EN Kablosuz yaşam
Çözümler Ürünler Hakkımızda Basın Destek
AirTies teknolojisinin gücü

AirTies’ı rakiplerinden farklı kılan nedir? Teknoloji alanında yerel unsurlar taşıyan bir dünya markası yaratmayı nasıl başarıyoruz?


Benzersiz bir işletme modeli

Ev ağları alanında ürün geliştirmekte ve pazarlamakta olan şirketlerin pek çoğu temelde ürün geliştirmede chip set üreticilerine bağımlı pazarlama şirketleridir. Ürünün özellikleri chipset üreticileri tarafından belirlenir. Uzak Doğu’daki elektronik şirketleri (ODM’ler) üründe küçük çaplı uyarlamalar yapar, ürünün dış görünümünü değiştirir, sonra da üretimini yaparlar. Bu nedenle bu şirketlerin büyük kısmı ne Ar-Ge sürecini kontrol edebilmekte, ne kullanıcıların ürünle ilgili problemlerine zamanında yanıt verebilmekte ne de son kullanıcıların istediği yeni özellikleri hızla hayata geçirebilmektedirler. Satış kanallarının yapısı da bu şirketleri son kullanıcılardan daha fazla ayırır. Global şirketler ürünlerini pek çok markayı pazarlayan büyük çaplı distribütörler aracılığıyla pazarlarlar. Ürünleri daha sonra bayilere gönderilir ve buradan son kullanıcılara ulaşır. Bu zincirin hiçbir halkasında gerek ürünler gerekse teknik açıdan fazla bir uzmanlık söz konusu değildir. Son kullanıcı bir problem ile karşılaştığında ya da kullanıcıların yeni bir özellik isteği olduğunda da aynı zincir ters yönde takip edilerek üretici firmaya ulaşılır. Problem ya da talepler bu zincirin pek çok halkasında öncelik kuyruğuna koyulduğundan son kullanıcıya çözüm sunmada gecikmeler yaşanmaktadır.


Buna karşılık AirTies’ın modelinde kanalın hem tedarik zinciri hem de müşteri tarafının yönetimi AirTies tarafından yapılır.


Diagram

AirTies Ar-Ge ekibi uluslararası standartları belirleyen kurumların (IEEE, ADSL Forum, vb.) çalışmalarını yakından izler ve chipset üreticileri ve ODM’lerle birlikte çalışır. Mühendislerimiz kullanılacak donanım ve chipsetleri belirler, ürünlerimizin gömülü ve aracı yazılımını tasarlar ve geliştirir.


AirTies müşterilerine doğrudan teknik destek verir. Uluslararası teknik destek teşkilatımızın son kullanıcılardan derlediği bilgileri Ar-Ge ekibimize geri bildirmesiyle son kullanıcıların yaşadığı problemleri görebilmemiz ve isteklerini öğrenmemiz mümkün olur.. Bu sistematik geri bildirim sayesinde AirTies öğrendiklerini en kısa zamanda ürün iyileştirme ve yeniliklerine dönüştürür.


AirTies modelini bu kadar başarılı kılan nedir?

AirTies zincirin tüm halkalarını yöneterek farklı pazarlar için özgün ürünler yaratıyor, böylelikle kaliteyi arttırıyor, yüksek ve sürekli müşteri memnuniyeti sağlıyor, ve aynı zamanda ürün arıza oranı ve teknik destek masraflarını düşürebiliyor.


AirTies’ın üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde %60 gibi bir pazar payına ulaşarak pazar lideri olması da işletme modelimizin başarısının en belirgin göstergesidir.


Çalışanlarımızın yaklaşık üçte biri Ar-­Ge, üçte biri de teknik destek departmanlarında görev yapmaktadır.

Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımın ürünlerinden biri kendi geliştirdiğimiz chipset’ten bağımsiz yazılım platformu: AirTies Software Platform (ASP). ASP AirTies’a (ve müşterilerine) kayda değer avantajlar sağlamaktadır. Piyasaya en son çıkan chipsetleri hemen kullanabilme ve bu sayede ürünlerde daha yüksek performans, daha düşük maaliyet elde etme, tüm ürünler için ortak bir kullanıcı arayüzü olması sayesinde kullanım kolaylığı, yeni özellikleri ve hata düzeltmelerini hızla tüm ürün portfolyosuna yansıtabilme bu avantajlardan yalnızca birkaç tanesi.


AirTies endüstri standartlarını yalnızca yakından takip etmekle kalmayıp, aynı zamanda bu standartlara yenilikler ekleyerek başka alanlara da uygular. Yazılım platformumuzu kullanarak en son teknoloji standartlarını ürünlerimizde rakiplerimizden önce kullanabiliyor, piyasaya daha çabuk sunabiliyoruz.

Kablosuz teknolojiler ve ADSL ile başlayıp, VoIP ve IPTV alanlarında da faaliyete geçen AirTies şu an pek çok teknolojinin uzmanı olmuş durumdadır. Bu uzmanlık kablosuz video dağıtımı ve tek tuşla ağ kurulumu gibi benzersiz teknolojiler sunmamızı sağlarken, tüketiciye daha mükemmel ve daha heyecanlı bir deneyim yaşatır.


Müşterinin yönlendirdiği yenilikler

Rakiplerimiz ürünlerini tasarlarken chipset üreten firmalara bağımlıdırlar. Chipset üreticileri tedarik zincirinin en ucunda olduklarından son kullanıcıdan uzaktadırlar ve genellikle kullanımı zor veya tüketicinin deneyimine bir değer katmayan özellikler geliştirirler.

AirTies, cihazlarını ev ağlarında kullanan bireylerden milyonlarca son kullanıcıya genişbant erişimi sağlayan büyük çaplı telekom operatörlerine kadar tüm müşterileri için yüksek değer yaratmayı hedefler. Müşteri geri bildirimi ve katılımını aktif olarak teşvik etmekteyiz. Geri bildirimler müşterilerin istediği, önem verdiği ürünlere, ürün özelliklerine ya da hizmetlere dönüşür. AirTies Ar-Ge ekibi, yerel altyapıyı ve kullanıcı alışkanlıklarını da göz önünde bulundurarak, yüksek performanslı, sorunsuz, hedef ülke şartlarıyla uyumlu ADSL2+, FTTx, VoIP, ve IPTV ürünleri geliştirmektedir. Bunun bir sonucu olarak, AirTies ürünleri Türkiye, Yunanistan, Ukrayna ve Rusya’daki yerel servis sağlayıcılarla, EMEA bölgesince çok rastlanan beton ve taş binalarda sorunsuz çalışmaktadır..


AirTies’ın müşterilerin istekleri doğrultusunda geliştirdiği ürün özellikleri genelde piyasada hızla tutulmaktadır. Müşteri istekleri yönünde geliştirilmiş özelliklere bir kaç örnek aşağıdadır.Alanlarında en iyi, en parlak elemanlar

AirTies dünyanın her bir tarafından önde gelen mühendislerin çalışmayı arzulayacağı bir şirket olmayı hedefler. Halihazırda AirTies ekibinde Silikon Vadisi ve dünyanın IT teknolojilerinde lider olan ülkelerinden gelen uzman proje yöneticileri ve yazılımcılar çalışmaktadır.


Şirketin hızlı büyüme politikası çerçevesinde Ar-Ge departmanında çalışan personel sayısını sürekli arttırmaktayız. Böyle bir artışı sağlayacak gerekli sayıda kaliteli eleman bulabilmek için, aradığımız teknik yetenekte (gömülü sistemler, Linux, network programlama vb) tecrübeli profesyonel mühendislerimiz tarafından yetiştirlmek üzere , iyi okullardan mezun ve formasyonu sağlam yeni mezunlar ve genç mühendisler işe alıyoruz. Ayrıca önde gelen üniversitelerle (Sabancı, Boğaziçi) yeni teknoloji geliştirme amaçlı ortak çalışmalar yapmaktayız.


AirTies’ın yarattığı çalışma ortamı yeteneğin ve girişkenliğin teşvik edildiği ve ödüllendirildiği bir ortamdır. Yenilikçi mühendisler AirTies’da kendilerini evlerindeymiş gibi hissederler ve patent başvuru desteği, şirket içi ödüllendirme sistemi gibi motive edici unsurların varlığında yeni, katma değerli ürün özelliklerini tasarlama olanağı bulurlar. Tasarımlarının gerçek ürünlere dönüşmesi ve son kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimler de çalışanlar için ayrıca bir teşvik kaynağıdır.