paylaştırın

3G-internetinizi-paylastirin.pdfpdf
16.05.2010

AirTies`a deneyimli bir isim

AirTiesa_deneyimli_bir_isim.pdfpdf
08.05.2010

Lomax AirTies Genel Müdür Yardımcısı

Lomax_AirTiesGenelMudurYardimcisi.pdfpdf
03.04.2010

AirTies`ın alkışlanacak desteği

Yenigun_03.04.2010.pdfpdf
23.03.2010

AirTies’den yüksek hızda sörf garantisi

AIRTIESDEN_YUKSEK_HIZDA_SORF_GARANTISI.PDFpdf
07.03.2010

İş te iz bırakanlar

IS_TE_IZ_BIRAKANLAR.PDFpdf
01.03.2010

Türkler , obama’ya girişimi anlatacak

Türkler , Obama ' Ya Gİrİşİmİ Anlatacak.pdfpdf
22.02.2010

Finanstan sorumlu genel müdür Burak Hammaş oldu

FINANSTAN_SORUMLU_GENEL_MUDUR_BURAK_HAMMAS_OLDU.PDFpdf
15.02.2010

AirTies finanstan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine burak hammaş getirildi

AIRTIES_FINANSTAN_SORUMLU_GENEL_MUDUR_YARDIMCILIGI_GOREVINE_BURAK_HAMMAS_GETIRILDI.PDFpdf
14.02.2010

BURAK_HAMMAS

BURAK_HAMMAS.PDFpdf
05.02.2010

Türk girişimciler beyaz saray’a gidecek

TURK_GIRISIMCILER_BEYAZ_SARAYA_GIDECEK.PDFpdf
05.02.2010

Genç türk girişimciler obama ya hazırlanıyor

GENC_TURK_GIRISIMCILER_OBAMA_YA_HAZIRLANIYOR.PDFpdf
04.02.2010

Girişimci gücümüzle yabancı çekeceğiz

GIRISIMCI_GUCUMUZLE_YABANCI_CEKECEGIZ.PDFpdf
04.02.2010

Endeavor’dan 3 girişimci beyaz saray yolunda

ENDEAVORDANGIRISIMCI_BEYAZ_SARAY_YOLUNDA.PDFpdf
04.02.2010

Girişimciler , amerikandaki zirvede önyargıları yıkacak

GIRISIMCILERAMERIKANDAKI_ZIRVEDE_ONYARGILARI_YIKACAK.PDFpdf
04.02.2010

Endeavor girişimcileri beyaz saray’a gidecek

ENDEAVOR_GIRISIMCILERI_BEYAZ_SARAYA_GIDECEK.PDFpdf
04.02.2010

Endeavor girişimcileri beyaz saray’a gidiyor

ENDEAVOR_GIRISIMCILERI_BEYAZ_SARAYA_GIDIYOR.PDFpdf
04.02.2010

Teknolojinin üç genç yıldızı

TEKNOLOJININ_UC_GENC_YILDIZI.PDFpdf
04.02.2010

Endeavor girişimcileri beyaz saray’a gidiyor

Endeavor Girişimcileri Beyaz Saraya Gidiyor.pdfpdf
04.02.2010

Seçilmiş 5 türk girişimci beyaz saray’a çıkacak

SECILMISTURK_GIRISIMCI_BEYAZ_SARAYA_CIKACAK.PDFpdf
04.02.2010

Hillary Clinton ile çalışmaya gidiyoruz

HILLARY_CLINTON_ILE_CALISMAYA_GIDIYORUZ.PDFpdf
04.02.2010

26-27 nisan’da washington’da yapılacak

26-27_NISANDA_WASHINGTONDA_YAPILACAK.PDFpdf
04.02.2010

Beyaz saray’a 3 endeavor girişimcisi

BEYAZ_SARAYAENDEAVOR_GIRISIMCISI.PDFpdf
04.02.2010

Obama’yla görüşecek türk şirketleri tanıtıldı

OBAMAYLA_GORUSECEK_TURK_SIRKETLERI_TANITILDI.PDFpdf
04.02.2010

Türkler , obama’ya girişimi anlatacak

TURKLEROBAMAYA_GIRISIMI_ANLATACAK.PDFpdf
01.02.2010

AirTies AirTouch

AIRTIES_AIRTOUCH.PDFpdf
01.02.2010

AirTies’dan güvenli bağlantı , güçlü sinyal

AIRTIESDAN_GUVENLI_BAGLANTIGUCLU_SINYAL.PDFpdf
01.02.2010

AirTies AirTouch tek tuşla güvenlik

AIRTIES_AIRTOUCH_TEK_TUSLA_GUVENLIK.PDFpdf
01.02.2010

AirTies’ın yeni teknolojisi AirTouch

AIRTIESIN_YENI_TEKNOLOJISI_AIRTOUCH.PDFpdf
01.02.2010

Kablosuz ağlardaki güvenlik sorunları çözülüyor

KABLOSUZ_AGLARDAKI_GUVENLIK_SORUNLARI_COZULUYOR.PDFpdf
01.02.2010

AirTies´dan kapsama alanı ve güvenlik sorunlarına kesin çözüm

AIRTIESDAN_KAPSAMA_ALANI_VE_GUVENLIK_SORUNLARINA_KESIN_COZUM.PDFpdf
28.01.2010

Obamayla görüşecek 5 türk seçildi

OBAMAYLA_GORUSECEKTURK_SECILDI.PDFpdf
25.01.2010

AirTies ' ın yeni teknolojisi "AirTouch"

airties_in_yeni_teknolojisi_airtouch.pdfpdf
24.01.2010

İşlemler artık tek tusa indirildi

islemler_artik_tek_tusa_indirildi.pdfpdf
24.01.2010

Teknoloji

sabah_teknoloji.pdfpdf
21.01.2010

Yerli modem tek tusla kurulacak

yerli_modem_tek_tusla_kurulacak.pdfpdf
20.01.2010

AirTies ' dan kapsama alanı sorununa kesin çözüm

airties_dan_kapsama_alani_sorununa_kesin_cozum.pdfpdf
20.01.2010

Kablosuz internette yeni teknoloji

airties_ve_markalari_haberleri.pdfpdf
20.01.2010

Kablosuzda güvenligi AirTouch ile çözdü

kablosuzda_guvenligi_airtouch_ile_cozdu.pdfpdf
20.01.2010

Kablosuz internette yeni teknoloji

kablosuz_internette_yeni_teknoloji.pdfpdf
03.01.2010

AirTies bir ilke imza attı – IPTV’de kabloyu kesti

03.01.2010_Vatan.pdfpdf
01.01.2010

Dokunun , kablosuz ağınız kurulsun . . Hem de en güvenlisinden .

DOKUNUNKABLOSUZ_AGINIZ_KURULSUN_HEM_DE_EN_GUVENLISINDEN.PDFpdf
01.01.2010

Bülent Çelebi

BULENT_CELEBI.PDFpdf
01.01.2010

Çizgi dışı Türk markaları

01.01.2010_Platin.pdfpdf
28.11.2009

AirTies Nordija işbirliği

airties_nordija_isbirligi.pdfpdf
26.11.2009

İki Türk Firması Deloitte Teknoloji Şampiyonu Oldu

iki_turk_firmasi_deloitte_teknoloji_sampiyonu_oldu.pdfpdf
26.11.2009

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA' da ilk 2 sıra

deloitte_teknoloji_fast500_emea_da_ilk_sira.pdfpdf
26.11.2009

AirTies IPTV ile Avrupa açılımında bir adım daha attı

airties_iptv_ile_avrupa_aciliminda_bir_adim_daha_atti.pdfpdf
25.11.2009

AirTies, Batı Avrupa açılımını IPTV ile sürdürüyor

airties_bati_avrupa_acilimini_iptv_ile_surduruyor.pdfpdf
19.11.2009

AirTies en hızlı büyüyen 5 ' inci teknoloji şirketi

aiities_en_hizli_buyuyen_5inci_teknoloji_sirketi.pdfpdf
17.11.2009

AirTies, en hızlı büyüyen 5 . teknoloji şirketi

airties_en_hizli_buyuyen_5inci_teknoloji_sirketi.pdfpdf
16.11.2009

20 mühendisle kablosuz' a yüklendi 4 yılda 48 . 8 milyon dolar ciro yakaladı

20_muhendisle_kablosuz_yuklendi_yilda_48_8_milyon_dolar_ciro_yakaladi.pdfpdf
14.11.2009

AirTies Hızla büyüyor

airties_hizla_buyuyor.pdfpdf
14.11.2009

Türkiye' nin en hızlı büyüyen 5 . Şirketi oldu

turkiye_nin_en_hizli_buyuyen_._sirketi_oldu.pdfpdf
14.11.2009

AirTies Türkiye' nin en hızlı büyüyen 5. şirketi

airties_turkiye_nin_en_hizli_buyuyen_._sirketi.pdfpdf
01.11.2009

AirTies Avrupa`ya açılıyor

Airties_Avrupaya_Aciliyor.pdfpdf
01.11.2009

AirTies IPTV ürünleri ile Avrupa`ya açılıyor

Airties_Iptv_Urunleri_Ile_Avrupaya_Aciliyor.pdfpdf
01.11.2009

AirTies Avrupa ' ya açılıyor

airties_avrupa_ya_aciliyor.pdfpdf
01.11.2009

AirTies IPTV Ürünleri ile Avrupa' ya Açılıyor

airties_iptv_urunleri_ile_avrupa_ya_aciliyor.pdfpdf
15.09.2009

"Tak-Paylaş" teknolojisi

TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI.PDFpdf
15.09.2009

AirTies IPTV’ye hazır

AIRTIES_IPTVYE_HAZIR.PDFpdf
02.09.2009

AirTies`dan takpaylaş teknolojisi

AIRTIESDAN_TAKPAYLAS_TEKNOLOJISI.PDFpdf
01.09.2009

AirTies, " tak - paylaş" teknolojisini geliştirdi

AIRTIES_TAK_PAYLAS_TEKNOLOJISINI_GELISTIRDI.PDFpdf
01.09.2009

Airties teknolojisi ile TakPaylaş

AIRTIES_TEKNOLOJISI_ILE_TAKPAYLAS.PDFpdf
01.09.2009

AirTies modemleri IPTV’ye şimdiden hazır

AIRTIES_MODEMLERI_IPTVYE_SIMDIDEN_HAZIR_NOTEBOOK.PDFpdf
01.09.2009

IPTV`ye hazır AirTies modemler

IPTVYE_HAZIR_AIRTIES_MODEMLER.PDFpdf
01.09.2009

AirTies IPTV’ye hazır

AIRTIES_IPTVYE_HAZIR-LOG.PDFpdf
01.09.2009

Dört PC`ye aynı anda özgürlük

DORT_PC_YE_AYNI_ANDA_OZGURLUK.PDFpdf
01.09.2009

4 PC ` ye aynı anda kablosuz özgürlük AirTies Air 4240

4_PC_YE_AYNI_ANDA_KABLOSUZ_OZGURLUK_AIRTIES_AIR_4240.PDFpdf
01.09.2009

AirTies modemleri IPTV’ye şimdiden hazır

AIRTIES_MODEMLERI_IPTVYE_SIMDIDEN_HAZIR.PDFpdf
01.09.2009

4 pc`ye aynı anda kablosuz özgürlük

4_PCYE_AYNI_ANDA_KABLOSUZ_OZGURLUK.PDFpdf
01.09.2009

Airties Modemler IPTV ` ye Hazır

AIRTIES_MODEMLER_IPTV_YE_HAZIR.PDFpdf
30.08.2009

AirTies'tan Tak-Paylaş teknolojisi

AIRTIESDAN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI_NETTEYIM.NET.PDFpdf
28.08.2009

AirTies'dan 'Tak-Paylaş' teknolojisi

AIR-TIESTAN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI_26_AGUSTOS_2009_14-22.PDFpdf
27.08.2009

Airties'ın yeni teknolojisi 'server'a ihtiyaç bırakmıyor

SABAH_EKONOMI_AIRTIESIN_YENI_TEKNOLOJISI_SERVERA_IHTIYAC_BIRAKMIYOR.PDFpdf
26.08.2009

Air-Ties'tan tak-paylaş teknolojisi

AIRTIESTAN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI.PDFpdf
26.08.2009

Yazıcıyı modeme takın, tüm ev ahalisi kullansın

AIRTIESTEN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI - _ZAMAN_GAZETESI_[INTERNETIN_ILK_TURK_GAZETESI].PDFpdf
18.08.2009

Bilim-Teknoloji haberleri Aırtıes'ten Tak-Paylaş teknolojisi

BILIM-TEKNOLOJI_HABERLERI_AIRTIESTEN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI_HABERI_EKONOMI_HABERLERI_EKORENT.COM_-.PDFpdf
18.08.2009

HABERTÜRK EKONOMİ - Air-Ties'tan tak-paylaş teknolojisi

HABERTURK_EKONOMI_AIR-TIESTAN_TAK-PAYLAS_TEKNOLOJISI_HTEKONOMI_HABER.PDFpdf
15.07.2009

Hindistan`a IPTV çözümü Türkiye`den

Hindistana_IPTV_cozumu_Turkiyeden.pdfpdf
13.07.2009

AirTies`ten Hindistan`a ihracat

ANAYURT_13_07_09_13_SYF.PDFpdf
13.07.2009

AirTies`ten Hindistan`a ihracat

MILLI_GAZETE_13_07_09_6_SYF.PDFpdf
13.07.2009

AirTies, Hindistan pazarına açıldı

AKSAM_13_07_09_9_SYF.PDFpdf
13.07.2009

AirTies iletişim`den Hindistan`a ihracat

DUNYA_13_07_09_11_SYF.PDFpdf
14.05.2009

Internet Sağlayicisina Göre Geniş Bant Bağlantisina Olan Ilgi Giderek Artiyor

Airties_in_Capital.pdfpdf
26.04.2009

AirTies`dan hızlı ve ekonomik kablosuz erişim: Air 4450

YENI_URUNLER.PDFpdf
20.04.2009

Air 4450 6 kat daha hızlı ve tasarruflu

TEKNOLOJI_DUNYASI-NECLA_DALAN.PDFpdf
19.04.2009

AirTies`da deneyimli bir isim

RAHSAN_KARAN_ATAMA.pdfpdf
19.04.2009

UÇAN INTERNETI 6 KAT HIZLANDIRIYOR

UCAN_INTERNETI_6_KAT_HIZLANDIRIYOR.PDFpdf
19.04.2009

AirTies`ın 6 Kat Daha Hızlı Yeni Erişim Noktası:Air 4450

AIRTIES_IN_6_KAT_DAHA_HIZLI_YENI_ERISIM_NOKTASI_AIR_4450.PDFpdf
12.04.2009

FARK YARATAN KRIZDE BILE KAZANIYOR

FARK_YARATAN_KRIZDE_BILE_KAZANIYOR.pdfpdf
06.04.2009

IPTV için Sular Isınıyor

IPTV_ICIN_SULAR_ISINIYOR.PDFpdf
01.04.2009

Robotik Meraklıları ITÜ`de Bir Araya Geliyor

ROBOTIK_MERAKLILARI_ITU_DE_BIR_ARAYA_GELIYOR.PDFpdf
10.10.2008

AirTies, 11 N TEKNOLOJİSİNE SAHİP 6 YENİ ÜRÜNÜNÜ TANITTI

AyrintiliHaber10102008.pdfpdf
09.10.2008

AirTies, 6 yeni ürününü tanıttı

Tunaydin09102008.pdfpdf
09.10.2008

AirTies, 11N teknolojisine sahip 6 yeni ürününü tanıttı

SonAn09102008.pdfpdf
08.10.2008

AirTies, 11 N ile dünyaya açılıyor

Hurriyet08102008.pdfpdf
08.10.2008

Kablosuz hızda 300 Mbit

Milliyet08102008.pdfpdf
07.10.2008

AirTies geleceği şekillendirmeye hazırlanıyor

StarCebitEurasiaBilisim07102008.pdfpdf
07.10.2008

AirTies yenilikleriyle ilk kez CeBlT'te

DunyaCebitEurasiaBilisim07102008.pdfpdf
07.10.2008

Yeni AirTies geleceği şekillendirmeye hazırlanıyor

VatanCebitEurasiaBilisim07102008.pdfpdf
07.10.2008

AirTies, yeni kimlik ve ürünleriyle CeBIT'te

ZamanSektorelCebit07102008.pdfpdf
07.10.2008

Internet televizyonu kutuları hazırlanıyor

SabahCebiEurasiaBilisim07102008.pdfpdf
29.06.2008

Etkinliklere devam

MilliyetIK29062008.pdfpdf
23.06.2008

Ofis kültürüne ve iş hayatına etkileri

BTHaber23062008_3.pdfpdf
23.06.2008

Verimlilik nasıl sağlanıyor?

BTHaber23062008_2.pdfpdf
23.06.2008

Yeni nesil iletişim teknolojilerinin katkıları

BTHaber23062008_1.pdfpdf
19.06.2008

Matematik köyü'ne kablosuz internet

Birgun19062008.pdfpdf
17.06.2008

Keles'te mobese sistemi kuruldu

BursaOlay17062008.pdfpdf
16.06.2008

Sektörün değil türkiye'nin sorunu

BTHaber16062008.pdfpdf
14.06.2008

Mobese projesi AirTies emanet

BursaHaber14062008.pdfpdf
14.06.2008

Keles mobese ile daha güvende

BursaMeydan14062008.pdfpdf
09.06.2008

Keles ilçesi mobese'yi AirTies'e emanet etti

KobiHaber09062008.pdfpdf
09.06.2008

Bursa mobese projesi'nde yeni adım

BTHaber09062008.pdfpdf
08.06.2008

Türkiye'de girişimciler için her şey mevcut, amacımız katalizör görevi görmek

HurriyetIK08062008.pdfpdf
04.06.2008

Turk.net ve AirTies işbirliği yaptı

OnceVatan04062008.pdfpdf
04.06.2008

Parasını ödediği siparişini dahi istemiyor'

DokuzSutun04062008.pdfpdf
02.06.2008

Penta'dan teknoloji turu

BTHaber02062008.pdfpdf
02.06.2008

Kobi'ler içi ağa kolay erişim aracı

BTHaber02062008_2.pdfpdf
02.06.2008

AirTies'tan kobi'lere yüksek performans imkanı

KobiHaber02062008.pdfpdf
02.06.2008

Tv'de 'kişiye özel yayın' AirTies ile başlıyor

Hurriyet02062008.pdfpdf
01.06.2008

IPTV yıl sonunda geliyor

EkonomistEk01062008.pdfpdf
01.06.2008

Seachange International AirTies'tan ıptv konusunda dev işbirliği

Telecomtr01062008_2.pdfpdf
01.06.2008

IPTV zamanı

Log01062008.pdfpdf
01.06.2008

AirTies IPTV'de fark yaratıyor

Telecomtr01062008.pdfpdf
26.05.2008

E-ticaret sektörün elbirliğiyle güçlenecek

BTHaber26052008.pdfpdf
24.05.2008

Virüslere karşı savaş kızışıyor

ZamanTeknoloji24052008.pdfpdf
23.05.2008

Zvika Haas artık Airties danışmanı

Diva23052008.pdfpdf
22.05.2008

Airties'dan IPTV'de dev işbirliği

StarTech22052008.pdfpdf
20.05.2008

SeaChange ve Airties, kablosuz IPTV için ortaklık kurdu

DokuzSutun20052008.pdfpdf
19.05.2008

Türkiye'ye beyin göçü

BTHaber19052008.pdfpdf
19.05.2008

IPTV alıcıları AirTies sağlayacak

Referans19052008.pdfpdf
15.05.2008

Telekom komşularla büyüyecek

Timreport15052008.pdfpdf
12.05.2008

IPTV için yeni adım

BTHaber12052008.pdfpdf
09.05.2008

Seachange International ile Aiıties'dan IPTV konusunda işbirliği

BizimAnadolu09052008.pdfpdf
07.05.2008

IPTV konusunda dev işbirliği

Gazete3407052008.pdfpdf
07.05.2008

Seachange ınternatıonal ile AirTies'dan IPTV konusunda işbirliği

AyrintiliHaber07052008.pdfpdf
05.05.2008

Akıllı evler

BTHaber05052008.pdfpdf
05.05.2008

IPTV'de geri sayım sürüyor

ITPRO05052008.pdfpdf
01.05.2008

Ar-ge liginde 20 bilişim firması

TeleComtTr01052008.pdfpdf
01.05.2008

Türkiye'de AirTies kullananların sayısı 2 milyona ulaştı

BarMagazin01052008.pdfpdf
01.05.2008

IPTV'ye geri sayım başladı

NewTech01052008.pdfpdf
01.05.2008

Akıl defteri

DigitalLife01052008.pdfpdf
01.05.2008

Çöken pc'ye uzaktan tamir

CHIP01052008.pdfpdf
26.04.2008

Airties ile uzaktan teknik destek

BizimSakarya06052008.pdfpdf
24.04.2008

Türkiye'de "AirTies" diyenlerin sayısı 2 milyona ulaştı

Hurses10042008.pdfpdf
24.04.2008

AirTies kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı

ZamanTeknoloji24042008.pdfpdf
23.04.2008

Türkiye'de "AirTies" diyenlerin sap 2 milyona maştı

İstanbulSonSaat23042008.pdfpdf
22.04.2008

Türkiye'de "AirTies" kullananların sayısı 2 milyona ulaştı

AyrıntiliHaber24042008.pdfpdf
22.04.2008

Türkiye'nin yarısı hangi modemi seçti?

ElazıgYenicag22042008.pdfpdf
21.04.2008

Teknosa, airties'ı uçurdu

KobiHaber21042008.pdfpdf
20.04.2008

"AirTies" kullananların sayısı 2 milyona ulaştı

Anayurt20042008.pdfpdf
18.04.2008

AirTies 2008 için 20 milyon dolarlık ciro bekliyor

KureselAnaHaber18042008.pdfpdf
08.04.2008

Çöken bilgisayarlar uzaktan onarılacak

DokuzSutun08042008.pdfpdf
07.04.2008

2008 ıt satın alma tavsiyeleri

ITPRO07042008.pdfpdf
06.04.2008

Çöken bilgisayarlar

KonyaHakimiyet06042008.pdfpdf
04.04.2008

Çöken bilgisayarlar uzaktan tamir edilecek

Antalya04042008.pdfpdf
04.04.2008

Bilgisayarda tek tuşla tamirat dönemi

Star04042008.pdfpdf
04.04.2008

Çöken bilgisayarlar uzaktan tamir edilebilecek

EskisehirAkhaber04042008.pdfpdf
04.04.2008

Çöken bilgisayara uzaktan tamir

YeniŞafak04042008.pdfpdf
04.04.2008

Çöken bilgisayarlara uzaktan müdahale

AntalyaYenigün04042008.pdfpdf
04.04.2008

Bilgisayarda yeni dönem

GazeteAvrupa04042008.pdfpdf
04.04.2008

Çöken bilgisayara uzaktan müdahale

YeniAsya04042008.pdfpdf
03.04.2008

Airties vpro modem ile bilgisayara uzaktan teknik destek

Hürses03042008.pdfpdf
01.04.2008

AirTies yurtdışı satışla büyüyecek

Telepati_2_01042008.pdfpdf
01.04.2008

AirTies iptv'de ben de varım diyor

DigitalAge01042008.pdfpdf
01.04.2008

Televizyonun kuralları değişiyor

NewTech01042008.pdfpdf
01.04.2008

Televizyon denilince akla "kumanda" etmek ve edilmek geliyor

BilimveTeknik01042008.pdfpdf
01.04.2008

Airties

Ekohaber01042008.pdfpdf
01.04.2008

AirTies'dan IPTV alıcısı

T3-01042008.pdfpdf
01.04.2008

AirTies televizyonun kurallarını değiştiriyor

Telepati_3_01042008.pdfpdf
01.04.2008

Teknosa, AirTies satışında ciro lideri oldu

Telepati01042008.pdfpdf
01.04.2008

TV Yayınları Internetten gelecek

Capital01042008.pdfpdf
01.04.2008

1001 kanallı tv'ler

ActiveLine01042008.pdfpdf
01.03.2008

Engelliler için hayal proje gerçek mi oluyor ?

Callcentermagazin01032008.pdfpdf
01.01.2008

Türkiye'nin E-Takımı

Forbes01012008.pdfpdf
31.12.2007

Netex'te yeni yapılanma, katma değerli dağıtım dönemi

BTHaber31122007.pdfpdf
29.12.2007

AirTies, Yunanistan'da ilk ofisini açtı

BizimAnadolu29122007.pdfpdf
29.12.2007

AirTies komşuda ofis açtı

GozlemKobiHaber29122007.pdfpdf
29.12.2007

Komşu, Türk markası AirTies modem kullanacak

ZamanSektorel29122007.pdfpdf
25.12.2007

AirTies 1 milyon ADSL'li Yunanistan'da ofis açtı

Gunboyu25122007.pdfpdf
24.12.2007

Kanalı KOBİ'ler kurtaracak!

BTHaber24122007.pdfpdf
24.12.2007

AirTies Yunanistan'a ofis açtı

Sabah24122007.pdfpdf
24.12.2007

AirTies "komşu" da

YeniSafak24122007.pdfpdf
23.12.2007

AirTies, Yunan pazarına girdi

Aksam23122007.pdfpdf
23.12.2007

AirTies komşuyu fethedecek

Sozcu23122007.pdfpdf
23.12.2007

AirTies Yunanistan'da ilk ofisini açtı

Hurriyet23122007.pdfpdf
23.12.2007

Peter Nixon, AirTies'da

SabahIsteInsan23122007.pdfpdf
22.12.2007

Başarımızın kaynağı Ar-Ge

Cumhuriyet22122007.pdfpdf
19.12.2007

Yaratıcılık büyük ödülü TÜBİTAK'ın

HurriyetAnkara19122007.pdfpdf
18.12.2007

Yenilikçilik Ödülü TÜBİTAK'a verildi

TurkiyeGazete18122007.pdfpdf
17.12.2007

AirTies'dan kablosuz çözüm: WUS-201

KureselAnaHaber17122207.pdfpdf
17.12.2007

Masaüstü bilgisayarlar da kablodan kurtuluyor

YeniMesaj17122007.pdfpdf
16.12.2007

Teknolojide Hayal Gücü

BusinessWeek16122207.pdfpdf
14.12.2007

7 şirkete yenilikçilik yaratıcılık ödülü

CumhuriyetBilimTeknoloji14122007.pdfpdf
12.12.2007

Teknoloji, Yenilikçilik Kongreleri ve Türkiye...

Cumhuriyet12122007.pdfpdf
12.12.2007

Sektörümüzün Ar-Ge yatırımları toplam 160 milyon doları buldu

Gazete3412122007.pdfpdf
11.12.2007

Bilişim sektörü "kanal" ı tartışıyor

Hurriyet11122007.pdfpdf
11.12.2007

Teknoloji Üretenler

KureselAnaHaber11122207.pdfpdf
11.12.2007

"Yaratıcı Fikir Ödülü" AirTies'ın

Hurriyet11122007_2.pdfpdf
11.12.2007

Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri sahiplerini buldu

Hurses11122007.pdfpdf
09.12.2007

AirTies Ses İletimi Sistemleri AR-GE Grup Yöneticisi

HurriyetInsanKaynaklari09122007.pdfpdf
09.12.2007

Peter Nixon AirTies'ta

MilliyetInsanKaynaklari09122007.pdfpdf
08.12.2007

Yenilikçilikte KOBİ Ödülü Argela'nın

Cumhuriyet08122007.pdfpdf
08.12.2007

TESİD, yaratıcı ve yenilikçileri ödüllendirdi

Dunya08122007.pdfpdf
08.12.2007

Yaratıcı firmalara ödül

Taraf08122007.pdfpdf
08.12.2007

Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri dağıtıldı

Gunboyu08122007.pdfpdf
02.12.2007

Kanal Vizyon için geri sayım

Aksam02122007.pdfpdf
01.12.2007

Teknoloji "Oscar" ına 14 aday

KobiEfor01122007.pdfpdf
01.12.2007

TESİD Yaratıcılığı Ödüllendiriyor

BilgisayarGazetesi01122007.pdfpdf
01.12.2007

Son on beş gün

MarketingTurkiye01122007.pdfpdf
01.12.2007

AirTies' da Atama

BilgisayarGazetesi01122007_2.pdfpdf
01.12.2007

Inovatif Girişime Kredi Bulmak Çok Kolay

CapitalStrategy01122207.pdfpdf
01.12.2007

AirTies VoIP Ürün Grubu Pazarlama Müdürü

Salesmax01122007.pdfpdf
30.11.2007

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri finalistleri

CumhuriyetBilimTeknoloji30112007.pdfpdf
30.11.2007

TESİD Yenilikçilik Ödülleri finalistleri belli oldu

Hurses30112007.pdfpdf
26.11.2007

VoIP ürün müdürlüğüne yeni isim

BTHaber26112007.pdfpdf
25.11.2007

Mucit KOBİ'ler, teknoloji ödülü için gün sayıyor

SabahIsteInsan25112007.pdfpdf
25.11.2007

AirTies'a bir isim daha

SabahIsteInsan25112007_2.pdfpdf
24.11.2007

TESİD Yaratıcılık Ödülleri Finalistleri Belirlendi

Gozlem24112007.pdfpdf
15.11.2007

Katma Değeri yüksek 14 proje, Teknoloji Ödülleri için yarışıyor

SektorelTanıtım15112007.pdfpdf
15.11.2007

Teknoloji ödüllerinin sahibi inovasyon oldu!

MarketingTürkiye15112007.pdfpdf
10.11.2007

Tersine beyin göçü neden olmuyor ?

Aksam10112007.pdfpdf
09.11.2007

Türkiye Teknoloji Ödülleri Yarışması: 14 Finalist

CumhuriyetBilimTeknoloji09112007.pdfpdf
09.11.2007

Teknoloji ödülleri 11 Aralık'ta veriliyor

İstanbulTicaret09112007.pdfpdf
08.11.2007

7. Teknoloji Ödülleri ve Konferansı 11 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak

Belde08112007.pdfpdf
04.11.2007

Ruslar Türk teknolojisi ile TV'yi internetten izleyecek

Hurriyet04112007.pdfpdf
03.11.2007

Teknolojiye yatırım yapalım dünyada bir adım öne çıkalım

Hurriyet03112007.pdfpdf
03.11.2007

AB ye uyum için bilgi toplumu olalım

Milliyet03112007.pdfpdf
03.11.2007

Teknoloji ödülünü almak için 14 proje yarışacak

Vatan03112007.pdfpdf
03.11.2007

Büyük ödül için 6 finalist yarışacak

Dunya03112007.pdfpdf
03.11.2007

7. Teknoloji Ödülleri ve Konferansı

SonSaat03112007.pdfpdf
03.11.2007

Teknoloji ödüllerinde 14 finalist yarışıyor

Referans03112007.pdfpdf
03.11.2007

Türkiye'yi eğitim ve teknoloji öne çıkarır

Posta03112007.pdfpdf
01.11.2007

Ödüller 11 Aralık 2007 de sahiplerini bulacak

SubconTurkey01112007.pdfpdf
01.11.2007

7. Teknoloji Kongresi ve Ödülleri finalistleri belirlendi

TelepatiTelekom01112007.pdfpdf
01.11.2007

7. Teknoloji Ödülleri'nde Geri Sayım...

Termodinamik01112007.pdfpdf
22.10.2007

A'dan Z'ye inovasyon

bthaber22102007.pdfpdf
03.10.2007

TBV, inovasyonda finansman sağlama yöntemlerini anlatacak

küreselanahaber03102007.pdfpdf
02.10.2007

Teknoloji şirketlerini Ar-Ge leri büyütüyor

zamansektörel02102007.pdfpdf
02.10.2007

TBV'den, İnovasyonda Finansman Formülleri!

itpro02102007.pdfpdf
01.10.2007

AirTies' tan KOBİ'lere özel modemler

kobiefor01102007.pdfpdf
01.10.2007

Fikri olup parası olmayanlarla, parlak fikirlere yatırım yapmak isteyenlerin buluştuğu nokta:Girişim sermayesi

bilgicagı01102007.pdfpdf
01.10.2007

AirTies ekibine güveniyor

bilgisayargazetesi01102207.pdfpdf
01.10.2007

Ucuza konuşmanın formülü AirTies'ten

akşam ek01102007.pdfpdf
01.10.2007

İş dünyasının sosyal liderleri

platin01102007.pdfpdf
01.10.2007

AirTies, Amerika'nın en etkili girişim konferansı INC 500 de Türkiye'yi anlattı

humanresources01102007.pdfpdf
01.10.2007

İnovasyonda Finansman Formülleri

capital01102007.pdfpdf
01.10.2007

Teknoloji Ödülleri Aralık'ta Açıklanacak

otomasyon01102007.pdfpdf
30.09.2007

Hayatı kolaylaştıran bağlar kuruyoruz

para30092007.pdfpdf
23.09.2007

İnovasyona finansman bulma yolları

milliyetik23092007.pdfpdf
22.09.2007

Türkiye Bilişim Vakfı'ndan inovasyonda finansman formülleri

dünya+22092007.pdfpdf
15.09.2007

AirTies, INC 500 de Türkiye'yi anlattı

Hürriyet15092007.pdfpdf
06.09.2007

Kaliforniya' da ormanda yaşıyoruz İstanbul' da merkezde olmak istedik

Hürriyetemlak06092007.pdfpdf
06.09.2007

İki modemi birleştiren AirTies, ilk ihracatını Yunanistan'a yaptı

Zamansektörel06092007.pdfpdf
03.09.2007

TTNet'in ADSL modem ihalesini AirTies aldı

bthaber03092007.pdfpdf
02.09.2007

Beyin göçünü tersine çevirdi

Vatan02092007.pdfpdf
02.09.2007

Hem arkadaş hem ortak

Hürriyetik02092007.pdfpdf
01.09.2007

Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Bekliyor

3eelektrotech01092007.pdfpdf
01.09.2007

Kurumsal İletişime özel G.SHDSL modem

Kobiefor01092007.pdfpdf
01.09.2007

WLAN Sorunlarına Pratik Çözümler

Chip01092007.pdfpdf
01.09.2007

Her 3 Evden Birinde AirTies Var

Capital01092007.pdfpdf
01.09.2007

Her Eve Bir Sunucu Lazım

pcworld01092007.pdfpdf
01.09.2007

Türkiye'nin çaresi inovasyon

Globalekonomi01092007.pdfpdf
01.09.2007

7. Teknoloji Ödülleri sahiplerini bekliyor

Dünyatekstil01092007.pdfpdf
01.09.2007

Betonu Delen Modem!

Forbes01092007.pdfpdf
01.09.2007

TTNet İhalesini AirTies kazandı

Bilgisayargazetesi01092007.pdfpdf
27.08.2007

Forum Bilişim'de STK'larla güçbirliği

bthaber27082007.pdfpdf
24.08.2007

AirTies, KOBİ'ler için çözümler üretiyor

hürses24082007.pdfpdf
23.08.2007

TTNet'in ADSL'si AirTies'ten

Türkiyegazatesi23082007.pdfpdf
23.08.2007

TTNet'in modemi AirTies'tan

kent23082007.pdfpdf
23.08.2007

AirTies, TTNet ihalesi kazandı

hürses23082007.pdfpdf
23.08.2007

AirTies TTNet ihalesini kazandı

star23082007.pdfpdf
23.08.2007

AirTies TTNet modem ihalesini kazandı

dünya23082007.pdfpdf
23.08.2007

TTNet'in ADSL ihalesi AirTies'in

referans23082007.pdfpdf
20.08.2007

AirTies, 2007'de 5 bin KOBİ'ye ulaşacak

gözlemkobihaber20082007.pdfpdf
20.08.2007

AirTies hem KOBİ'lere hem de dünyaya açılıyor

bthaber20082007-2.pdfpdf
20.08.2007

ADSL' de Tam Gaz

bthaber20082007.pdfpdf
19.08.2007

AirTies KOBİ'ler için yeni çözümler üretti

ogün19082007.pdfpdf
18.08.2007

AirTies'tan KOBİ'lere yönelik çözümler

Cumhuriyet18082007.pdfpdf
16.08.2007

AirTies' tan KOBİ'lere yönelik hizmetler...

belde16082007.pdfpdf
14.08.2007

Yeni icadımızla internet TV'de çığır açacağız

referans14082007.pdfpdf
14.08.2007

AirTies internet TV'si alanında taşları oynatacak

dünya14082007.pdfpdf
13.08.2007

ADSL modemlerde "güvenlik" vurgusu

Milliyet13082007.pdfpdf
11.08.2007

AirTies özel ürünle 5 bin KOBİ'ye ulaşacak

Hürriyet11082007.pdfpdf
11.08.2007

KOBİ'leri internete bağlayıp 44 milyon dolar ciro yaparız

referans11082007.pdfpdf
11.08.2007

KOBİ'ye güvenli internet kalkanı

sabah11082007.pdfpdf
11.08.2007

AirTies her üç KOBİ'den birine ulaşmayı hedefliyor

dünya+11082007.pdfpdf
11.08.2007

3 ADSL kullanıcısından biri bizi tercih ediyor

bugun11082007.pdfpdf
11.08.2007

AirTies'tan KOBİ'lere çözümler

bursahaber11082007.pdfpdf
01.08.2007

Girişimcilerin Kırılma Noktaları

platin01082007.pdfpdf
01.08.2007

Hem daha güvenli hem daha geniş

infomagplatform01082007.pdfpdf
01.08.2007

KOBİ'lerin dikkatini teknolojiye çekiyoruz

kobiefor01082007-2.pdfpdf
01.08.2007

7. Teknoloji Kongresi'nin finalistleri belli oldu

bilimveteknik01082007.pdfpdf
01.08.2007

Gigabyte'ın Üçlemesi

chip01082007-2.pdfpdf
01.08.2007

TT, AirTies ile kablosuz dünyayı güvenli hale getiriyor

kobiefor01082007.pdfpdf
01.08.2007

7. Teknoloji Kongresi ve Ödülleri için "Büyük Ödül" ve "Başarı Ödülü" finalistleri belirlendi

home&technology01082007.pdfpdf
01.08.2007

Teknoloji Ödülleri'nde Finalistler Belli Oldu

byte01082007.pdfpdf
01.08.2007

Kablosuz Sırları

pcworld01082007.pdfpdf
30.07.2007

Kablosuz internette güvenli bağlantı

posta30072007.pdfpdf
28.07.2007

AP-400 ile daha güvenli ağ

Cumhuriyethaftasonu28072007.pdfpdf
23.07.2007

"Kablosuz Dünya" artık daha güvenli

gözlemkobihaber23072007.pdfpdf
22.07.2007

Kablo Kirliliğine Son

ekonomist22072007.pdfpdf
20.07.2007

AirTies'ın AP-400'ü ile kolay-güvenli internet

hürses20072007.pdfpdf
19.07.2007

Beyoğlu'nda gezersin internete girersin

vatanteknoloji19072007.pdfpdf
19.07.2007

Türk Telekom ve AirTies kablosuz dünyayı güvenli hale getirecek

vatanteknoloji19072007-2.pdfpdf
18.07.2007

Kablosuz intenete AP-400 güvenliği

bugun18072007.pdfpdf
18.07.2007

AirTies Ap-400 ile Kablosuz Ağınız Hem Daha Güvenli, Hem Daha Geniş

sonsaat18072007.pdfpdf
17.07.2007

AP-400 kablosuz erişim noktası...

anayurt17072007.pdfpdf
15.07.2007

ADSL kullanımında güvenlik ön sırada

marketingtürkiye15072007.pdfpdf
13.07.2007

7. Teknoloji Ödülleri finalistleri açıklandı

Cumhuriyatbilimteknik13072007.pdfpdf
09.07.2007

Türk Girişimci Tutkusuyla Tanınıyor

referans09072007.pdfpdf
09.07.2007

ADSL kullanıcılarına kolay şifre menüsü

milliyet09072007.pdfpdf
08.07.2007

AirTies Ar-Ge Bölümü PC Grubu Takım Lideri

hürriyetik08072007-2.pdfpdf
08.07.2007

AirTies Kablosuz Ağlar Ar-Ge Grup Yöneticisi

hürriyetik08072007.pdfpdf
06.07.2007

7. Teknoloji Ödüllerinin finalistleri belli oldu

Itpro06072007.pdfpdf
06.07.2007

AirTies eski modemleri yeniledi

küreselanahaber06072007.pdfpdf
05.07.2007

Türk Telekom'dan otomatik kablosuz şifreleme teknolojisi

yenigün05072007.pdfpdf
04.07.2007

ADSL'de otomatik şifreleme

yenimesaj04072007.pdfpdf
03.07.2007

Kablosuz internete şifre duvarı

zaman03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom'dan otomatik kablosuz şifreleme

hürses03072007.pdfpdf
03.07.2007

Telekom'dan güvenli bağlantı

sözcü03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom'dan abonelerine otomatik kablosuz şifreleme

anadoludavakit03072007.pdfpdf
03.07.2007

Kablosuz intenet artık daha güvenli

posta03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom'dan otomatik şifreleme

günboyu03072007.pdfpdf
03.07.2007

Telekom'dan otomatik kablosuz şifreleme

bugun03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom'dan kablosuz şifreleme

dünya03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom'dan AirTies işbirliği ile otomatik kablosuz şifreleme teknolojisi

küreselanahaber03072007.pdfpdf
03.07.2007

Türk Telekom ile AirTies'ten stratejik işbirliği

forumdiplomatik03072007.pdfpdf
02.07.2007

Bravo Komşi!

Itbusiness02072007.pdfpdf
02.07.2007

Beyoğlu'nda ikinci internet çıkarması

bthaber02072007.pdfpdf
01.07.2007

AR-GE: ARsızca GEzinenler

bilgiçağı01072007.pdfpdf
01.07.2007

Modeminiz köprü ile kablosuz olsun

bytetürkiye01072007.pdfpdf
01.07.2007

İyi girişimciye dünyanın desteği

ekonomistkobigirişim01072007.pdfpdf
29.06.2007

ADSL' e güç katan marifetli modemler

hürriyet29062007.pdfpdf
28.06.2007

7. Teknoloji Ödülleri'nin Finalistleri Açıklandı

hürses28062007.pdfpdf
28.06.2007

AirTies AP-301 - Ağ Kablolarına Son!

yeniaktüel28062007.pdfpdf
24.06.2007

Eski Modem Kalmasın

ekonomist24062007.pdfpdf
24.06.2007

AirTies iki yeni isimle güçlendi

sabahişteinsan24062007.pdfpdf
23.06.2007

"Bağlan Beyoğlu" dediler, bedava internete geçtiler

hürriyet23062007.pdfpdf
21.06.2007

AirTies AP-301 kablosuz erişimi 3 yıl garanti veriyor

vatanteknoloji21062007.pdfpdf
17.06.2007

AirTies'ten modem yenileme kampanyası

milliyet17062007.pdfpdf
14.06.2007

AirTies'ten kurumsal iletişime özel G.SHDSL Modem

hürses14062007.pdfpdf
11.06.2007

ATC Başkanı Büyükelçi Jim Holmes'ten AirTies' e ziyaret

hürses11062007,.pdfpdf
09.06.2007

İki yıl hızlı internet abonesi olan, ayda 15 YTL ödeyecek

gazete3409062007.pdfpdf
09.06.2007

TTNet'ten internete ikinci ucuzluk dönemi

gözlem09062007.pdfpdf
08.06.2007

İnternette yeni aboneye büyük indirim

yenişafakgıda08062007.pdfpdf
06.06.2007

TTNet'ten yeni kampanya

hürses06062007.pdfpdf
06.06.2007

Internet'te kablosuz şenliği: AirTies AP-301

sonsaat06062007.pdfpdf
05.06.2007

15 Milyona ADSL

kuzeyexpress05062007.pdfpdf
05.06.2007

TTNet, modem dahil internet ücretini ayda 15 YTL'ye indirdi

vatan05062007.pdfpdf
05.06.2007

TTNet'ten Herkesi İnternet Sahibi Yapacak Kampanya

konyapostası05062007.pdfpdf
05.06.2007

TTNet, yeni ADSL aboneleri için indirim kampanyası başlattı

referans05062007.pdfpdf
05.06.2007

Hızlı internet kampanyası:2 yıl abonelik 15 yeni lira

zaman05062007.pdfpdf
05.06.2007

Yeni aboneye ADSL 14.9 YTL

forumdiplomatik05062007.pdfpdf
04.06.2007

Ar-Ge'ye yarışma teşviği

ITbusiness04062007.pdfpdf
03.06.2007

AirTies'dan modem

tekborsa03062007.pdfpdf
01.06.2007

AirTies otomatik güncelleniyor

pcmagazine01062007.pdfpdf
28.05.2007

AirTies'tan öğrencilere yönelik geliştirme yarışması

bthaber28052007.pdfpdf
27.05.2007

Kablosuz Ağınızı Sizden Başka Kimler Kullanıyor?

eskişehiranadolu27052007.pdfpdf
24.05.2007

AirTies'dan Ar-GE'ye teşvik eden yarışma

hürses24052007.pdfpdf
22.05.2007

AirTies'dan üniversite öğrencilerini teşvik eden yarışma

tünaydın22052007.pdfpdf
22.05.2007

AirTies otomatik güncelleme hizmeti ile gelecek teknolojisini sunuyor

hürses22052007.pdfpdf
21.05.2007

İnternet'te kablosuz şenliği: AirTies AP-301

bthaber21052007-2.pdfpdf
21.05.2007

Otomatik Yazılım Güncellemesi

bthaber21052007.pdfpdf
20.05.2007

Ürün geliştirmediğimiz sürece iyiler kaçacak

sabahişteinsan20052007.pdfpdf
20.05.2007

Silikon Vadisinden Geldi Şimdi Türkiye'de Büyüyor

ekonomist20052007.pdfpdf
20.05.2007

Ar-Ge'ye teşvik eden yarışma

milliyetinsankaynakları20052007.pdfpdf
19.05.2007

AirTies'dan üniversite öğrencilerini Ar-Ge'ye teşvik eden yarışma

yeniyurt19052007.pdfpdf
18.05.2007

Geleceğin Teknolojisine Erişim Fırsatı

Cumhuriyetbilimteknoloji18052007.pdfpdf
07.05.2007

AirTies AP-300: Kabloları çamaşır ipi yapın

radikal07052007.pdfpdf
01.05.2007

Türk Telekom üçüncü kez AirTies dedi...

pcworld01052007.pdfpdf
01.05.2007

AirTies WAV-140 ADSL2+ modem

hardwareplus01052007-4.pdfpdf
01.05.2007

AirTies AP-301

hardwareplus01052007-3.pdfpdf
01.05.2007

Kablosuz ADSL Modem İhalesi AirTies'ın

capital01052007.pdfpdf
01.05.2007

ADSL modem ihalesi AirTies'ın

kobiefor01052007.pdfpdf
01.05.2007

Türk Telekom ve AirTies'tan İşbirliği

hardwareplus01052007.pdfpdf
30.04.2007

TT'nin ADSL modem ihalesinin 150 bin adedini AirTies kazandı

hürses30042007.pdfpdf
23.04.2007

AirTies bir ihale daha kazandı

bthaber23042007.pdfpdf
23.04.2007

TT Üçüncü kez AirTies dedi

ITbusiness23042007.pdfpdf
20.04.2007

Bilgi Ekonomisinde Uyanma

Cumhuriyetbilimteknoloji20042007.pdfpdf
17.04.2007

ADSL modem ihalesini yine AirTies kazandı

hürriyet17042007.pdfpdf
16.04.2007

AirTies'dan Telekom'a 150 bin modem

posta16042007.pdfpdf
16.04.2007

1 milyon kişi AirTies kullanıyor

yenişafak16042007.pdfpdf
16.04.2007

AirTies, 3. kez Türk Telekom ihalesini kazandı

forumdiplomatik16042007-2.pdfpdf
15.04.2007

TT'nin modem ihalesi yine AirTies'ın

takvim15042007.pdfpdf
09.04.2007

Girişimciler için yeni platform

bthaber09042007.pdfpdf
05.04.2007

Telekom'un kablosuz ADSL modem ihalesini AirTies kazandı

hürses05042007.pdfpdf
02.04.2007

AirTies ile son sürat internet

gazete34 02042007.pdfpdf
01.04.2007

CeBIT 2007'den sevgilerle

chip01042007.pdfpdf
01.04.2007

Telekom'un Kablosuz ADSL Modemi: AirTies

bilgisayargazetesi01042007-2.pdfpdf
01.04.2007

CeBIT 2007 bir ileri bir geri

digitallife01042007.pdfpdf
01.04.2007

İnovatifler Devletin Gölge Etmemesinden Başka İnsan İhsan İsemiyor

bilgiçağı01042007.pdfpdf
01.04.2007

Türk Teknolojisi, CeBIT Hannover'da

bilgisayargazetesi01042007.pdfpdf
31.03.2007

Telekom'un kablosuz ADSL modem ihalesi AirTies'ın

dünya+31032007.pdfpdf
30.03.2007

Sektör Caspian Telekom Fuarı'nda buluşacak

referans30032007.pdfpdf
28.03.2007

Telekom'un 200 bin adet kablosuz ADSL modem ihalesini AirTies kazandı

yeniyurt28032007.pdfpdf
26.03.2007

CeBIT 2007'ye IPTV ve UMPC imzası

bthaber26032007.pdfpdf
26.03.2007

Mektubunuz Var

bthaber26032007-2.pdfpdf
22.03.2007

"Amaç Türkiye'nin teknoloji üreten şirketi olarak dünyaya açılmak"

tünaydın22032007.pdfpdf
22.03.2007

Türk AirTies, Hannofer Cebit'te Dünyayı birbirine bağlamaya talip oldu...

sonan22032007.pdfpdf
20.03.2007

Türk AirTies, Hannofer Cebit'te Dünyayı birbirine bağlamaya talip oldu

cagdaşulus20032007.pdfpdf
20.03.2007

Türk AirTies, Hannofer Cebit'te Dünyayı birbirine bağlamaya talip

ayrıntılıhaber20032007.pdfpdf
19.03.2007

CeBIT 2007 kapılarını açtı

bthaber19032007.pdfpdf
19.03.2007

Türk AirTies, Dünyayı birbirine bağlamaya talip

yalova19032007.pdfpdf
18.03.2007

Yunanistan, Türk internet telefonuyla ucuz konuşacak

sabah18032007.pdfpdf
18.03.2007

Türkiye bilişimde büyüyecek

radikal18032007.pdfpdf
16.03.2007

Teknoloji dünyası CeBIT'te buluşuyor

dünya16032007.pdfpdf
11.03.2007

Girişimci olunmuyor doğuyor

ekonomist11032007.pdfpdf
01.03.2007

Dörtlü Oyun

telekomdünyası01032007-4.pdfpdf
01.03.2007

Teknoloji, yazılım, donanım, altyapı, üretim.

telekomdünyası01032007-3.pdfpdf
01.03.2007

Silikon Vadisi'nden 12 Türk Mühendisi Türkiye'ye geri getirdik

bilgiçağı01032007.pdfpdf
01.01.1900

AirTies`dan 3G interneti paylaştıran çözüm

AirTies-dan_3G_interneti_paylastiran_cozum.pdfpdf


09.01.2015

Evrim Önk - HaberTürk Interview

Press_20150209143702.jpgpdf
23.12.2014

Ar-Ge 3. Özel Zirvesi – Bilgisayar ve İletişimTeknolojileri Sektör Birinciliği – Hürriyet

Press_20141223093648.jpgpdf
<