EN Kablosuz yaşam
Çözümler Ürünler Hakkımızda Basın Destek
Press Awards
Ödüller Finalist
< >

CSI Ödülleri 2014

Award Image

Bilişim 500

Award Image

En Başarılı AR-GE 2012

Award Image

Connected World TV Awards 2012

Award Image

CSI 2011

Award Image

Connected World TV Awards 2011

Award Image

Broadband Infovision Awards

Image

TV Connect 2013

Image

IPTV Industry Awards

Image

ITV 2012

Image

Kablosuz yaşamın dünya oyuncusu AirTies, Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Kablo ve Uydu Ödülleri’nde (CSI Awards) 802.11ac teknolojisine sahip yeni ürünü Air 4820 ile en iyi tüketici teknolojilerine verilen “Best Customer Premise Technology” ödülüne layık görüldü. Evde video aktarımını kablosuz olarak yapabilmenin en kolay çözümünü sunan dünyanın en hızlı Kablosuz Video Erişim Köprüsü AirTies Air 4820, aldığı ödülle başarısını pekiştirdi.

İnterpromedya i-Research markasının geleneksel 'En Büyük 500 Bilişim Şirketi' araştırma sonuçlarına doğrultusunda ödüler sahiplerini buldu. Sektörün lider kuruluşlarının patron ve üst düzey yöneticilerini bir araya getirdiği törende AirTies "Türkiye Merkezli Üretici Donanım Kategorisi" ve "Donanım İhracatı" olmak üzere iki farklı kategoride birincilik ödülüne layık bulundu.

AirTies Endüstri’nin en prestijli ödülünü “En iyi Tüketici TV Cihazı”kategorisinde IPTV World Forum’da kazandı.

Istanbul, Turkiye, 22 Mart 2012 —İstanbul,Türkiye,22 Mart 2012-AirTies Kablosuz İletişim, Londra’da gerçekleşen IPTV World Forum’da ,endüstri de itibarlı ödüller arasında kabul edilen “En iyi Tüketici TV Cihazı” ödülüne layık görüldü.Bu ödül video deneyiminde İnternet Protokolünü kullanan tüketici ekipmanlarının mükemmelliyetini ifade etmekte olup,uzman market analistleri ve gazetecilerden oluşan jüri tarafından yedi aday arasından AirTies’ı seçmiştir.


Air4742 dünyanın ilk entegre 600+300Mbps hızda kablosuz ağ performansına sahip, çift bant destekli video aktarıcısı, medya sunucusu ve kablosuz erişim cihazı özelliklerini içinde barındıran bir üründür. Air4742, 5 GHz’te çalışan 4x4 802.11n MIMO özelliğine sahip kablosuz modülü sayesinde, telekom operatörünün sağladığı internet hattı üzerinden gelen yüksek çözünürlüklü TV yayınının, evin içerisindeki bir ya da birden fazla IPTV alıcı cihazına kablosuz olarak aktarılmasını sağlamaktadır. Cihaz aynı zamanda eski kablosuz teknolojiler ile de geriye dönük uyumlu çalışarak, 2.4 Ghz frekansında çalışan bilgisayar, akıllı cep telefonu gibi cihazlara kablosuz internet erişimi imkanı sunmaktadır. Medya paylaşımı özelliği sayesinde USB portuna takılan bir hard diskte bulunan medya dosyalarının bilgisayar, akıllı TV, tablet bilgisayar gibi cihazlara aktarılmasını sağlamaktadır. Çok geniş bir kablosuz kapsama alanı oluşturmak için AirTies’ın MESH teknolojisini kullanan Air4742, bunun yanında yüksek hızda ve güvenilir kablosuz bağlantı için dinamik kanal değişimi, kayıp ve gecikmeleri engelleme gibi AirTies yazılımlarının güçlü özelliklerini barındırmaktadır.

AirTies,2011 Connected World TV ödülünü kazandı.

“AirTies ,Air 4420 ile Home Networking Awards’ta ödülle taçlandırıldı.”


Istanbul, 14 Eylül 2011 – AirTies’ın Air4420 de gösterdiği başarı ile Connected World Tv Award’de yer alan Home Networking Ödülünü elinde tutumaya hak kazandı.IBC Connected World işbirliği ile düzenlenen ödül töreni açılısında,endüstride ”her yerde içerik” bakışı öncülüğünde katılımcıların yaratıcılığını,bağımsız imalatçıları,teknoloji şirketlerini ve tüketici elektronik aletleri üretimcilerini tebrik etti. Ödül Töreni,Amsterdam’da bulunan Okura Otelde,12 Eylül Pazartesi günü gerçekleşti.


Air 4420 bir kablosuz erişim noktası ve medya sunucusudur. Medya sunucusu özelliği sayesinde evinizdeki herhangi bir ağ bağlantısı etkin cihazınızı(TV/Bluray oynatıcıları,Oyun konsolları,IPTV veya Hibrit Set Top Boxlar vb.)kablosuz olarak internete ve ev içi ağınıza bağlayabilirsiniz. Kullanıcı tek bir tuşa dokunarak 3D,HD ve SD filmleri internetten kolayca indirebilir ve eş zamanlı olarak PC,Set Top Box ,TV ve oyun konsoluna aktarabilirsiniz.USB Depolama cihazını 4420’ye takarak,içinde bulunan medyaları(video/müzik/fotoğraf vb) kablosuz olarak ev ağınıza bağlı tüm istemcilerde oynatabilirsiniz.

2011’de olduğu gibi,2012 yılında da AirTies Connected World TV ödülünün sahibi oldu.

AirTies Kablosuz İletişim Connected World TV 2012’de Air4742 ürünüyle yer alarak “Home Networking Award” ödülünü kazandı.The connected Home Networking Ödülü ev içinde farklı elektronik aletlerde yasal bilgi paylaşımını güvenli ve kolay sunan çalışmaları desteklemektedir.


Air4742 dünyanın ilk entegre 600+300Mbps hızda kablosuz ağ performansına sahip, çift bant destekli video aktarıcısı, medya sunucusu ve kablosuz erişim cihazı özelliklerini içinde barındıran bir üründür.5 GHz’te çalışan 4x4 802.11n MIMO özelliğine sahip kablosuz modülü sayesinde, telekom operatörünün sağladığı internet hattı üzerinden gelen yüksek çözünürlüklü TV yayınının, evin içerisindeki bir ya da birden fazla IPTV alıcı cihazına kablosuz olarak aktarılmasını sağlamaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge merkezlerini ödüllendirdi. AirTies Ar-Ge Merkezi, Performans Endeksi Değerlendirmesi sonuçlarına göre sektör bazında ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE merkezleri 2012 Yılı Performans Endeksi Değerlendirmesi sonuçlarına göre sektör bazında, En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü AirTies’ın oldu.


Geçtiğimiz hafta, Kocaeli'nde gerçekleştirilen Ar-Ge Merkezleri Performans Değerlendirmesi ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile İşbirliği Çalıştayı'na Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Erslan Arslan, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Yücel Altunbaşak, Bilim Sanayi ve Teknoloi Genel Müdürü Prof.Dr. Cevahir Uzkurt ödül ile sanayici ve işadamları katıldı. Ödülü AirTies adına Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Müjdat Pakkan aldı.